Coin Fiyatı

Tether (USDT) Fiyatı ve Grafiği – 1 Tether Kaç TL Kaç Dolar?

1 Tether (USDT) Kaç TL? Tether (USDT) Coin Güncel Fiyatı, Grafiği ve Analizleri

Kripto para sektörünü yakından takip eden ve Amerikan Doları ile işlem yapmak isteyenlerin en çok ilgisini çeken kripto para birimleri arasında Tether ya da kısa adıyla USDT geliyor. Bu yazımız içerisinde Tether’a ait bilinmesi gereken bütün detayların yanı sıra güncel fiyatı, grafiği ve analizleri gibi konulara değindik…

1 Tether (USDT) Kaç TL
1 Tether (USDT) Kaç Dolar
1 Tether (USDT) Kaç Euro
Tether 24 Saatlik Yüzdelik Değişimi $
Tether 24 Saatlik En Düşük TL
Tether 24 Saatlik En Yüksek TL
Tether 24 Saatlik Piyasa İşlem Hacmi $
Tether Piyasa Değeri $
Piyasadaki Toplam Tether Miktarı

 

 

 

Tether (USDT) Nedir?

Tether (USDT), aynı ada sahip şirketi olan Tether tarafından yaratılan ve 1 Amerikan Dolarına sabit olarak sunulan, tabanında Blockchain teknolojisi bulunan bir kripto para birimidir. Sabit bir değeri bulunmasından dolayı, stabil para kategorisi içerisinde yer alan Tether, piyasalarda USDT veya USD Tether olarak da karşımıza çıkabiliyor.

Tether (USDT) Ne İşe Yarar?

Tether (USDT), kuruluş amacında da belirtildiği üzere, fiat paralar ve kripto paralar arasında bir bağ oluşturmaya yarar. Kişiler, transfer işlemlerinde kolaylıkla, banka hesaplarında bulunan varlıklarını dijitalleştirebilir ve başka kişilere gönderim yapabilirler. Stabilite ilkesini başta tutan Tether (USDT), aynı zamanda şeffaflık ve işlem ücretlerinde düşüklük ilkeleri ile de kullanıcıların çeşitli avantajlar elde etmesini sağlıyor. Kripto para piyasasının lideri olan Bitcoin’in merkezinde olduğu işlemlerin yüzde 80’inin üzerinde bir kesiminde Tether kullanımı olduğu biliniyor. Bu da Tether’ın ne kadar popüler bir ticaret aracı olduğunu kanıtlar nitelikte.

Tether (USDT) Nasıl Alınır?

Tether (USDT), işlem gördüğü kripto para borsaları üzerinden alınması mümkün olan bir kripto para birimidir. Dünyanın önde gelen borsaları arasında yer alan Binance, HitBTC, OKEx ve Huobi Global üzerinden alınabileceği gibi, yerli kripto para borsaları olan Paribu ve BtcTurk borsalarından da alınabilen bir dijital varlıktır. BtcTurk üzerinden Tether almak için, öncelikle sistem içerisinde bir üyeliğinizin bulunması gerekir.

Üyelik işleminizi gerçekleştirmeniz ve hesabınızı doğrulatmanızın ardından, şahsınıza ait banka hesabınız aracılığıyla, Türk Lirası transferi yapabilir ve BtcTurk Pro üzerinden Tether (USDT) alımı gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra aldığınız Tether ile Bitcoin başta olmak üzere işlem gören tüm kripto para birimleri ile herhangi bir komisyon ödemeksizin takas işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tether Coin (USDT) Nasıl Alınır? Adım Adım Anlatım isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

1 Tether (USDT) Coin Kaç TL Yapar?

Yazımızı yazdığımız sıralarda 1 Tether Coin’in Türk Lirasına denk geldiğini görüyoruz. Bu değer aynı zamanda 1 Amerikan Dolarının, şu sıralardaki Türk Lirası karşılığı olarak da söylenebilir.

1 Tether (USDT) Coin Kaç Dolar Yapar?

1 Tether (USDT), dolar endeksli sabitliği bulunan bir kripto para birimidir ve Amerikan Dolarına eşittir.

1 Tether (USDT) Coin Kaç Bitcoin Yapar?

Tether Coin’in Bitcoin cinsinden karşılığının şu sıralarda BTC olduğunu görüyoruz.

Tether (USDT) Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Tether (USDT) madenciliği yapılabilen bir dijital varlık değildir. Tether şirketi tarafından 1 dolara denk gelecek şekilde piyasa sürülen Tether Coin, işlem görmüş olduğu borsalar üzerinden alınabilir.

Tether (USDT) Coin Neye Göre Düşer?

Tether (USDT), stabil para kategorisinde bulunan bir dijital varlıktır ve 1 Amerikan Dolarına sabit olarak işlem görür. Bu nedenle Tether Coin’in düşmesi söz konusu değildir.

Tether (USDT) Coin Fiyatı

Tether (USDT), dolara denk olarak işlem gören stabil bir paradır. Günümüzdeki dolar kurunu baz alarak Tether Coin’in Türk Lirası olduğunu söyleyebiliriz.

Tether (USDT) Yorum ve Tahminleri 2021 isimli içeriğimizi okumanızı öneririz.

Tether (USDT) Coin Grafiği

Tether Coin’in dolar endeksli fiyat grafiğini ele aldığımızda, oldukça stabil olduğunu görüyoruz. Bu durum, Tether’ın 1 Amerikan Dolarına denk gelmesinden kaynaklanıyor. Tether Coin’in piyasa değerinin ise özellikle 2019 Nisan ayından beri düzenli bir yükselişe sahip olduğunu ve günümüzde de bu yükselişini sürdürdüğünü görüyoruz. Aynı şekilde 24 saatlik işlem hacmi de Nisan 2019’dan beri büyük bir artış yaşamış olarak karşımıza çıkıyor.

Tether (USDT) Coin Piyasa Değeri

Tether Coin piyasa değeri, Türk Lirası olarak karşımıza çıkıyor. Bu değeri bir başka deyişle Amerikan Doları olarak da tanımlayabiliriz.

Tether (USDT) Coin Analizleri

Tether Coin’in 1 dolar endeksli sabit fiyatının bulunmasından dolayı, birçok Bitcoin ticareti işleminde kullanıldığını biliyoruz. Bu Bitcoin işlemlerinin yüzde 80’inden fazlasında aktif rolü olan Tether (USDT), Bitcoin fiyatında da önemli bir yere sahip olarak görülüyor. Analistlerin yaptığı yorumlara göre basılan Tether miktarına göre, Bitcoin fiyatının da bir o kadar artış yaşayabileceği öngörülüyor. Tether Coin’in veya Tether şirketinin bir değer kaybı yaşaması durumunda Bitcoin’in nasıl bir reaksiyon vereceği ise halen büyük bir bilinmezlik olarak duruyor.

Tether (USDT) Coin Yükselir mi?

Tether (USDT), sabit fiyatlı bir dijital varlıktır ve 1 Amerikan Dolarına endeksli olarak işlem görür. Bu nedenle Tether Coin’in yükseliş trendinde olması söz konusu olamaz.

Tether (USDT) Coin Nasıl Çalışır?

Son dönemlerde yapılan gündelik işlemlerin ve ticaretlerin vazgeçilmez öğeleri arasında bulunan Tether Coin, Amerikan Doları ile kafa kafaya takas edilebilen bir varlıktır. Yaratıcısı olan Tether (USDT) adındaki Hong Kong merkezli şirketin, dolaşımda bulunan Tether Coin miktarında Amerikan Dolarını tutuğu öngörülüyor. Bu da şirketin güvenilir bir üçüncü taraf görevi görmesine yol açıyor. İlk olarak Bitcoin Blockchain’i üzerine sabit bir platform olan Omni protokolü ile üretilen Tether (USDT), gerekli talebin karşılanmaması sonucunda, Ethereum, Tron gibi blok zincirleri üzerinde de üretimi gerçekleştirilen bir varlık olarak görülüyor.

Tether (USDT) Nereden Alınır?

Tether (USDT), günümüzde birçok borsada işlem gören oldukça yaygın bir dijital varlıktır. En büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance’ın yanı sıra Huobi Global, OKEx, HitBTC gibi büyük borsalardan da alınabilir. Bunun yanı sıra Paribu, BtcTurk gibi yerli kripto para borsaları üzerinden de Türk Lirası karşılığında Tether alınması mümkündür.

Tether (USDT) Coin Güvenilir mi?

Tether (USDT), herhangi bir aracı olmaksızın işlem yapabilme imkanı sunması ve soğuk depolama şansı vermesi ile güvenli bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Hakkında birtakım spekülasyonlar çıksa da Tether, Blockchain tabanlı bir proje olması ve birçok büyük borsa tarafından desteklenmesi nedeniyle oldukça güvenilir bir dijital varlık olarak belirtilebilir.

Tether (USDT) Coin Neye Göre Artar?

Tether (USDT), stabil para olarak adlandırılan klasmanda yer aldığından dolayı, herhangi bir artış yaşama durumu bulunmaz. Bu nedenle, 1 Amerikan Dolarına sabit bir şekilde işlem gören Tether Coin’in artışını etkileyecek bir durum da yoktur.

Tether (USDT) Coin Haberleri

Weiss Ratings USDT Hakkında Uyarılarda Bulundu

Ünlü kripto para analiz şirketi olan Weiss Ratings, Tether Coin’den uzak durulması gerektiğini söyledi. Tether şirketinin dolar rezervleri hakkında oldukça büyük bilinmezlikler olduğunu söyleyen Weiss Ratings, yatırımcıların güvenlik problemleri yaşayabileceğini belirtti.

Son dönemlerde yaşadığı artış ile adından söz ettiren ve 15 milyar dolar piyasa değeri ile rekor seviyeye ulaşan Tether Coin hakkında Weiss Ratings’in bazı uyarıları oldu. Bu uyarılarını ise üç temel dayanağa dayandıran Weiss Ratings, ilk olarak Tether’ın bağlı olduğu kuruluşa bağlı olduğu bilinen Bitfinex kripto para borsasının halka açık rezervlere sahip olmamasına dikkat çekti.

Bir diğer dikkat çektiği nokta ise Tether (USDT) tarafından yalanlanmasına rağmen USDT’nin bire bir dolara denk gelmediği şüpheleri oldu. Ayrıca, belirli zamanlarda kripto para sektörünün merkez bankası rolüne soyunması da Weiss Ratings tarafından dikkat çekilen konular arasında yer aldı.

Bitcoin’in Yaşadığı Büyük Yükselişin Altında USDT mi Yatıyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin, öğlen saatlerinde ortaya çıkan USDT haberi sonrasında hızlı bir şekilde yükselişe geçti. Gün boyunca 10,700 dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin, haberin ardından bir anda 10,900 dolar seviyelerine tırmandı.

Kripto para piyasaları gün içerisinde yükseliş trendi yaşadı ve toplam değer bir günde 10 milyar dolar artış gösterdi. Bu yükselişten Bitcoin de faydalandı ve 11 bin dolar seviyelerini zorlamaya başladı. Özellikle öğlen saatlerinde ani bir yükseliş yaşayan Bitcoin’in bu yükselişinin arkasında aynı sularda gelen USDT haberinin olabileceği söyleniyor. Tether’ın Tron ağı üzerinden Ethereum ağına 1 milyar USDT coininin aktarıldığını açıklaması sonrasında, Bitcoin’in yükseliş yaşadığı tahmin ediliyor.  

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 3 Puan: 4.7]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu