Anasayfa Altcoin Terraform Labs İddia Etti: UST Çöküşünde Onların Parmağı Var!

Terraform Labs İddia Etti: UST Çöküşünde Onların Parmağı Var!

Altcoin

Terraform Labs, UST depeg'inde Citadel Securities'in parmağının olduğunu iddia ediyor.

Terraform Labs İddia Etti: UST Çöküşünde Onların Parmağı Var!

Geçen yıl 2022'nin ortalarında Terra (LUNA) ekosistemi, yatırımcıların 40 milyar dolarlık parasını eriten acımasız bir çöküşle karşı karşıya kaldı. İlginç bir açıklama yapan Terraform Labs, UST stablecoin'inin devasa depeg'inin algoritmik bir başarısızlık olmadığını söyledi. Bunun yerine Citadel Securities'i, stablecoin'in değer kaybına neden olmak için "uyumlu, kasıtlı bir çaba" içerisinde olmakla suçladı. 

Terraform Labs, Citadel Securities'i Suçluyor

10 Ekim'de Terraform Labs, Florida Güney Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi'ne bir dilekçe sundu. Dilekçede; Citadel Securities'in, Mayıs 2022'deki alım satım işlemleriyle ilgili belgeler üretmeye zorlanması isteniyor.

Terraform, Mayıs 2022'de UST stablecoin'inin sabitliğini kaybetmesinin ve bunun sonucunda 1 dolardan 0,02 dolara düşmesinin algoritmik bir istikrarsızlıktan kaynaklanmadığını, bunun "stablecoin'i short'lamakla uğraşan belirli üçüncü taraf piyasa katılımcılarının gerçekleştirdiği kasıtlı bir eylem" olduğunu iddia ediyor. 

Terraform Labs İddia Etti: UST Çöküşünde Onların Parmağı Var!

Şirketin dilekçesi, piyasadaki bozulmanın UST stablecoin'in temel algoritmasındaki herhangi bir istikrarsızlıktan kaynaklanmadığını ileri sürüyor. 

Bunun yerine Movant, belirli üçüncü taraf piyasa katılımcılarının short'lamak ve UST'nin bir dolar fiyatından düşmesine neden olmak için uyumlu ve kasıtlı çabaları nedeniyle piyasanın istikrarsızlaştırıldığını iddia ediyor.

Citadel Securities, UST'yi Short'luyordu

Dilekçede, Citadel CEO'su Ken Griffin'in Mayıs 2022'deki depeg döneminde stablecoin'i short'lama niyetinde olduğunu gösteren "kamuya açık kanıtlara" atıfta bulunuluyor.

Terraform'un başvurusu, takma adla faaliyet gösteren bir traderın Griffin ile bir konuşma yaptığını iddia ettiği bir Discord kanalındaki sohbetten bir ekran görüntüsü içeriyor. Sohbete göre; Griffin'in, muhtemelen George Soros'un yoğun kaldıraçlı tek yönlü bahisleri içeren ticaret stratejilerini ima ederek "Luna UST'den Soros'a gidiyorlardı." dediği iddia edildi.

Fakat Citadel Securities, Mayıs 2022'de UST stablecoin ticareti yaptığını reddetmişti. Bazı raporlar, ayrıca Terra'nın gözden düşen kurucusu Do Kwon'un stablecoin çöküşünü önceden bildiğini öne sürdü. Florida Güney Bölgesi, 10 Ekim'de yapılan başvuruya henüz bir yanıt vermedi.

Kaynak: CoinGape

Terraform Labs İddia Etti: UST Çöküşünde Onların Parmağı Var! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Dijital Dövüşçülerin Kripto Arenası: Cyber Arena (CAT) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar