Kripto Para Haberleri

The Economist Dergisi 30 Yıl Önceden Bitcoin’i Tahmin Etti

Dünyanın en önde gelen ekonomi dergilerinden olan The Economist tarafından 30 sene önce yapılan tahmin şu sıralarda gündemi oldukça meşgul ediyor. Bu yazımızda The Economist tarafından yapılan bu tahmin ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz…

The Economist Dergisinin Akıl Almaz Bitcoin Tahmini

The Economist Dergisi, 1988 yılının Ocak ayındaki sayısında, ‘Tek Dünya Parasına Hazırlanın’ yazılı kapağı ve ‘Get Ready for the Phoenix’ makalesiyle, 2018 senesini işaret etmiş ve tek bir para biriminin dünya üzerinde kullanılabileceğini belirtmiş. Öngörüleriyle nam salmış olan The Economist’in, Phoenix adı verdiği para birimi ile Bitcoin’i işaret edip etmediği halen kesinlik kazanmasa da günümüzdeki gelişmeler ışığında bunun Bitcoin olduğu düşünülüyor.

The Economist Dergisi 30 Yıl Önceden Nasıl Tahminde Bulundu?

The Economist Dergisi, 1988 senesindeki Ocak sayısının kapağında, dünyanın tek bir para birimine hazırlıklı olmasını öngören yazıya ve Phoenix dedikleri bir para birimine yer verdi. The Economist, mitolojik bir kuş olan ve ölümsüzlüğü temsil eden Anka Kuşunun boynuna asılı olan ve 2018 damgası yer alan Phoenix parasının, dünyadaki tek para birimi olacağını öngörmüş. ‘Get Ready for the Phoenix’ adıyla yayınladıkları makalede, küresel bir para biriminin nasıl avantajları olabileceğinin yanı sıra teknik bakımdan zorlukları da yer alıyor. Phoenix makalesi buradan okunabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para Borsalarında Tether Ara Kazanç için Kullanılıyor

The Economist Dergisi 30 Yıl Önceden Bitcoin’i Tahmin Etti

O dönemlerdeki teknoloji göz önüne alındığında tahmin edilmesi bir hayli zor olan bu durum, günümüzde Bitcoin ile bağdaştırılsa da Kuzey Amerika Kıtası için çıkarılması planlanan Amero için de öngörülmüş olabilir. Avrupa kıtasındaki Euro para birimine benzer bir işlevi olan Amero’nun, Kanada Doları, Amerikan Doları ve Meksika Pezosu yerine geçeceği tahmin ediliyor.

The Economist Dergisi 2018

The Economist Dergisi, 2018 senesi içerisinde, 30 sene öncesinden yani 1988 senesinden yaptığı öngörüsüyle gündeme gelmişti. Dünyanın tek bir para birimine hazır olmasını belirten kapağında, Phoenix adını verdikleri bir para birimine yer vermiş ve bu madeni paranın üzerine 2018 senesini yazmışlardı. Konu ile ilgili tartışmalar halen sürerken, The Economist’in o zamanlardaki öngörüsünün, günümüzdeki Bitcoin olabileceği görüşü ağır basmakta.

The Economist Dergisi Nedir?

The Economist, ilk sayısı olan 1843 Eylül’den beri haftalık olarak aralıksız bir şekilde yayımlanan dergidir. Uluslararası ilişkiler ve ekonomi dergisi olan The Economist, 2016 senesinde büyük bölümü Kuzey Amerika’da olmak üzere bir milyona yakın satış yapmıştır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 5.000 Doların Altına Düştü

The Economist Dergisi Nasıl Alınır?

The Economist Dergisi, abonelerine online olarak dergiyi okunma şansı tanıyor. The Economist’in web sitesine buradan gidebilir ve ‘Subscribe’ kısmından ‘Digital’ seçeneğini seçerek online olarak dergiyi okuma şansı bulabilirsiniz. Aboneliğinizi aldıktan sonra ‘Weekly Edition’ bölümünden, derginin haftalık olarak çıkan sayılarına ulaşabilir ve göz gezdirebilirsiniz.

The Economist Dergisi Hangi Ülkenin?

The Economist, 1843 senesinin Eylül ayından bu yana yayımlanmakta olan bir İngiliz dergisidir.

The Economist Dergisi 30 Yıl Önceden Bitcoin’i Tahmin Etti

The Economist Dergisi Sahibi Kim?

The Economist Dergisinin sahibi, merkezi Londra olan ‘The Economist Newspaper Ltd.’ şirketidir.

The Economist Dergisi 2018 Cover

The Economist Dergisi 30 Yıl Önceden Bitcoin’i Tahmin Etti

The Economist Dergisi tarafından her sene için bir kapak hazırlanır ve o kapak birçok kişi tarafından ilgili senesinin kehaneti olarak kabul edilir. Bunun yanı sıra global sermayeyi yönetenler tarafından hazırlanması nedeniyle, o kişilerin sene içerisinde yapacaklarının bir göstergesi olarak görenler de bulunur.

The Economist’in 2018 senesi için hazırlamış olduğu kapakta ise herhangi bir yazı bulunmazken 9×7’lik biçimde hazırlanmış toplamda 63 adet sembol bulunuyor. Bazı uzmanlara göre bu semboller, savaşı çağrıştırsa da bazıları herhangi bir anlamı bulunmadığını ifade ediyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto para piyasası hacmi 142 milyar dolara çıktı!

 

Sembollerden öne çıkanlarından bazıları ise elektrikli araba, drone, teleskop gibi teknolojik aletler olsa da asıl dikkat çeken, İsrail bayrağındaki Davut Yıldızı, bayrağımızda da bulunan Ay-Yıldız ve Hac işaretinin yan yana gelmesiyle oluşan semboldür. Bu sembol ile fiziki veya dolaylı bir savaşı işaret eden The Economist, doğan güneş sembolü ile de Japonya’nın yeniden uyanışına işaret ediyor.

İşte bu gibi toplam 63 tane sembol ile 2018 senesi içerisinde yaşanacak veya yaşanabilecek gelişmelere, The Economist’in kapağında yer verilmiş.

“Bitcoin Neye Göre Artar?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoin-neye-gore-artar/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu