Kripto Para Haberleri

Texas Eyaleti’nde bir ilk!

ABD’nin Teksas Kuzey Bölgesi Avukatı Erin Nealy Cox’un açıklamasına göre , FBI’nın geçen yıl kasım ayında menkul kıymetler ve tel sahtekarlığı nedeniyle tutukladığı Jared Rice, faaliyetlerini itiraf etti. Rice, hatalı bir şekilde AriseBank’ın müşterilere “FDIC sigortalı hesapları ve Visa- brand kredi kartı ve banka kartları gibi geleneksel bankacılık hizmetlerini, kripto para birimi hizmetlerini de içeren” bir hizmet sunabileceğini iddia etti.

Dallas News tarafından açıklanan duyuruya göre, Rice, özellikle AriseBank yatırımcılarına yalan söylerken yalan söyleyen bir menkul kıymet dolandırıcılık suçu için suçlu olduğunu iddia etti.

Yabancı bir internet sitesinin bildirdiği gibi, Rice başlangıçta karşılaştığı kombine sayımları için 120 yıl hapis cezasına çarptırılabilecek olduğunu tahmin ediyordu, ama yakın kaynakları kendisi için artık maksimum vade 20 yıl olacak göstermektedir.

Toplamda, AriseBank, Rice’in şu anda tam olarak geri ödemesi gerekebilecek olan katılımcılardan 4.250.000 dolar aldı. Temmuz ayında hapis cezası için mahkemeye dönecek olan Rice, milyonlarca dolar ile suçlandı.

Dallas News, Avukatın ofisine ek olarak “Kripto para biriminin oldukça yeni ortaya çıkması nedeniyle, Rice’ın suçlu savunması ABD’de türünün ilk örneği” dedi.

Geçen yılın Aralık ayında, Rice ile dönemin AriseBank COO Stanley Ford hileli ilk işlemleri (ICO) AriseBank tarafından tespit edildi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  XRP (XRP) 2021 Fiyat Tahmini: Şok Olacaksınız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu