Coin Fiyatı

TerraUSD (UST) Fiyatı ve Grafiği – 1 TerraUSD (UST) Kaç TL Kaç Dolar?

TerraUSD (UST) Nedir?

TerraUSD (UST), merkezi olmayan, ölçeklenebilir ve algoritmik bir sabit coindir. Farklı özellikler sunan TerraUSD (UST), ağırlıklı olarak “sonsuz ölçeklenebilir” para politikası ile bilinir. Söz konusu sabit coin, piyasaya sürüldüğü 2020 senesinden beri sonsuz ölçeklenebilir bir coin olma rolünü üstlendi. Sabit coinlere yönelik talep artışı vardı ancak birçoğunun ölçeklenebilir olmadığı biliniyordu. Bu yüzden TerraUSD (UST) gibi bir sabit coine gereksinim duyuluyordu.

TerraUSD (UST), şu anda piyasa lideri DAI’ye meydan okumaya hazırlanıyor. Çok sayıda geleneksel zincirin karşı karşıya kaldığı ciddi ölçeklenebilirlik problemlerinin ortasında TerraUSD (UST), DeFi piyasasına ölçeklenebilir bir deneyim sunuyor. Başarılı bir tanıtım gerçekleştirilmesinin ve Terra’nın giderek daha fazla benimsenmesinin ardından TerraUSD (UST), 2020 senesinin Eylül ayında piyasaya sürüldü.

TerraUSD (UST), teknik bakımdan teminat altına alınmamıştır. UST’nin, LUNA coininin yakılmasıyla oluştuğunu söyleyebiliriz. Varlığa yönelik arz ve talep, UST’nin değerini belirler. Söz konusu değer de bu doğrultuda dalgalanır. UST fiyatının 1 doların üstüne çıkması durumunda LUNA sahipleri, coinlerini UST karşılığında satarlar. Öte yandan, UST fiyatının 1 doların altına düşmesi durumunda ise UST, LUNA karşılığında satılır. UST fiyatı yeniden 1 dolar olana kadar yeni UST coinleri basılır. UST arzının artmasıyla birlikte LUNA için yukarı yönlü fiyat hareketinin de önü açılır.

UST fiyatında yeniden 1 dolar hedefine ulaşılmasıyla birlikte bir miktar LUNA yakılır. Arzın azalmasıyla beraber LUNA, daha değerli bir hale gelir. Geriye kalan LUNA ise havuzda toplanır. UST’nin harcanması kolay bir hale geldikçe fiyatı da 1 doların üzerinde kalabilir.

İnsanlar, UST ve LUNA’yı alternatif yatırım araçları olarak görüyor. UST’nin dolaşımdaki arzının artması, LUNA coinine yönelik muazzam talebin bir yansıması olarak değerlendiriliyor. Bu durumun, projenin geleceği için iyiye işaret ettiğini söyleyebiliriz. Özetle, “senyoraj” olarak adlandırılan bu etkileşim, daima bir miktar LUNA’nın yakılmasına neden oluyor. Bunun neticesinde daha nadir bulunabilir bir hale gelen LUNA’nın değeri de artıyor.

TerraUSD (UST)

TerraUSD (UST) Hangi Borsalarda Bulunur?

TerraUSD (UST), KuCoin, Uniswap, Bittrex ve Gate.io gibi borsalarda bulunur.

Yüksek ölçeklenebilirlik ve zincirler arası kullanım sözü veren TerraUSD (UST), eşsiz mekanizması sayesinde büyük talepleri yerine getirebiliyor. Bu nedenle bazı DeFi protokolleri, ölçeklenebilirliği kaybetmeden söz konusu coini kullanabiliyor. MemePay ve Chai gibi e-cüzdanlar da TerraUSD’yi (UST) bir “ödeme seçeneği” olarak entegre edip kullanabiliyor.

Son Dakika TerraUSD (UST) Fiyatı 2021

TerraUSD (UST) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına baktığımızda, TerraUSD (UST) fiyatı şu anda TL seviyesinde. TerraUSD (UST), 30 Aralık 2020 tarihinde 0,7929 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Öte yandan, TerraUSD (UST), 30 Ocak 2021 tarihinde 1,05 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

TerraUSD (UST) Piyasa Değeri

TerraUSD (UST) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. TerraUSD (UST) piyasa değeri, 2021 senesinin başında 182,344,046 dolar olarak kayıtlara geçmişti.

Diğer yandan, TerraUSD’nin (UST) toplam arzı 1,906,240,268 UST olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 1,906,240,268 UST yer alıyor.

TerraUSD (UST) Hacmi

24 saatlik TerraUSD (UST) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. TerraUSD (UST) işlem hacmi, 2021 senesinin başında 2,823,175 dolar olarak gerçekleşmişti.

TerraUSD (UST) Grafiği

TerraUSD (UST) grafiğine baktığımızda, 30 Aralık 2020 tarihinde tüm zamanların en düşük seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 0,7929 dolara gerilediğini, söz konusu tarihte piyasa değerinin 154,134,020 dolar ve işlem hacminin 1,438,686 dolar olduğunu görüyoruz.

Sabit coin olduğu için fiyatında önemli bir değişiklik görülmeyen TerraUSD (UST), 30 Ocak 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 1,05 dolara ulaştı. Söz konusu tarihte 269,182,416 dolarlık piyasa değerine sahip olan TerraUSD (UST), işlem hacminde 17,252,580 doları gördü.

ABD dolarına sabitlenen TerraUSD (UST), şimdi dolar seviyesinde işlem görüyor. Şu anda dolarlık piyasa değerine sahip olan TerraUSD’nin (UST) işlem hacmi ise dolar olarak gerçekleşiyor.

TerraUSD (UST) grafiği şu şekilde:

TerraUSD (UST) Alınır mı?

Wallet Investor, TerraUSD (UST) için “bir senelik yatırım bakımından kötü bir seçenek” ifadesini kullanıyor. İyi bir getiri elde etmek isteyenler için UST’nin, “kötü” bir yatırım tercihi olabileceğine dikkat çekiliyor.

UST fiyatının bir sene içerisinde 0,981 dolara kadar gerileyebileceği tahmin ediliyor. Sabit coin olan UST’nin fiyatında herhangi bir artış beklenmiyor. UST fiyatı 1 ABD dolarına eşit olsa da şu anda yapacağınız yatırım, ilerleyen zamanlarda devalüe edilebilir.

İlginizi Çekebilir: Shiba Coin Geleceği 2021 – SHİB Coin Alınır mı?

TerraUSD (UST) Madenciliği

TerraUSD (UST), Dropship denilen bir köprü protokolünü kullanarak blok zinciri ekosistemlerinin bağlanmasına ve etkinleştirilmesine imkân tanır. UST’nin merkeziyetsiz borsalara (DEX) ve merkeziyetsiz finans platformlarına (DeFi) entegre olmasını ve blok zincirler arasında hareket etmesini sağlayan protokol, ölçeklenebilirliğin korunmasına da katkı sağlar. Öte yandan, UST değerinin LUNA’ya yönelik arz ve talep tarafından belirlenmesi nedeniyle Dropship protokolü, söz konusu sabit coinin istikrarlı değerini de güvence altına alır.

Protokol, madencilerin LUNA’yı stake ettikleri bir hisse kanıtı (proof-of-stake) mekanizmasına dayanır. Madencilik, Terra Network’te bulunan doğrulayıcıların LUNA stake etmelerini gerektirir. Söz konusu doğrulayıcılar, LUNA’nın fiyatı konusunda “oracle” görevini üstlenir. Buna karşılık olarak da UST işlemlerinden küçük miktarlarda token kazanırlar.

Terra’nın merkezi olmayan uygulamalarından biri de Anchor Protokolü olarak biliniyor. Söz konusu protokol, bireysel risk ve ödül oranlarıyla birlikte çok farklı staking ürünleri sunuyor. Kullanıcılar, stake ettikleri LUNA’nın yarısına kadar ödünç alma imkânına sahip oluyor. Kullanıcılara Terra varlıklarını yatırmaları için sabit bir faiz oranı sunan Anchor Protokolü’nden sağlanan getiri, hisse kanıtı (proof-of-stake) mekanizmasını kullanan blok zincirlerinin “blok ödülleri” ile destekleniyor.

TerraUSD (UST) Yorumları

TerraUSD (UST) hakkında yapılan yorumları şu şekilde:

UST gibi sabit coinlerden de kâr elde edilebileceğini düşünüyorum. Volatilitesinin az olması bir avantaj. Büyük bir yatırım yaparsanız kâr sağlarsınız. Zaten UST fiyatının yakın zamanda 1 doları geçmesi bekleniyor.

Sabit coinlerden kâr elde edilmeyeceği fikrine katılmıyorum. Kripto paraların değerlerinde sürekli bir değişiklik yaşanıyor. Bu nedenle kripto paraların yatırım bakımından yüksek riskli olduklarını düşünüyorum. Ama UST gibi sabit coinlerde bu tarz bir sıkıntı meydana gelmiyor. Bu nedenle UST’nin güvenilir bir yatırım olduğu fikrine sahibim.

TerraUSD (UST) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, TerraUSD (UST), 2021 senesinin Temmuz ayında ortalama 1,68 dolar ve Ağustos ayında ortalama 1,59 dolar seviyesinde işlem görebilir. Eylül ayında ortalama 1,46 dolar, Ekim ayında ortalama 1,45 dolar ve Kasım ayında ortalama 1,62 dolar seviyesine ulaşması beklenen TerraUSD (UST), Aralık ayında ise ortalama 1,3 dolara denk gelebilir.

Gov Capital tarafından yapılan tahminlere göre ise TerraUSD (UST), Temmuz sonunda 0,998 dolar, Ağustos sonunda 0,998 dolar, Eylül sonunda 1,000 dolar, Ekim sonunda 0,993 dolar, Kasım sonunda 0,997 dolar ve Aralık sonunda ise 0,995 dolar seviyesinde işlem görebilir.

TerraUSD (UST) Güvenilir midir?

TerraUSD (UST), sabit coin olduğu için güvenilir bir yatırımdır. Kripto paralar, teknik bakımdan harika olsalar da fiyatlarında yaşanan değişiklikler sebebiyle yatırım bakımından yüksek risk taşırlar. Fakat TerraUSD (UST) gibi sabit coinlerde böyle bir risk oluşmaz. Sabit coin fiyatlarında kayda değer bir hareketlilik yaşanmaz. Bu nedenle güvenilir varlıklardır.

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, TerraUSD (UST) fiyatı ilerleyen zamanda en düşük 4,06 dolar, en yüksek 5 dolar seviyesinde işlem görebilir. TerraUSD (UST) fiyatının ilerleyen dönemde artabileceğine dikkat çeken Digital Coin Price, bir sene içerisinde TerraUSD (UST) fiyatının 1,99 dolara ulaşabileceğini ifade ediyor.

Söz konusu tahminlere göre, TerraUSD (UST) fiyatının 2 sene sonra 2,07 dolar, 3 sene sonra 2,78 dolar, 4 sene sonra 2,57 dolar, 5 sene sonra 3,46 dolar, 6 sene sonra 3,92 dolar ve 7 sene sonra 4,49 dolara kadar ulaşacağı öngörülüyor.

TerraUSD (UST) Nereden Satın Alabiliriz?

TerraUSD (UST), KuCoin, Uniswap, Bittrex ve Gate.io gibi borsalardan satın alınabilir. TerraUSD (UST) satın almak için basit bir şekilde banka kartı, kredi kartı ya da PayPal kullanabilirsiniz. Fakat işlem direkt olarak gerçekleştirilemez. İlk olarak banka kartınızla veya kredi kartınızla Bitcoin ya da Ethereum satın almanız gerekiyor. Daha sonra Bitcoin ya da Ethereum’u TerraUSD’ye (UST) çevirmeniz şart. Her şeyin güvenilir bir şekilde ilerleyebilmesi için popüler kripto para borsalarına erişim sağlamanızda fayda var.

Özetle, Bitcoin veya Ethereum satın almak için online borsalardan birine erişim sağlayın. Satın alma işleminden sonra Bitcoin ya da Ethereum’u TerraUSD (UST) ile takas edin. Varlıklarınızı güvenli bir cüzdanda saklayın.

1 TerraUSD (UST) Kaç TL?

1 TerraUSD (UST) şu anda TL seviyesinde. TerraUSD (UST), şu ana kadar en yüksek 9,07 TL’yi gördü. En düşük seviye ise 6,87 TL olarak gerçekleşti.

1 TerraUSD (UST) Kaç Dolar?

1 TerraUSD (UST) şu anda dolar seviyesinde. TerraUSD (UST), şu ana kadar en yüksek 1,05 dolar seviyesine ulaştı. En düşük seviye ise 0,7929 olarak gerçekleşti.

TerraUSD (UST) Yükselir mi?

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, TerraUSD (UST), 2022 senesinde 1,83 dolar, 2023 senesinde 2,19 dolar, 2024 senesinde 2,58 dolar, 2025 senesinde 2,99 dolar, 2026 senesinde 3,58 dolar, 2027 senesinde 4,08 dolar ve 2028 senesinde 4,58 dolara kadar ulaşabilir.

Wallet Investor, kötü bir yatırım olarak değerlendirdiği TerraUSD (UST) için bir senelik tahminini 0,981 dolar olarak ifade ediyor. TerraUSD (UST) fiyatının 2022’nin başında 0,993 dolar ve 2023’ün başında 0,978 dolar seviyesinde olabileceğine dikkat çeken Wallet Investor, söz konusu sabit coinin 2024’ün başında 0,962 dolar, 2025’in başında 0,943 dolar ve 2026’nın başında 0,930 dolar seviyesinde işlem görebileceğini aktarıyor.

Gov Capital tarafından hazırlanan tahminlere göre ise TerraUSD (UST) fiyatının, 2022’nin başında 0,995 dolar, 2023’ün başında 0,979 dolar, 2024’ün başında 0,973 dolar, 2025’in başında 1,080 dolar ve 2026’nın başında 1,001 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

TerraUSD

TerraUSD (UST) Ne Zaman Çıktı?

Terra, 2019 senesinin Nisan ayında kuruldu. Söz konusu şirket, 12 Eylül 2020 tarihinde TerraUSD’yi (UST) Bittrex Global’de piyasaya sürdü. Söz konusu tarihten beri TerraUSD (UST), Paxos ve GUSD gibi rakiplerini geride bırakarak inanılmaz bir şekilde başarılı oldu.

Şimdiye kadar hiçbir sabit coinin bir araya getirmeyi başaramadığı özellikleri sunan TerraUSD (UST), en iyi sabit coin olarak görülen DAI’yi bile geride bırakabilir. Söz konusu sabit coinin en dikkat çeken özelliği ise “sonsuz ölçeklenebilir” olması.

TerraUSD (UST) Kurucusu Kim?

TerraUSD’nin (UST) yerel blok zinciri olan Terra, Terraform Labs’in parlak buluşudur. Terraform Labs, Doğu Asya merkezli 16 e-ticaret şirketinden meydana gelen Terra Alliance’ın yan kuruluşu olarak biliniyor. Kurucuları Daniel Shin ve Do Kwon’dur.

Daniel Shin, fiyat bakımından istikrarlı bir dijital para birimi tasarlayan global blok zinciri şirketi Terraform Labs’in kurucu ortağıdır. Terraform Labs’ten önce Kore’nin önde gelen e-ticaret platformu TMON’u kuran Daniel Shin, 2017 senesinde CEO’luktan başkanlığa geçti. Söz konusu isim, Wharton İşletme Okulu’nda Ekonomi eğitimi gördü. Fast Track Asia’nın kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesi olan Daniel Shin, Mckinsey&Company’de ise iş analisti olarak görev yaptı.

Terraform Labs’in diğer bir kurucu ortağı ve CEO’su olan Do Kwon, söz konusu şirketten önce Anyfi’yi kurdu. (Anyfi, merkeziyetsiz P2P örgüsel ağında cihazları kablosuz bir şekilde bağlayarak, merkezi ağ altyapısına yönelik bağımlılığa son vermeyi hedefliyor.) Do Kwon, Apple ve Microsoft’ta yazılım mühendisi olarak görev yaptı. 2010-2015 seneleri arasında Stanford Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimi eğitimi gören Do Kwon, Forbes’in 30 Yaş Altı En Başarılı Girişimciler Listesi’ne girmeyi başardı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 3 Puan: 4.7]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu