Anasayfa Altcoin Tether Projesinde Kritik Görev Değişimi: O İsim CEO Oldu!

Tether Projesinde Kritik Görev Değişimi: O İsim CEO Oldu!

Altcoin

Tether CTO'su Paolo Ardoino, şirketin yeni CEO'su olarak atandı.

Tether Projesinde Kritik Görev Değişimi: O İsim CEO Oldu!

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük stablecoin'ini ihraç eden Tether, odak alanlarını genişletmeye çalışırken CEO'sunu değiştirdi.

Tether'in 13 Ekim'de yaptığı açıklamaya göre, 2017'den bu yana Tether'in baş teknoloji sorumlusu olarak görev yapan Paolo Ardoino, Aralık 2023'te firmanın yeni CEO'su olacak.

Ardoino, Tether'in kardeş şirketi Bitfinex'in CEO'su olarak görevini sürdüren ve Tether için danışmanlık görevine geçecek olan Jean-Louis van der Velde'nin yerini alacak. Ardoino, Bitfinex'in baş teknoloji sorumlusu ve Bitcoin Layer-2 çözümü Holepunch'ın baş strateji sorumlusu olarak görevlerine devam edecek.

Firmanın bir sözcüsü, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Ardoino'nun Tether'de "şimdilik teknoloji departmanını denetlemeye devam edeceğini" söyledi.

Tether; liderlikteki değişikliğin, şirketin eşler arası iletişim, yenilenebilir enerji, esnek veri depolama ve Bitcoin madenciliği de dâhil olmak üzere yeni iş operasyonlarını aktif olarak keşfetme taahhüdünü yansıttığını söyledi.

Firmanın bir temsilcisi ise yaptığı açıklamada, Ardoino'nun son birkaç yıldır Tether'in genişleme stratejisine liderlik etmesinden dolayı görev değişiminin "doğal bir ilerleme" olarak görülmesi gerektiğini dile getirdi.

Tether Projesinde Kritik Görev Değişimi: O İsim CEO Oldu!

Tether CEO'luğu için İdeal Bir Seçim

Firma, Ardoino'nun Holepunch, Bitcoin madenciliği, donanım ve yapay zekâ konularındaki katılımı ve anlayışı da dâhil olmak üzere organizasyonel rollerinin ötesindeki önemli etkisi nedeniyle Tether CEO'luğu için ideal bir seçim olduğunu aktardı. Tether, Ardoino'nun özgürlüğü artırma ve yeniliği teşvik etme çabalarının da yöneticiyi topluluktaki en etkili figürlerden biri haline getirdiğini belirtti.

Tether sözcüsü, "Paolo'nun liderliğinde Tether, ihtiyaç sahiplerine finansal hizmetler sunmak ve küresel finans ortamını yeniden şekillendirmek için çalışmaya devam edecek." dedi ve ekledi:

Paolo (Ardoino), Tether'i sektörde devrim yaratmaya ve dayanıklı şehirlerin ve ülkelerin gelişiminde bir altyapı ortağı olarak hizmet vermeye hazır bir teknoloji merkezi olarak tasarlıyor. Tether'in misyonu aynı zamanda USD'nin ve Bitcoin'in küresel ticaret ve değişimdeki etkisini genişletmeyi de içeriyor.

Daha önce bildirildiği üzere Tether, 2023'te aktif olarak Bitcoin madenciliği operasyonları geliştiriyor. Tether, Mayıs ayında Uruguay'da bir madencilik operasyonu başlattı. Firma, Ağustos 2023'te madencilik kapasitesinin yönetimini geliştirmek için Tether BTC madencilik yazılımını tanıtarak Bitcoin madencilik sektörüne girişini sürdürdü.

Eylül 2023'te Tether, yapay zekâ girişimlerini destekleyen bir hareketle Alman kripto madencisi Northern Data Group'a yatırım yaptı.

Tether Projesinde Kritik Görev Değişimi: O İsim CEO Oldu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar