Coin Fiyatı

Tezos (XTZ) Fiyatı ve Grafiği – 1 Tezos Kaç TL Kaç Dolar?

1 Tezos (XTZ) Kaç TL? Tezos (XTZ) Coin Güncel Fiyatı, Grafiği ve Analizleri

Kripto para dünyasıyla birlikte gelişen Blockchain ağında, birçok yeni oluşum da meydana geliyor. Farklı amaçları hedefleyen ve ağ üzerinde yeni geliştirmeler yapmayı amaçlayan bu oluşumlardan bir tanesi de Tezos olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazımızın içerisinde Tezos hakkında bilinmesi gereken bütün bilgileri ve güncel fiyat durumunu bulabilirsiniz…

1 Tezos (XTZ) Kaç TL
1 Tezos (XTZ) Kaç Dolar
1 Tezos (XTZ) Kaç Euro
Tezos 24 Saatlik Yüzdelik Değişimi $
Tezos 24 Saatlik En Düşük TL
Tezos 24 Saatlik En Yüksek TL
Tezos 24 Saatlik Piyasa İşlem Hacmi $
Tezos Piyasa Değeri
Piyasadaki Toplam Tezos Miktarı

 

 

 

Tezos (XTZ) Nedir?

Tezos, yapı olarak Ethereum ile oldukça benzer olan bir akıllı sözleşme platformu olarak tanımlanabilir. 2014 senesinde, önderliğini Arthur Breitman ile Kathleen Breitman’ın yapmış olduğu bir yazılımcı topluluğu tarafından geliştirilmeye başlanan Tezos, 2017 senesinde ise bir kampanya düzenleyerek, Bitcoin ve Ethereum bazında 232 milyon dolarlık bir fon topladı. Bu fonlar, merkezi İsviçre’de bulunan Tezos’a ait bir vakıf tarafından yönetilirken, zaman içerisinde vakıf, kullanıcıların daha fazla söz sahibi olması adına kendisini geri çekti.

Tezos (XTZ) Nedir, Nasıl Alınır? isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Tezos (XTZ) Ne İşe Yarar?

Tezos’un ortaya çıkış amacı, kendisine ait bir dijital topluluk oluşturarak yönetim sağlamaktı. Token sahipleri, çıkarları ve hedefledikleri doğrultusunda, karalarda ortaklık sağlayabiliyor ve bu da platformun gelişmesine neden oluyor. Ethereum ile birçok benzerlik gösteriyor olsa da Tezos akıllı sözleşme sistemi içerisinde değişiklik yapılabiliyor. Bu sayede de keskin çatallanmalar ile gerekli düzenlemeler yapılmasının önüne geçilebiliyor ve kurulan dijital topluluğun karaları ön plana konuluyor.

Tezos (XTZ) Nasıl Alınır?

Tezos, kripto para piyasasının en büyük borsalarında işlem görmesiyle tanınan bir dijital varlıktır. Başlıca Binance, Coinbase, OKEx, HitBTC, Huobi Global gibi lider kripto para borsalarından alınabilen Tezos, aynı zamanda yerli kripto para borsalarımız olan BtcTurk ve Paribu üzerinden de Türk Lirası karşılığında alınabiliyor. Paribu’dan Tezos alabilmeniz için aranan tek şart, kimlik onayı alınmış bir hesaba sahip olmanız.

Paribu sayfasına giderek, kolaylıkla hesabınızı oluşturabilir ve gerekli evrakları göndererek kısa sürede hesabınız onaylatabilirsiniz. Onayı yapılmış olan hesabınız var ise veya hesabınız onaylandı ise, Paribu’ya giriş yaptıktan sonra, ilk olarak hesabınıza Türk Lirası yatırmanız gerekiyor. ‘Yatırma İşlemleri’ kısmından, hesap bilgilerinizi girerek kolaylıkla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek husus ise yatıracağınız bireysel, vadesiz hesabın size ait olması.

Paranızı yatırdıktan sonra Tezos almak için ‘Kolay Alış’ seçeneğini seçebilirsiniz. Oldukça kolay bir yöntem olan bu seçenekte yapmanız gerekenler yalnızca, TL karşılığında almak istediğiniz miktarı girmek ve hangi kripto para birimini alacağını belirlemek. Liste içerisinden Tezos’u yani XTZ’yi seçerek, en aşağıda yer alan ‘XTZ Al’ butonuna tıklayarak, Tezos alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tezos (XTZ) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

1 Tezos (XTZ) Coin Kaç TL Yapar?

1 Tezos (XTZ), şu sıralarda TL olarak işlem görmekte.

1 Tezos (XTZ) Coin Kaç Dolar Yapar?

Tezos’un Amerikan Doları karşılığının USD olduğunu görüyoruz.

1 Tezos (XTZ) Coin Kaç Bitcoin Yapar?

1 Tezos (XTZ), Bitcoin karşısında ise BTC olarak işlem görüyor.

Tezos (XTZ) Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Tezos madenciliği, Bitcoin ve Ethereum sisteminde kullanılan Proof of Work sistemine karşın Proof of Stake sistemi ile yapılıyor. Proof of Work sisteminde madencilik, ilgili cihazların tükettiği elektriğe bağlı olarak yapılırken, bu durum madencilerin oldukça yüklü bir elektrik masrafı altına girmelerine neden oluyor. Tezos madenciliğinde kullanılan Proof of Stake sistemi ise sadece cüzdan hesabı içerisinde gerekli miktarda Tezos bulundurması ile yapılabiliyor. Tamamen sanal olarak yapılabilen Tezos madenciliğinde, hiçbir madencilik cihazına gerek duyulmuyor ve gereksiz elektrik tüketiminin önüne geçilmiş oluyor.

Tezos (XTZ) Coin Neye Göre Düşer?

Tezos (XTZ), kripto paraların genelinde olduğu gibi, dolaşımda bulunan arzına kıyasla, gördüğü talebin azalması durumunda düşebilir. Kendisine dair çıkan olumsuz haberlerden veya yapılan yorumlardan da etkilenebilen Tezos, bu haberi veya yorumu yapan kişi veya kuruluşun güvenilirlik derecesine göre de düşüşe geçebilir.

Tezos (XTZ) Yorum ve Tahminleri 2021 isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Tezos (XTZ) Coin Fiyatı

Tezos (XTZ) fiyatının, Türk Lirası olduğunu görüyoruz. Bir başka deyişle Tezos’un, Amerikan Dolarına denk olduğunu söyleyebiliriz.

Tezos (XTZ) Coin Grafiği

Tezos’un, piyasalardaki yerini 30 Haziran 2018 tarihinde aldığını görüyoruz. Bu tarihten itibaren günümüze kadar olan tüm zamanlar tablosunu ele aldığımızda Tezos’un, içerisinde bulunduğumuz 2020 yılında oldukça hareketli olduğunu gözlemliyoruz. Piyasalara giriş yapmasının ardından ufak dalgalanmalara gösteren Tezos, ilk büyük atılımını ise 2020 yılının Şubat ayının başında yapmış olarak görülüyor. Bu atılımdan sonra tekrar iniş ve çıkışlar yaşayan Tezos, rekor seviyesini ise Ağustos 2020 içerisinde görüyor. Ancak bu seviyede fazla kalamayan Tezos, tekrar bir düşüş yaşıyor ve şu sıralarda da ufak bir artışla işlem görmeye devam ediyor.

Tezos (XTZ) Coin Piyasa Değeri

Tezos’un piyasa değerinin, TL olduğunu görüyoruz. Bu değeri bir başka deyişle USD olarak da belirtebiliriz.

Tezos (XTZ) Coin Analizleri

Tezos, geliştirmiş olduğu teknolojisi ve Proof of Stake sistemi ile madencilik imkanı tanıması nedeniyle, piyasada yeri oldukça sağlam olan kripto para birimlerinden birisi olarak gösteriliyor. Ancak, Tezos’un geliştiricileri olan Breitman çifti ile Tezos Vakfı başkanı Johann Gevers arasındaki gerilim, bir dönem ağın faaliyetlerinin kısıtlanmasına neden oldu ve yatırımcıların tokenlerine erişiminin önüne geçti. Bu da Tezos hakkında o dönem birçok olumsuz yorumun ortaya çıkmasına sebep oldu. Daha sonra bu anlaşmazlıkların çözüme kavuşması ile tekrar faaliyete geçen Tezos ağı, şu sıralarda herhangi bir sorun yaşamadan işleyişine devam ediyor.

Tezos (XTZ) Coin Yükselir mi?

Tezos, yakın bir süre önce kendi rekor seviyesine ulaşmış olsa da şu sıralarda bu seviyenin oldukça altında olarak görülüyor. Yükselişi ile ilgili kesin konuşmak mümkün olmasa da Bitcoin’in beklenen yükselişi gerçekleştirmesi ve piyasaları hareketlendirmesi durumunda Tezos da bu hareketlenmeden faydalanarak bir yükseliş yaşayabilir. Yine sağlıklı bir yatırım yapmak adına takibini yapmak faydalı olacaktır.

Tezos (XTZ) Coin Nasıl Çalışır?

Tezos, akıllı sözleşmelerin yanı sıra merkezi olmayan uygulamaların geliştirilebileceği bir platform olarak tanımlanıyor. Kendi yönetimini kendisinin gerçekleştirmesi nedeniyle adeta bir cumhuriyet olarak tanımlanan Tezos, resmi doğrulamalarda birçok kolaylık sağlıyor.

Tezos topluluğu içerisinde bulunanlar, çeşitli değişiklikler veya kararlarda söz sahibi olabiliyorlar. Sistem geliştiricileri ise sunduğu gelişim seçeneklerini topluluğa ileterek, onay alması halinde Tezos tokeni kazanabiliyor ve geliştirmelerini yapabiliyorlar.

Tezos Coin (XTZ) Yorum ve Tahminleri 2021 içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Tezos (XTZ) Nereden Alınır?

Tezos, kripto para sektörünün en büyük borsalarında işlem gören bir dijital varlık olarak biliniyor. Lider borsa olan Binance’ın yanı sıra OKEx, Huobi Global, Coinbase, HitBTC gibi büyük borsalardan da alınabilir. Ülkemizde ise Türk Lirası karşılığında Tezos almak isteyenler, BtcTurk ve Paribu’yu tercih edebilirler.

Tezos (XTZ) Coin Güvenilir mi?

Tezos hakkında güvenilirlik konusunda şu döneme kadar herhangi bir sorun yaşanmamış olsa da Breitman çifti ile Tezos Vakfı başkanı Gevers arasındaki gerilimin henüz tam olarak çözüme kavuşmamış olması soru işaretlerini doğuruyor. Bu gerilimden dolayı, ağın faaliyetlerine başlaması ve yatırımcıların tokenlerine ulaşması uzun bir zaman almıştı. Yatırımcıların en büyük endişesi ise aradaki bu gerilimin tekrar alevlenmesi ve Tezos’un bu durumdan olumsuz etkilenmesi. Bunun dışında Tezos hakkında kişisel verilerin veya varlıkların güvenliğine dair bir sorun yaşanmamış durumda.

Tezos (XTZ) Coin Neye Göre Artar?

Tezos, piyasanın hareketliliğinin yanı sıra dolaşımdaki arzına olan talebin daha fazla olduğu durumlarda artabilir. Aynı zamanda ekonomi alanında uzman kişilerin veya büyük kuruluşların kendisi hakkındaki olumlu yorumları sonrasında da fiyatının artabileceği biliniyor.

Tezos Coin (XTZ) Nedir? Nasıl Alınır? isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Tezos (XTZ) Coin Haberleri

Tezos hakkındaki haberlerin bazılarını şöyle sıraladık:

EToro’nun En Güncel Kripto Para Listesi Açıklandı

Kripto para sektörünün en önemli platformları arasında yer alan EToro, geçen ayın en iyi kripto paralarının olduğu listeyi açıkladı. Ünlü EToro analisti Simon Peters’ın yayınlamış olduğu verilerde, geçtiğimiz ayın çıkış ve iniş yapan varlıkları belli oldu. Uzun bir süredir ilk üçte yer alan Bitcoin, Ethereum ve Ripple, sıralamalarını korusa da Binance Coin’in yapmış olduğu atılım dikkatleri çekti. Bir önceki ayın listesinde yedinci sırada yer alan BNB, bu ayki listede ise kendisine büyük üçlünün arkasında dördüncü sırada yer buldu. Bir diğer dikkat çekici durum ise son aylarda listenin en popüler üyelerinden olan Tezos’un yaşadığı düşüş oldu. Bir önceki listede dördüncü sırada yer alan Tezos, son güncelleme ile birlikte sekizinciliğe kadar geriledi ve EToro listesinde ilk defa ilk beş dışarısında kaldı.

Tezos’un 4 Dolarlık Barajı Aşmayı Başardı

2020 içerisinde yükselerek rekor seviyesine ulaşmayı başaran Tezos, bu durumu istikrarlı bir şekilde devam ettirememişti. Geçtiğimiz 24 saat içerisinde ise tekrar bir atılım yapan Tezos, yeni rekorunu kırmış oldu. Günün ilk saatlerinde 3,65 dolardan işlem gören Tezos, gün içerisindeki yükselişi ile 4,22 dolara yükselerek kendisine ait olan rekorunu kırdı. Uzman analistlerin ortak görüşü olarak ise Tezos’un 5 ila 6 dolar seviyelerine kadar yükseleceği öngörülüyor.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 4 Puan: 4.8]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün