Coin Rehberi

Tether (USDT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Tether (USDT) Nedir?

Tether (USDT) Nasıl Alınır? rehberimize başlamadan önce ilk olarak stable coinlerin ve Tether’in (USDT) ne olduğunu öğrenmemiz gerekiyor. Tether (USDT) bir stable coindir. Stable coin terimini dilimize uyarlayacak olursak sabit koin oluyor. Tether’de (USDT) 1 dolara sabitlenmiş bir kripto paradır.

Tether (USDT) fiyatı geçmişte 1 doların altına düşmüş ve 1 doların üzerine çıkmıştır. Yine de sabit koin dolara sabitlendiğinden ve Tether’in rezervleri tarafından desteklendiğinden dolayı hızlı bir şekilde tekrardan 1 dolara sabitlenmiştir. USDT’nin 0.99 dolara düşmesi ya da 1.01 dolara çıkması herhangi bir uyarı nedeni değildir.

Şu anki [cryptocurrency_widget type=”inline” template=”generic” color=”default” assets=”USDT~USD” markup=”{market_cap}” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash”] piyasa değeri ile USDT en büyük piyasa değerine sahip sabit koindir. Buna ek olarak Tether yine aynı piyasa değeri ile Bitcoin ve Ethereum’un arkasında en büyük 3. kripto paradır.

Tether (USDT) 2014 yılında Brock Pierce, Reeve Collins ve Craig Sellars tarafından Realcoin olarak kurulmuştur.

Tether (USDT) Ne İşe Yarar?

Tether’in (USDT) bir sabit koin olduğundan bahsetmiştik. Geleneksel finansta dolar nasıl hisse senetleri almak için kullanılıyor ya da nasıl bir yatırım aracı olarak görülüyorsa kripto para birimi sektöründe de Tether aynı şeyi karşılıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Tether’in Piyasa Değerinin %42 Büyümesi Piyasanın Yükseleceğini Gösteriyor

Kısaca kripto para birimi yatırımcıları Tether (USDT) kullanarak kripto para alıyor, kârlarını aldıktan sonra tekrardan Tether’e (USDT) geri dönüyorlar.

Tether (USDT) Nereden Alınır?

Tether (USDT) Nasıl Alınır? konusuna girmeden önce Tether (USDT) Nereden Alınır? konusuna bakacağız. Tether (USDT) şu anda en çok Binance, Huobi Global, KuCoin, Kraken, Bitfinex, FTX, Poloniex ve diğer birkaç borsa tarafından kullanılmaktadır. Bu açıdan USDT en büyük kripto para borsalarında kendine bir yer etmiştir.

Tether (USDT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi
Tether (USDT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi 4

Tether (USDT) Nasıl Alınır?

Bu rehberin odak noktası olan Tether (USDT) Nasıl Alınır? konumuza geldik. Burada Paribu ve Binance üzerinden nasıl Tether (USDT) alınacağını öğreneceğiz.

Paribu Borsası Üzerinden Tether Nasıl Alınır?

Türkiye’nin en ünlü kripto para birimi borsası Paribu’dan Tether almak için ilk önce hesap açmanız gerekiyor. Bir Paribu hesabınız yoksa sizin için özel olarak hazırladığımız Paribu rehberini (https://www.koinbox.net/paribu-hesap-acma-islemi-nasil-yapilir-detayli-anlatim-rehberi/) okuyabilirsiniz. Paribu hesabınız varsa gelin hep beraber Paribu’da nasıl Tether (USDT) alınacağına bakalım:

 • Paribu hesabınıza giriş yapın.
 • Ana sayfadan Piyasalar’a tıklayın.
 • Karşınıza çıkacak ekranın sol üst köşesinden Tether USDT-TL’yi seçin.
 • USDT-TL ekranı açıldıktan sonra Limit, Piyasa ve Koşu emirlerini kullanabilirsiniz.
 • Buradan Türk lirası ile Tether (USDT) alabilirsiniz.
 • Çok hızlı bir şekilde Tether (USDT) almak istiyorsanız Kolay Al/Sat menüsünü kullanabilirsiniz.
Tether (USDT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi –

Binance Borsası Üzerinden Tether Nasıl Alınır?

Dünyanın en büyük kripto para birimi borsası Binance üzerinden Tether (USDT) almak çok kolaydır. TRBinance ya da küresel Binance hesabınıza varsa çok hızlı bir şekilde bu işlemi tamamlayabilirsiniz. TRBinance ya da Binance hesabınıza yoksa bu adımı tamamlamak için Binance hesap açma rehberimizi (https://www.koinbox.net/binance-hesap-acma-islemi-nasil-yapilir-detayli-anlatim-rehberi/) okuyabilirsiniz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bedava Bitcoin Kazanmanın 10 Yöntemi

Binance hesabı olanlar ya da yeni Binance hesabı açanlar için Tether’in (USDT) nasıl alınacağına bakalım:

 • Binance ya da TRBinance hesabınıza girin.
 • Piyasalar’a tıklayın ve daha sonra sağ üst menüden TRY’yi seçin.
 • Sağ üst menüden USDT/TRY çiftini bulun ve tıklayın.
 • Karşınıza çıkacak ekran alt-orta kısmından Türk lirası karşılığında USDT alabilirsiniz.
Tether (USDT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi –
Tether (USDT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi 5

Tether (USDT) Nasıl Saklanır?

Tether (USDT) koinlerinizi bir kripto para birimi borsa cüzdanında ya da diğer kripto para cüzdanlarında saklayabilirsiniz. Tether (USDT) cüzdanları aşağıdaki adresler ile başlar:

 • USDT Omni Layer: Bu tür cüzdan rastgele 16 karakterden oluşur.
 • USDT ERC-20 (Ethereum): Bu tür cüzdan “0x” ile başlar.
 • USDT TRC-20 (Tron): Bu tür cüzdan “TX” ile başlar.

USDT’lerinizi saklamak için bir telefon cüzdanı, web cüzdanı, masa üstü bilgisayar cüzdanı ve donanım cüzdanı kullanabilirsiniz.

Tether (USDT) Nasıl Çalışır?

Tether tokenleri Omni, Liquid Protocol, Ethereum, EOS, Tron, Algorand, SLP ve OMG blok zincirlerinde bulunan bir dijital tokendir. Her bir Tether (USDT) Tether’in rezervleri ile %100 oranında desteklenmektedir.

1 Tether (USDT) Kaç TL?

1 Tether (USDT) 1 dolara eşit olduğundan dolayı USD/TRY kurunu kontrol edebilirsiniz. Buna ek olarak aşağıdaki sürekli olarak güncellenen USDT/TRY grafiğimize bakabilirsiniz.

[cryptocurrency_widget type=”card” template=”chart6″ color=”default” assets=”USDT~TRY” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash”]

Tether (USDT) Hemen Satıp Paraya Çevrilir mi?

Tether (USDT) dünya genelinde en çok tercih edilen sabit koin olduğundan dolayı hızlı bir şekilde USDT satarak paraya çevirebilirsiniz.

Tether (USDT) Aldıktan Sonra Nasıl Saklayabilirim?

Tether (USDT) için en cüzdanlar:

 • En iyi telefon cüzdanı: Coinomi
 • En iyi web temelli cüzdan: Guarda
 • En iyi masa üstü cüzdanı: Atomic Wallet
 • En iyi donanım cüzdan: Ledger Nano S
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Lisk Coin (LSK) Nedir, Nasıl Alınır?

Kredi Kartı ile Tether (USDT) Alabilir miyim?

Tether (USDT) sabit parasının bulunduğu kripto para birimi borsalarından kredi kartı ile para yatırma işlemi aracılığıyla hızlı bir şekilde Tether (USDT) alabilirsiniz.

Tether (USDT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi
Tether (USDT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi 6

Tether (USDT) Cüzdanı Nasıl Açılır?

Tether (USDT) cüzdanı açmak için ilk olarak hangi cüzdan tipini ve hangi cüzdanı kullanacağınızı seçmek gerekiyor. Tether koinlerini saklamak için bir cüzdan seçtikten sonra bu cüzdanının internet sitesine girerek yeni bir hesap açın ve daha sonra USDT’lerinizi borsa adresinizden cüzdan adresinize gönderin. Bu aşamada doğru gönderme işlemini yapmak için yeni cüzdanınızız “Tether (USDT) Nasıl Saklanır?” başlığındaki kriterleri karşıladığından emin olun.

Tether (USDT) Geleceği

Tether (USDT)’nin geleceği koinin geçmişinde yatmaktadır. Sadece Nisan 2015 ayında USDT’nin piyasa değeri 250 bin doların biraz üzerindeydi. Günümüze bakacak olursak Tether’in piyasa değeri [cryptocurrency_widget type=”inline” template=”generic” color=”default” assets=”USDT~USD” markup=”{market_cap}” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash”] dolardadır. Bu piyasa değerindeki artış USDT’nin yıllar boyunca sürekli olarak kullanıcı kazandığı ve böylece piyasa değerini büyüttüğü anlamına geliyor. Bu yüzden Tether’in (USDT) geleceğinin parlak olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Tether (USDT) Satın Al İşlemi Güvenilir mi?

Tether (USDT) satın al işlemi son derece güvenilirdir. Her bir USDT, Tether’in rezervleri tarafından desteklendiğinden dolayı hem USDT’nin oynaklığı çok azdır hem de USDT’nin güvenilirlik oranı çok yüksektir.

Tether (USDT) Nasıl Alınır? rehberimizde görmek istediğiniz başka detaylar varsa bize yorumlardan ya da Telegram kanalımızdan ulaşabilirsiniz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu