Anasayfa Bitcoin Tesla Mali Raporunu Açıkladı: Dikkat Çeken Bitcoin Detayı!

Tesla Mali Raporunu Açıkladı: Dikkat Çeken Bitcoin Detayı!

Bitcoin

Elon Musk'ın şirketi Tesla, 2023 yılı üçüncü çeyrek mali raporunda Bitcoin satın almadığını veya satmadığını bildirdi.

Tesla Mali Raporunu Açıkladı: Dikkat Çeken Bitcoin Detayı!

Tesla, son kazanç raporunda Bitcoin varlıklarını art arda beşinci çeyrekte de değiştirmediğini açıkladı. Rapor, 18 Ekim 2023'te yayınlandı ve Tesla'nın bilançosunun hala 9,720 Bitcoin tuttuğunu ve piyasa değerinin yaklaşık 275.6 milyon dolar olduğunu ortaya koydu.

Bu raporun dikkat çekici yönü, Bitcoin'in itibari para birimine dönüştürülmesinden hiç bahsetmemesidir. Tipik olarak bu tür dönüşümler, bir şirketin kârlılığını ve nakit dengesini etkileyecek ve açıklama gerektirecektir. Böyle bir ifadenin yer almaması, Tesla'nın Bitcoin varlıklarına dokunmamayı tercih ettiğini gösteriyor.

Tesla, 2021'de 43.000 Bitcoin Satın Aldı

Tesla Mali Raporunu Açıkladı: Dikkat Çeken Bitcoin Detayı!

Bu duruş, Tesla'nın Bitcoin ile önceki etkileşimleriyle önemli bir tezat oluşturuyor. 2021'in başlarında Tesla, tahmini ortalama fiyatı yaklaşık 34.000 dolar olan 43.000'den fazla Bitcoin satın aldı ve Bitcoin hazinesini 1,5 milyar dolar ile en yüksek değere ulaştırdı.

Fakat Bitcoin madenciliğinin çevresel etkilerine ilişkin endişeler, Elon Musk'ın rotayı tersine çevirmesine neden oldu. Sonuç olarak Tesla, 2021'in ilk çeyreğinde Bitcoin varlıklarının bir kısmını sattı ve 2022'nin ikinci çeyreğinde kalan Bitcoin'lerinin yaklaşık yüzde 75'ini yüzde 48 zararla elden çıkardı. Bu dalgalanmalara rağmen Tesla'nın Bitcoin varlıkları, halka açık şirketler arasında en büyüklerden biri olmaya devam ediyor. 

Yatırımcılar, Tesla'nın Bitcoin yığınına ilişkin kararlarını yakından izliyor çünkü Elon Musk'ın kripto para birimlerine katılımı, piyasayı önemli ölçüde etkileme potansiyeline sahip. Tesla'nın 2021'deki ilk Bitcoin alımına ilişkin haberler, Bitcoin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmıştı.

Tesla; üçüncü çeyrek raporunda, yapay zekâ projeleri için bilgi işlem gücünü önemli ölçüde artırdığını, eğitim veri setinde önemli bir genişleme olduğunu ve insansı robotu Optimus'un eğitiminde kodlanmış yazılımdan yapay zek^z tabanlı yöntemlere geçiş yaptığını açıkladı.

Kaynak: Cryptonews

Tesla Mali Raporunu Açıkladı: Dikkat Çeken Bitcoin Detayı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar