Anasayfa Sektörel Terra-SEC Davasında Yeni Gelişme: Do Kwon, Talebini İletti!

Terra-SEC Davasında Yeni Gelişme: Do Kwon, Talebini İletti!

Sektörel

Do Kwon ve Terraform Labs, yargıçtan SEC'in açtığı davayı düşürmesini talep etti.

Terra-SEC Davasında Yeni Gelişme: Do Kwon, Talebini İletti!
Hızlı İçerik

Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon, Amerika Birleşik Devletleri bölge yargıcından SEC'in açtığı menkul kıymetler ve dolandırıcılık davasını düşürmesini talep etti. Kwon, yanlış bir şey yaptıklarının kanıtlanamadığını ileri sürdü. 

Kwon ve Terraform'un avukatları, 27 Ekim'de New York Bölge Mahkemesi'ne yaptıkları başvuruda, Terra Luna Classic (LUNC), TerraClassicUSD (USTC), Mirror Protocol (MIR) ve zincir üstü hisse senetlerini yansıtan Mirrored Assets (mAssets) adlı kripto para birimlerinin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun iddia ettiği gibi menkul kıymet olmadığını savundu.

Avukatlar, "İki yıl süren soruşturma, 20'den fazla alınan ifade ve iki milyon sayfadan fazla belge ve veri alışverişiyle sonuçlanan bir keşif döneminin tamamlanmasının ardından SEC, davalıların yanlış bir şey yaptığını kanıtlamaya daha yakın değil." diye yazdı.

"SEC'in iddialarının çoğunu destekleyecek kanıtların mevcut olmadığını" ekleyen avukatlar, düzenleyicinin "bazı iddialarının yanlış olduğunu bildiğini" iddia ettiler - özellikle Kwon ve Terraform'un kendi kazançları için İsviçre banka hesaplarına gizlice milyonlar taşıdığı iddiası.

SEC, Kwon ve Terraform aleyhine Şubat ayında açtığı davada, ikilinin bir İsviçre finans kurumuna 10.000 Bitcoin (BTC) gönderdiğini ve 100 milyon dolar çektiğini iddia etti. Ayrıca, "yanlış ve yanıltıcı beyanları tekrarlayarak" dolandırıcılık yaptıklarını da öne sürdü.

Kwon'un avukatları, "SEC davayı açtığı zaman bu iddianın yanlış olduğunu biliyordu. TFL'nin herhangi bir müşterisinin ve dolayısıyla müşteri fonunun olmadığı gerçeği bu durumu daha da kötüleştiriyor." diye yazdılar.

Terra-SEC Davasında Yeni Gelişme: Do Kwon, Talebini İletti!

Ne Olmuştu?

40 milyar dolarlık Terra ekosistemi, USTC algoritmik stablecoin'inin ABD dolarına olan sabitliğini kaybetmesinin ardından Mayıs 2022'de çökmüştü.

Kwon ve Terraform, ayrıca Rutgers Üniversitesi ekonomi profesörü Bruce Mizrach'ın bir raporu da dâhil olmak üzere SEC uzmanlarının görüşlerine engel olmak için harekete geçmişti. 

Davaya bakan Yargıç Jed Rakoff, Terraform'un daha önce davayı düşürme girişimini reddetmişti. Kwon, şu anda Karadağ'da tutuklu bulunuyor. Söz konusu isim, daha önce mahkemeden SEC'in kendisini iade etme ve ABD'de sorgulama talebini reddetmesini istemişti.

Terra-SEC Davasında Yeni Gelişme: Do Kwon, Talebini İletti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar