Coin Rehberi

Tezos Coin (XTZ) Yorum ve Tahminleri 2021

ABONE OL:

Blockchain ağına getirdiği yenilikler ile adından sıklıkla söz ettirmeyi başaran Tezos Coin, sektör ile yakından ilgilenmekte olan birçok kişi tarafından da yakından takip ediliyor. Tezos Coin hakkında uzman kişiler tarafından yapılan yorumlar ve tahminler de büyük ilgi görmeye devam ediyor. Bu yazımızda uzmanların Tezos Coin’e dair yaptığı yorumlara ve tahminlere, aynı zamanda da Tezos Coin (XTZ) hakkında bilgilere ve fiyat analizlerine yer verdik…

Tezos Coin (XTZ) Nedir?

Tezos Coin (XTZ), Ethereum’un çalışma yapısına birçok açıdan benzer şekilde geliştirilmiş bir akıllı sözleşme platformudur. Arthur ve Kathleen Breitman’ın 2014 senesinde geliştirmeye başladığı Tezos, ilk ICO’sunu ise 2017 senesinde düzenlemiş ve 232 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum bazlı fon toplamayı başarmıştı.

Tezos Coin (XTZ) Yükselir mi?

Tezos Coin (XTZ), çok yakın bir geçmişte rekor seviyesine ulaşıp, daha sonra ise burada tutunamayarak bir azalma eğilimine geçiş yapmıştı. Uzmanların yaptığı yorumlarda Tezos Coin’in, yakında yükselmesi beklenen Bitcoin’den doğru orantılı şekilde etkilenerek yükseliş yaşayabileceği söyleniyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Celo (CELO) Nedir, Nasıl Alınır?

Tezos Coin (XTZ) Yorum

Tezos Coin (XTZ), kaynakların tüketimi konusunda avantajlı olmayan bir yöntem olan Proof of Work konsensüsü yerine Proof of Stake konsensüsünü kullanmasıyla öne çıkıyor. Şu günlerde Ethereum’un da geçiş yapmayı hedeflediği PoS sayesinde, sanal madenciliğin önü açılmış oluyor ve coin sahipleri madencilik yapmaları adına başkalarını yetkilendirebiliyorlar. Bunun yanı sıra Tezos Coin’in kullanmakta olduğu Michelson adlı programlama dili de resmi doğrulamalar konusunda büyük avantaj sağlıyor. İşte bu gibi avantajları nedeniyle Tezos Coin (XTZ), birçok kişi tarafından tercih sebebi olmayı başarıyor.

Tezos Coin (XTZ) Fiyat Tahmini

Kripto para sektöründeki en ünlü analistlerden olan Crypto Michael, Tezos Coin hakkında fiyat tahmininde bulundu. Bir süredir iyi performans gösteren ancak son günlerde düşüş yaşayan Tezos Coin’in, mevcut destek seviyelerini korumayı başarması halinde yükselişe geçmesini beklediğini belirten Michael, 3,8 dolarlık düzeyi test edebileceğini düşündüğünü söyledi.

Son Dakika Tezos Coin (XTZ) Haberleri

Tezos Coin’e dair çıkan son dakika haberlerini şu şekilde sıraladık:

Tezos Davasında Sonuca Varıldı

2017 senesinin Aralık ayında, Tezos’un kurucuları olan Breitman çiftine ve Tezos Vakfı’na yönelik açılan dava sonuçlandı.

Tezos’un gerçekleştirdiği ICO’sunda lisansı bulunmayan bir menkul kıymet teklifine yer verdiği iddiasıyla açılan dava, 3 yıllık bir sürenin ardından sonuca ulaştı. Davanın yargıcı Seeborg, Tezos tarafından yapılan 25 milyon dolar değerindeki anlaşma teklifini kabul etti ve davayı sonuçlandırdı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Altcoin Fiyat Analizi BCH, XTZ ve STEEM: 24 Temmuz 2020

EToro’nun Listesinde Tezos Dikkat Çekti

Kripto para sektörüne hizmet vermekte olan platformların en önemlileri arasında gösterilen EToro, geçtiğimiz aya ait en iyi kripto para birimleri listesini açıkladı. EToro’nun en önde gelen analistlerinden olan Simon Peters tarafından yayınlanan liste ile geçen ay en çok çıkış yapan ve düşüş yaşayan kripto para birimleri belirlendi.

Listenin ilk üç sırası Bitcoin, Ethereum ve Ripple önderliğinde değişmezken, Binance Coin’in yükselişi dikkatlerden kaçmadı. Daha önceden yedinci sırada kendisine yer bulan Binance Coin, son listede ise önemli bir sıçrayış yaparak üç büyük kripto paranın arkasında dördüncü sıraya yerleşti.

Listenin en göze çarpan olayı ise Tezos Coin’in düşüşü. Geçtiğimiz ay listenin dördüncü sırasında yer alan Tezos Coin, son açıklanan listede ise sekizinciliğe gerileyerek, ilk kez bu listenin ilk beş sırasında kendisine yer bulamamış oldu.

Ünlü Analistlerden Tezos Coin (XTZ) Yorumları

Crypto Michael olarak da tanınan Michael van de Poppe, Tezos Coin hakkında yorumlarda bulundu. Tezos’un hem 2,75 hem de 2,38 dolarlık destek bölgelerini koruyamamasına dikkat çeken Michael, yeni destek noktasının ise 1,8 dolar olduğunu söyledi. Ayrıca Michael, Tezos Coin’in tekrar ivmelenerek 2,65 dolar seviyelerini görebileceğini ve böyle bir durumun yaşanması halinde 3 doları zorlayabileceğini de ekledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Litecoin (LTC) Neden Artıyor?

https://coinmarketcap.com/currencies/tezos/

Tezos Coin (XTZ) Geleceği

Tezos Coin (XTZ), yapmayı hedeflediği geliştirmeler ve ortaklıklar ile gelecek vadediyor olsa da Breitman çifti ve vakıf başkanı Gevers arasındaki gerilim, geleceği hakkında soru işaretlerini beraberinde getiriyor. Bir süredir iki taraf arasındaki sular durulmuş durumda. Ancak yatırımcılar, gelecekte bu gerilimin tekrar alevlenip ağın kapanabileceği konusunda endişe içerisinde bulunuyorlar.

Tezos Coin (XTZ) Güvenilir mi?

Tezos Coin (XTZ), güvenlik konusunda büyük önlemler almış olsa da Arthur ve Kathleen Breitman ile Tezos Vakfı’nın başkanlık görevini yürüten Gevers arasında yaşanan anlaşmazlıklar, güvensizlik ortamının oluşmasına neden olmuştu. Geçici olarak ağın kapalı kalmasına kadar giden bu anlaşmazlıklar, şu an için durulmuş olsa da kullanıcılar tekrar böyle bir durumun yaşanıp yaşanmayacağı konusunda kendilerini güvende hissetmediklerini dile getiriyorlar.

Tezos Coin (XTZ) Fiyatı

Tezos Coin fiyatı şu sıralarda 2,22 USD olduğunu görüyoruz. Yüzde 0,30’a yakın bir düşüş yaşayan Tezos Coin’in, Türk Lirası karşısındaki değerinin ise 17,63 TL olduğunu belirtebiliriz.

“Tezos Coin (XTZ) Nedir? Nasıl Alınır?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/tezos-coin-xtz-nedir-nasil-alinir/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu