Kripto Para Haberleri

Tezos, Coinbase ve Kraken Desteğinden Sonra %56 Büyüdü

Bu hafta kripto endüstrisinin genel performansı düşüşlerde oldu.

Bitcoinin fiyatı hala 7000 doların altında ve Ethereum ise yılın en düşük seviyesine doğru yaklaşıyordu. Son 24 saatte benzer bir düşüşe şahit olan bir diğer token de Tezos oldu. Bununla birlikte son bir ay boyunca XTZ’nin performansı kripto para piyasasının geri kalanıyla tam bir kontrast oluşturdu.

Tezos, Kasım ayının ilk haftasından bu yana %56,33 büyüme göstererek 41 günlük bir süre zarfında değer ve pazar payında önemli bir artış kaydetti. Bitcoin ve kripto para piyasasında ki diğer kripto paraların kendi piyasa sınırlarında önemli ölçüde düşüş göstermiştir.

Kısa bir süre önce açıklanan Coinmetrics raporuna göre, az Tezos’a sahip adres sayısı Tezos’un artan pazar çekiciliğine ve artan değerine önemli ölçüde katkıda bulunmuştur.

XTZ’ye sahip adresi miktarı aralık ayının 2. haftasında 60.000’den 100.000’in üzerinde çıkmıştır. 15 Aralık’ta en az 0.1 XTZ olan adres sayısının 107.000’in üzerinde olduğu belirtilmiştir.

Pek çok kişi, Tezos’a büyük borsaların kitlesel olarak destek vermesinin XTZ’nin geçen ay ki fiyat artışının kilit bir nedeni olduğunu düşünüyor. 7 Kasım’da Coinbase, Tezos’u platformunda tanıttı ve kullanıcılarına işlevselliği üzerine dersler alarak 6 dolar değerinde XTZ kazanmalarını sağladı. Coinbase’e ek olarak Kraken’de 13 Aralık’tan itibaren Tezos’a destek vereceğini açıkladı.

Binance ve donanım cüzdanı üreticisi Ledger gibi diğer borsalar da dünyanın en büyük 10. kripto parası için destek sağlayacaklarını açıkladı.

Genel olarak kripto para piyasası düşüş sürecine girdiği için Tezos’un fiyatını takip etmek ilginç olacaktır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu