Anasayfa Tether Haberleri Tether Yeni Bir Sabit Coin Piyasaya Sürüyor!

Tether Yeni Bir Sabit Coin Piyasaya Sürüyor!

Tether Haberleri

Tether, İngiliz Sterlini’ne sabitlenmiş yeni bir sabit coini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Tether Yeni Bir Sabit Coin Piyasaya Sürüyor!

Tether, gelecek ayın başarında İngiliz Sterlini’ne sabitlenmiş yeni bir sabit coini piyasaya sürmek için hazırlık yapıyor. Tether tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, GBPT olarak adlandırılan sabit coinin ilk olarak Ethereum blok zincirinde mevcut olacağı dile getirildi.

Bu, Tether’in itibari para birimine sabitlenmiş beşinci sabit coini olacak. Bu zamana kadar piyasa sürülmüş olan sabit coinler; ABD Doları’na sabitlenmiş USDT, Euro’ya sabitlenmiş EURT, Çin Yuanı’na sabitlenmiş CNHT ve Meksika Pesosu’na sabitlenmiş MXNT olarak sıralanıyor.

Tether Yeni Bir Sabit Coin Piyasaya Sürüyor!

Ardoino: Birleşik Krallık’ın Bir Sonraki Sınır Olduğunu Düşünüyoruz!

Tether projesinin baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, “Blok zinciri inovasyonu ve finansal piyasalar için kripto para biriminin daha geniş bir şekilde uygulanması konusunda Birleşik Krallık’ın bir sonraki sınır olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı. Ardoino, “Dünya genelindeki kripto para kullanıcılarının, en büyük sabit coin ihraççısı tarafından piyasaya sürülen 'GBP cinsinden bir sabit coine' erişebilmelerini sağlayarak bu yeniliğe öncülük etmeyi ümit ediyoruz.” dedi.

Tether, itibari para birimlerine sabitlenmiş birkaç sabit coine sahip olsa ABD Doları’na sabitlenmiş olan USDT’nin en popüler sabit coin olduğu söylenebilir. Algoritmik sabit coin TerraUSD’nin çöküşü ve kripto para piyasasında yaşanan geri çekilme sonucunda ortaya çıkan panik bile bu popülaritenin önüne geçemedi. 

Verilere göre USDT, 77 milyar doların üstündeki toplam arzıyla dünyanın en büyük  sabit coini olmaya devam ediyor. 

Tether Yeni Bir Sabit Coin Piyasaya Sürüyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)