Anasayfa Altcoin Tether, İnsan Kaçakçılığı Bağlantılı Milyonlarca Tokeni Dondurdu!

Tether, İnsan Kaçakçılığı Bağlantılı Milyonlarca Tokeni Dondurdu!

Altcoin

Tether, insan kaçakçılığı örgütüyle bağlantılı 225 milyon USDT tokenini dondurdu.

Tether, İnsan Kaçakçılığı Bağlantılı Milyonlarca Tokeni Dondurdu!

Stablecoin ihraççısı Tether, küresel bir insan kaçakçılığı örgütüne bağlı 225 milyon USDT tokenini gönüllü olarak dondurmak için kripto para borsası OKX ve Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DOJ) ile birlikte çalıştı.

Bu eylem, 88 milyar dolar değerindeki stablecoin'in arkasındaki şirket tarafından yapılan bir basın açıklamasına göre, USDT'ye yönelik şimdiye kadarki en büyük dondurma eylemi oldu.

İlgili taraflar, blockchain analiz firması Chainalysis'in araçlarını kullanarak yasa dışı kripto fonlarının hareketini izlemek için yakın bir şekilde çalıştı. Lookonchain verilerine göre, 225 milyon dolar değerindeki dondurulmuş varlıklar 37 cüzdana yayılmıştı.

Tether, söz konusu cüzdanların ikincil piyasada olduğunu ve müşterilerine ait olmadığını belirtti. Şirket, herhangi bir yasayı ihlâl etmeyen cüzdanları çözmek için ajanslarla birlikte çalışacağını açıkladı.

Tether, İnsan Kaçakçılığı Bağlantılı Milyonlarca Tokeni Dondurdu!

Pig Butchering Dolandırıcılığına Dikkat!

Suçluların Güneydoğu Asya'da faaliyet gösterdikleri öğrenildi. Suçlular, kripto dünyasında en hızlı büyüyen finansal dolandırıcılıklardan biri olan "pig butchering" dolandırıcılığını kullanarak fonları hortumladılar.

Bilmeyenler için bu yatırım dolandırıcılığı, dolandırıcıların flört uygulamaları ve sosyal medya aracılığıyla kurbanlarla temasa geçmelerini içeriyor. Dolandırıcılar, güvenlerini kazandıktan sonra kurbanları, kendileri tarafından önerilen bir platforma yatırım yapmaları için kandırıyorlar. Fakat sahte platformda yeterli fon elde ettikten sonra dolandırıcılar, tüm parayı yanlarına alarak ortadan kayboluyorlar. 

Binance araştırmasına göre, pig butchering dolandırıcılığı için bildirilen vaka sayısı 2022'den 2023'e kadar iki katına çıktı. Federal Soruşturma Bürosu (FBI), insanları bu tür çevrim içi dolandırıcılıklara karşı dikkatli olmaları konusunda defalarca uyardı.

Bu vaka, dijital varlıkların suç amaçlı kullanımını caydırmak için kripto şirketleri ve kolluk kuvvetleri arasındaki iş birliğinin klasik bir örneği olarak hizmet etti.

Ayrıca, blockchain'lerin şeffaf yapısı, cüzdanların bulunmasında çok önemli bir rol oynamıştır. Tüm işlemler halka ve ilgilenen herhangi bir devlet kurumuna açıktır.

Kaynak: AMBCrypto

Tether, İnsan Kaçakçılığı Bağlantılı Milyonlarca Tokeni Dondurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan