Bitcoin Haberleri

Tesla Bitcoinlerini satmalı mı? Eski Goldman Sachs yöneticisi açıkladı

ABONE OL:

Bitcoin’in güvenli liman yatırımı, enflasyondan korunma varlığı ve son zamanlardaki rallisi ABD’li lider elektrikli araç ve temiz enerji şirketi Tesla’nın Bitcoin satın almasına neden oldu. Aslında Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin’e verdiği destekler şirketin Bitcoin’i portföyüne dahil etmesine neden olmuş olabilir. Bununla birlikte, kripto para piyasası son birkaç ayda düzeltme yaparken Tesla da bazı ağır kayıplar yaşadı.

Tesla, Bitcoin’e 1,5 milyar dolarlık yatırım yaptığını açıkladığında şirketin hisse senedi fiyatı da yükseliyordu ve Ocak ayı sonlarında TSLA hisse senedi 900 dolara ulaştı. Bununla birlikte Bitcoin 58.352 dolarlık yeni bir ATH’ye ulaştığından beri kripto para piyasasında düşüş hareketi yeni bir norm haline geldi. BTC son birkaç gün içinde 50.000 doların altında işlem gördü ve bugün tekrardan düşüş yaşıyor. Bu yüzden Bitcoin fiyatının düşmesi Tesla’nın borsadaki konumunu da etkiledi.

Yaklaşık bir aydır TSLA’nın değeri 871.60 dolardan 600 dolara %31’lik bir düşüş yaptı. Şu anda TSLA hisse senedi 621.44 dolardan işlem görüyor. TSLA hisse senedinin değerindeki bu keskin düşüş borsa genelinde yankılandı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Elon Musk ve Changpeng Zhao, Twitter CEO'su Jack Dorsey'i Destekliyor
 data-lazy-srcset=

Eski Goldman Sachs yöneticisi açıkladı

MicroStrategy de kısa vadeli olarak zor zamanlar yaşıyor. Şirketin hisselerinin değeri 9 Şubat’taki ATH’sinden bu yana neredeyse yarı yarıya düşmesine rağmen MicroStrategy 3 Mart’ta tekrardan 15 milyon dolarlık Bitcoin satın alımı yaptı.

Goldman Sachs’ın eski hisse senetleri CIO’su, Tesla’nın Bitcoin’lerini satması ve şirketin hisselerini geri alması gerektiğine inanıyor.

Gary Black:

Tesla’nın artık Bitcoin pozisyonunu sattığını duyurması ve bunun yerine TSLA hisse senetlerini geri alımı yaptığında ortaya çıkacak pozitif ivmeyi hayal edin. Pek olası olmasa da hissedarlar bu konuda çok destekleyici olacaktır.

Tesla’nın Bitcoin yatırımını açıklamasının ardından Şubat ayında Gary Black TSLA pozisyonundan riskli sermaye tahsisini gerekçe göstererek çıkmıştı.

https://twitter.com/garyblack00/status/1358795340862873602

Gary Black:

Açıklama: Ağustos 2019’dan bu yana uzun bir süre sonra TSLA pozisyonlarımdan çıktım.  Açık bir mali yıl 2021 teslimat kılavuzunun olmaması, 1. çeyrek hedeflerini yerine getirmeme ihtimallerini artıyor. Buna ek olarak daha riskli bir sermaye tahsis politikası / daha yüksek kazanç değişkenliği TSLA’dan çıkma nedenlerimden ilk sırlardan geliyor.

Bitcoin, TSLA’nın düşmesindeki tek etmen değil

Bu arada TSLA’nın hisse senetlerinin düşmesinin sadece kripto para piyasasının düzeltme yapmasının bir sonucu olmadığını da belirtmekte fayda vardır. Tesla hisse senetlerinin düşme nedenlerine son zamanlarda birçok küresel olay katkıda bulundu. Örneğin raporlara göre Tesla, Çin hükumeti tarafından kalite kontrol sorunları nedeniyle kınandı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  En Çok Bitcoin Coinbase’de Var

Ayrıca, Tesla hisselerini veya MicroStrategy hisselerini birbirinden ayırmak belki de haksızlık olabilir. Sonuçta, düşüş trendi diğer piyasalarda da görülmüştür. Örneğin S&P 500 geçen ay %4,1 düşüş yaptı.

 data-lazy-srcset=

Bazı kişilere göre Tesla ve MicroStrategy hisse senetlerinin son performansları, bazı tüccarların yüksek derecedeki güvenlerini kaybetmesine ve böylece pozisyonlarını kapatmasına neden oldu. Örneğin milyarder yatırımcı Ron Baron’un firması müşterileri için 1,8 milyon adet Tesla hissesini sattı. Yine de Ron Baron TSLA hisse senedinin önümüzdeki 10 yıl içinde 2.000 dolara çıkacağına inanıyor.

TSLA ve Bitcoin konusunda nelerin geleceğini sadece zaman gösterecek olsa da herkes hisse senetleri ile kripto para piyasası arasındaki ilişkinin güçlendirilmesine daha yakından dikkat etmek isteyebilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu