Anasayfa Altcoin Terra'ya (LUNA) Ne Oldu? Neden %99.99 Düştü?

Terra'ya (LUNA) Ne Oldu? Neden %99.99 Düştü?

Altcoin

Terra (LUNA) fiyatınındaki %99.99'luk düşüş hakkında Terra resmi Twitter sayfası açıklamada bulundu.

Terra'ya (LUNA) Ne Oldu? Neden %99.99 Düştü?

Terra (LUNA) projenin son durumu hakkında resmi olarak konuştu. Resmî açıklama, mevcut arz fazlalığından dolayı UST üzerindeki geçerli sabit baskı LUNA'nın ciddi şekilde seyreltilmesine neden olduğunu iddia ediyorlar.

Terra yukarıdaki tweet; UST’deki sabitleme baskısının LUNA’da ciddi bir şekilde seyreltmeye neden olduğunu söylüyor. Ayrıca ana sorunun dolaşımdaki UST’den kötü borcu çıkarmak olduğunu ve böylece sistemin sağlıklı bir şekilde düzene gireceğini belirtiyor.

Terra (LUNA) Fiyatına Ne Oldu?

Birincil engel, kötü borcun UST dolaşımından sistemin zincir üstü spreadlerin sağlığını geri getirilmesi için yeterince hızlı bir şekilde çıkarılması olarak belirtiliyor. Bu nedenle, bu hedefi hızlandırmak için çeşitli önlemler alınıyor. İlk olarak Terra mevcut Prop 1164, temel havuz boyutunu genişletecek ve UST'nin yanma oranını hızlandıracak ve zincir üstü spread’lerin yayılmalarının önelenmesine yardımcı olacak.

Terra yöneticileri ayrıca üç acil durum eylemi belirledi:

  1. Topluluk havuzunda kalan UST'yi yakma önerisi yapıldı.
  2. Kalan 371 milyon UST çapraz zinciri Ethereum'da yakılması önerildi.
  3. Ağ yönetişimi saldırılarına karşı savunmak için 240 milyon LUNA riske atılacak.

Terra'ya (LUNA) Ne Oldu? Neden %99.99 Düştü?

Terra Vakfı geçtiğimiz aylarda Ethereum'da 371 milyon UST likidite teşvikleri olarak dağıtılan UST'nin geri kalanını Terra'ya taşıyacak ve yönetişim teklifinin sonucunu bekleyen yanma modülünü kullanarak hepsini yakacak.

Terra Vakfı şu anda UST varlıklarının geri kalanını yakmak için en iyi yolu araştırıyor ancak bunların çoğu son günlerde çeşitli açık pazarlarda UST'nin satışlarını emmek için biriktirilmiş durumda. Genel olarak, yukarıda önerilen üç öğenin gerçekleştirilmesiyle yaklaşık 1,388,233,195 UST arzdan çıkarılacak edilecektir. Bu, ödenmemiş arzın kabaca %11'ine eşit oluyor.

Sistemden kötü borcu yukarıdaki önerilerle çıkarmak, zincir üstü takas spreadlerinin UST üzerindeki sabitlik baskının önemli ölçüde hafifletildiği anlamlı bir seviyeye geri yüklenmesine yardımcı olacağı düşünülüyor. Yeni temel havuz teklifi (1. madde) onaylandığında, bu süreç daha da hızlanacak.

Terra'ya (LUNA) Ne Oldu? Neden %99.99 Düştü? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
Yorumlar(1)
  • Hakan Hakan 50 bin 60 bin tl yatirdigim luna 30 TL lm kaldı bu nasıl bir saçmalık ve bu nasıl bir sistem öyle birşey kabul edilemez en kısa zamanda bilgilendirin Yanıtla