Anasayfa Sektörel Terra Kurucu Ortaklarının Konuşmaları Sızdırıldı: İtiraz Geldi!

Terra Kurucu Ortaklarının Konuşmaları Sızdırıldı: İtiraz Geldi!

Sektörel

Terraform Labs kurucu ortakları Do Kwon ve Daniel Shin arasında sızdırılan Slack konuşmalarının önemine itiraz edildi.

Terra Kurucu Ortaklarının Konuşmaları Sızdırıldı: İtiraz Geldi!

Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon, kanıt olarak sunulan ifşa edilmiş Slack mesajlarının önemine itiraz etti. Sohbet, diğer bir kurucu ortak Daniel Shin ile "yatırımcıları çekmek için işlemleri manipüle etme" konusunda bir tartışmayı içeriyordu.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), iki kurucu ortak arasında Eylül 2019'a kadar uzanan Slack konuşmasını yakın tarihli bir mahkeme dosyasına dâhil etti.

Mesaj raporu, Kwon ve Shin'in Seul merkezli ödeme sağlayıcısı Chai Corporation'a yatırımcı ilgisini artırmak için aktif olarak beyin fırtınası taktikleri geliştirdiklerini gösteriyor.

Chai, Kwon ve Shin tarafından 2019 yılının ortalarında kuruldu ve 2020 yılındaki ayrılığa kadar Terraform ile ofis ve personel paylaşımında bulundu. 

Sızan mesaj alışverişine göre Kwon, yatırımcılara daha cazip hale getirmek için işlemleri şekillendirmeyi amaçlıyordu:

Gerçek gibi görünen sahte işlemler yaratabilirim.

Kwon, ayrıca bu işlemlerin ücret oluşturacağını ve Chai büyüdükçe kademeli olarak kaldırılabileceğini de belirtiyor. Daha sonra planı gizli tutmak için Shin ile bir anlaşma yapmaya çalışır gibi görünüyor. Kwon, "Sen söylemezsen ben de söylemem." diyor. 

Kwon; yatırımcıların, manipülasyon taktiklerini ortaya çıkarmalarının zor olacağını ileri sürdü. "Tüm güç, bunun sahte olduğunu kanıtlayabilecek olanlara." diyen Kwon, planın açığa çıkmasını önlemek için her türlü çabayı göstereceğini de sözlerine ekledi:

Çünkü bunun fark edilmemesi için elimden geleni yapacağım.

Kwon, aleyhindeki kanıtları reddederek bunların bağlamından koparıldığını iddia ediyor.

Terra Kurucu Ortaklarının Konuşmaları Sızdırıldı: İtiraz Geldi!

Hukuk Ekibi, Staking Hakkında Konuştuklarını İddia Etti

Hukuk ekibi, Kwon ve Shin'in sahte Chai işlemleri oluşturmak yerine LUNA tokenlerini doğrulayıcılarla stake etme olasılığı hakkında konuştuğunu iddia ediyor:

Son olarak SEC, davanın esası (ya da esas eksikliği) ile hiçbir ilgisi olmayan bir usul önergesinde Bay Kwon'a zarar verme yönündeki karşılıksız çabasıyla kanıtları yanlış beyan ediyor.

Kwon'un avukatları, "Başka bir deyişle; SEC'in önergesi, Bay Kwon'dan bilgi alamadığına dair sahte iddiasını desteklemek için ilgisiz deliller hakkında yanlış beyanlara dayanıyor." diye ekledi.

Bu arada Kwon'un avukatları; ABD federal mahkemesini, SEC'in Terra ekosisteminin çöküşü nedeniyle kendisini ABD'ye iade etme talebini reddetmeye zorluyor.

Kwon'un hukuk ekibi, Karadağ'da gözaltında tutulması ve planlanmış bir tahliye tarihi olmaması nedeniyle bu talebin "imkansız" olduğunu belirtti. Bu karar, Kwon'un pasaport dolandırıcılığından suçlu bulunmasının ardından geldi.

Terra Kurucu Ortaklarının Konuşmaları Sızdırıldı: İtiraz Geldi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik