Bitcoin Haberleri

Tesla ve MicroStrategy Hisseleri Bitcoin Düşüşünden Nasıl Etkilendi?

MicroStrategy ve Tesla gibi kurumsal şirketleri yüksek profilli bir kripto para olan Bitcoin satın alması kısmen 2020 sonu ve 2021 başı boyunca Bitcoin (BTC) fiyatını yükselmesine neden oldu.

Tesla ve MicroStrategy Hisseleri Bitcoin Rallisinden Nasıl Etkilendi?

Bilançolarına milyarlarca dolar değerinde Bitcoin ekleyen Tesla ve MicroStrategy’nin hisse senedi fiyatları üzerinde zincirleme bir etki oluştu. Daha sonra bu iki şirketin CEO’su Bitcoin almaya devam ettiklerini açıkladı ve kripto para şakaları yayınlamaya başladılar. Bu zaman diliminde ise Tesla hissesi %340 ve MicroStrategy hissesi %808 yükseldi.

tesla

Tesla ve MicroStrategy Hisseleri Bitcoin Düşüşünden Nasıl Etkilendi?

Ancak, Tesla ve MicroStrategy ile birlikte manşetlere giren Bitcoin satın alımlarıyla sağlanan parıltı, kısa ömürlü oldu. Her iki hissenin de hisse fiyatlarının Şubat ayı başında zirveye ulaşmasının ardından, MicroStrategy %64 değer kaybetti ve Tesla, son üç buçuk ayda %36 değer kaybettikten sonra üç yıldaki en kötü düşüş serisini yaşamaya devam ediyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Paul Donovan: Bitcoin doğuştan sorunlu ve ölmesi gerekiyor!

Tesla hisseleri, şubat ayının en yüksek seviyesi olan 880 dolardan Pazartesi günü 580 dolara düştü. MicroStrategy’nin hisseleri şubat ayının en yüksek seviyesi olan 1.272 dolardan 448 dolara indi.

Karşılaştırma olarak MicroStrategy hissesi Ağustos 2020’deki ilk Bitcoin alımından önce 140 dolardan işlem görüyor. Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin ve Dogecoin (DOGE) hakkında tweet armaya başladığında Tesla hisseleri 2020 ortalarında yaklaşık 200 dolar değerindeydi.

Tesla ve MicroStrategy hisselerinin güncel düşüşü aslında Bitcoin’in devam eden yüksek oynaklığından ve geleneksel yatırımcıların Bitcoin’in devam eden başarısı üzerinde kripto para alanındaki yatırımcılara göre daha az risk almaya istekli oldukları anlamına gelebilir. Bitcoin, 65.000 dolarlık son zirve fiyatına ulaşmadan önce iki ay daha değer kazandı ve ardından hızlı bir şekilde düştü. Bitcoin güçlü bir toparlanmadan önce toplamda %52 değer kaybı yaşadı.

MicroStrategy

Vitalik Buterin: Tesla, MicroStrategy ve Elon Musk’ın Etkisi Azalacak

Tesla ve MicroStrategy’nin Bitcoin satın alımlarından elde ettikleri hisse senedi değer kazanımları koruyamaması ve Elon Musk’ın piyasaları eskisi gibi hareket ettirememesi, kripto para alanının bu tür kurumsal müdahalelere karşı bağışık hale geldiğinin bir işareti olabilir veya mevcut piyasanın ağırlığı Elon Musk’ın etkisinin bile tersine dönmesi için çok fazladır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 11.000 dolar fiyatla el değiştiriyor

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin geçtiğimiz günlerde Elon Musk gibi insanların kullandığı etkinin yakında zamanla azalacağını belirtti. Vitalik Buterin; “Piyasaların öğreneceğini düşünüyorum. Elon sonsuza kadar bu etkiye sahip olmayacak.” dedi.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu