Anasayfa Altcoin Tether (USDT) Piyasa Değeri ATH Yaptı: İşte Olası Senaryolar

Tether (USDT) Piyasa Değeri ATH Yaptı: İşte Olası Senaryolar

Altcoin

Tether'in (USDT) piyasa değeri bu yıl yukarı yönlü bir seyir izledi ve son zamanlarda önemli bir seviyeyi aştı...

Tether (USDT) Piyasa Değeri ATH Yaptı: İşte Olası Senaryolar
  • Tether, USDT'nin dolaşımdaki arzını tarihi yükseklere çıkarıyor.
  • Tether (USDT) hacimleri henüz tam olarak orada değil, ancak olumlu adres büyümesi devam ediyor.

Tether'in (USDT) piyasa değeri bu yıl yukarı yönlü bir seyir izledi ve son zamanlarda önemli bir seviyeyi aştı. Bununla birlikte, piyasa değeri büyümesinin şu anda bu kadar dikkate değer olmasının nedeni, 2022'de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) aşmış olmasıdır. IntoTheBlock'un değerlendirmesine göre, USDT'nin piyasa değeri yıldan bugüne yaklaşık %30 arttı.

Bir sayı açısından, USDT'nin piyasa değeri 21 Temmuz'da 83,83 milyar dolar ile zirve yaptı. 2022 zirvesinden önemli ölçüde daha yüksek bir miktar, 83,20 milyar dolar seviyesinin biraz üzerinde. İşte grafiklerde nasıl göründüğü:

Tether (USDT) Piyasa Değeri ATH Yaptı: İşte Olası Senaryolar

Piyasa değeri büyümesi, genellikle normal koşullar altında çoğu dijital varlığın fiyat performansına yansır. Bu durum stablecoinler için farklıdır çünkü fiyatları sabittir. Bununla birlikte, yine de sermaye değeri miktarını veya mevcut stablecoin'in değerini temsil ediyordu. Bunun anlamı, USDT'nin piyasa değeri büyümesinin, Tether'in artan talep doğrultusunda daha fazla kişiye hizmet vermesine olanak sağlayacağıdır.

USDT'nin Piyasa Değeri Büyümesi Neyin İşareti Olabilir?

Bazıları USDT'nin büyüyen piyasa değerini piyasanın geliştiğinin bir işareti olarak görebilir. Ancak, bu mutlaka gelen bir yükseliş hareketinin işareti değildir. Ancak bu belki de yarı gerçek olabilir çünkü marketcap büyümesi, Tether'in (USDT) daha fazla talep için hazırlandığını ima ediyor.

USDT'nin bazı metriklerine bir bakış, talep açısından neler olup bittiğine dair bazı ipuçları sağlayabilir. Stablecoinler, kripto para birimlerine erişim aracı olarak kullanılır. Bu nedenle, hacimdeki bir artış, potansiyel olarak daha fazla talebin yanı sıra daha fazla zincir içi aktiviteye işaret edebilir. Ancak durum böyle değil çünkü Bitcoin'in (BTC) transfer hacmi altı aylık alt aralığının yakınında dalgalanıyor.

Tether (USDT) Piyasa Değeri ATH Yaptı: İşte Olası Senaryolar

Tether (USDT) borsa hacimleri de son altı aydaki zirvelerine kıyasla önemli ölçüde düştü. Ancak, USDT'nin mevcut durumunun altını çizen bir anahtar ölçüt vardır ve o da toplam adres sayısıdır. İkincisi yukarı doğru bir yörüngedeydi, bu da stablecoin'in kullanıcı sayıları açısından da büyüme yaşadığı anlamına geliyor.

Yukarıdaki gözlemin olası bir nedeni, Tether'in (USDT) büyüyen ürün grubu olabilir. Bunun harika bir örneği, altının değerine sabitlenen Tether Gold'dur. Bu tür ürünler Tether (USDT) işlemlerini desteklemektedir.

Kaynak: AMBCrypto

Tether (USDT) Piyasa Değeri ATH Yaptı: İşte Olası Senaryolar içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Güvenli Ödemelerin Yeni Adresi PayPal USD (PYUSD) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar