Kripto Para Haberleri

Tether İhracı ve Bitcoin Fiyatı ‘İstatistiksel Olarak İlişkili Değildir’

Geçtiğimiz on yıl boyunca, Bitcoin giderek daha fazla kabul görmüştür. Son yıllarda, Tether durağan koini aracılığıyla Bitcoin’e erişilebilme kolaylığı, Tether ihracı ile BTC fiyatı arasındaki ilişki şüphelerine rağmen kripto para ve Bitcoin dünyası için çok iyi olmuştur.

Warwick Business School Finans Profesörü Ganesh Viswanath-Natraj, Tether ihracı ve Bitcoin fiyatları ile hem ihracatı hem de fiyatı etkileyen ayrıntılı faktörler arasında bir bağlantı olabileceği konusundaki ortak düşünceyi tartıştı. Araştırmacı kripto para piyasalarında Tether gibi istikrarlı durağan koinlerin ihracı ile Bitcoin fiyatı arasında istatistiksel olarak anlamlı bir ilişki olmadığını savundu.

Ganesh Viswanath-Natraj:

“Toplu ihraca dayanarak Tether hazineden ikincil piyasa gider. Tether akışı ve Bitcoin fiyatı arasında hiçbir ilişki yoktur. Yani istatistiksel olarak anlamlı bir ilişki yoktur. Buradaki kanıtlarımıza dayanarak, USDT basılmasının kripto para fiyatları üzerinde hiçbir etkisi yoktur.”

“İhraç davranışı, merkezi olmayan bir döviz kurları sisteminin sürdürülmesi ve dijital varlık ekonomisinde güvenli bir sığınak görevi görmesi olarak açıklanabilir.”

Yakın geçmişte, Tether ihracı artmaya devam etti, ancak Bitcoin fiyatının yanlamasına doğru hareket ettiği durumlar oldu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Harbor ABD'de Transfer Acentası Lisansı Aldı

Ancak son birkaç ay dikkate alındığında, skew verilerine göre Tether’in piyasa değerindeki artış ve artan Bitcoin fiyatları açıkça aynı yönde ve Tether’in bir araç para birimi işlevi burada görünebilir.

“Risk dönemlerinde, bazı yatırımcılar daha iyi bir değer deposuna geçmeyi seçeceklerdir. Tether ve diğer durağan koinlere yönelik portföylerin yeniden dengelenmesi bu işlevi minimum aracılık maliyetleri ile sağlar.”

Natraj’a göre büyük yatırımcı söz konusu Tether, portföylerini yeniden dengeleme ihtiyacı olduğunda bir araç para birimi olarak önemli bir role sahip.

“Tether sahipliğinde ki bu artışın büyük bir kısmı yatırımcıların portföylerini yeniden dengelemesidir. Aynı zamanda Bitcoin’de uzun vadeli bir etkinlik de bekleniyor. Bu son derece makuldür ve bunu yapmak için bir araç para birimini kullanıyorlar.”

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu