Anasayfa Sektörel Terra Kurucusuna Dair Kritik Gelişme: Mahkemeden Onay Çıktı!

Terra Kurucusuna Dair Kritik Gelişme: Mahkemeden Onay Çıktı!

Sektörel

Karadağ mahkemesi, Terra kurucusu Do Kwon'un iadesini onayladı.

Terra Kurucusuna Dair Kritik Gelişme: Mahkemeden Onay Çıktı!

Konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklara göre; Karadağ yüksek mahkemesi, Terra'nın kurucu ortağı Do Kwon'un iadesini onayladı. Terraform Labs'ın eski yöneticileri Do Kwon ve Han Chang-joon, pasaport sahteciliği davasında dört ay hapis cezasına çarptırılmış ve yöneticilerin temyiz başvurusu da Karadağ yüksek mahkemesi tarafından reddedilmişti.

Karadağ'ın Podgorica şehrindeki yüksek mahkeme, 24 Kasım'da yapılan bir mahkeme başvurusuna göre, Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon'un iadesine karar verdi.

Mahkemeye göre, "Güney Kore Cumhuriyeti vatandaşı olan sanık KDH'nin iadesi için gerekli yasal ön koşullar, Kore Cumhuriyeti Adalet Bakanlığının talebi üzerine yerine getirilmiştir." Benzer şekilde Do Kwon'un iadesi için gerekli yasal ön koşullar da Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığının talebi üzerine yerine getirilmiştir.

Hem Güney Kore hem de Amerika Birleşik Devletleri, Do Kwon'u iadesini talep etme hakkına sahiptir. Ayrıca, Do Kwon kendi ülkesine iade edilmesine rıza göstermiştir.

Terra Kurucusuna Dair Kritik Gelişme: Mahkemeden Onay Çıktı!

Dolayısıyla olası iade durumunda hangi ülkenin öncelikli olduğuna Adalet Bakanı Andrej Milović karar verecek. Milović, dün katıldığı bir televizyon programında Do Kwon'un, ABD'ye mi yoksa Güney Kore'ye mi iade edileceğine ilişkin kararın siyasi olduğunu ve biraz zaman alacağını söyledi.

Milović, "ABD, ana dış politika ortağımızdır. Gelecekteki iadeler için yasal bir çerçeve oluşturmak amacıyla mümkün olan en kısa sürede ikili bir iade anlaşması imzalamak istiyoruz." dedi.

ABD Mahkemesi SEC'i Destekliyor

Yargıç Rakoff, tarafların tüm brifinglerini ve duruşmada sunulan argümanları ve cevapları değerlendirdikten sonra SEC lehine karar verdi. Daubert duruşmasında yargıç, SEC'in iki uzmanını ve Terra'nın bir uzmanını onayladı. Dava, özet karar için devam ediyor.

Terra (LUNA) ve Terra Classic (LUNC) fiyatları son birkaç gün içinde büyük artış gösterdi. Son 24 saat içinde ise LUNA ve LUNC yüzde 1 değer kaybetti. 

Kaynak: CoinGape

Terra Kurucusuna Dair Kritik Gelişme: Mahkemeden Onay Çıktı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Dijital Dövüşçülerin Kripto Arenası: Cyber Arena (CAT) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?
Rehber Burak Atik