Coin Fiyatı

The Graph (GRT) Fiyatı ve Grafiği – 1 The Graph (GRT) Kaç TL Kaç Dolar?

The Graph (GRT) Nedir?

The Graph, IPFS ve Ethereum gibi ağlar için veri sorgulamak amacıyla oluşturulan bir indeksleme protokolü olarak tanımlanır. Söz konusu protokol, hem DeFi (merkeziyetsiz finans) hem de Web3 ekosisteminde bulunan çok sayıda uygulamaya güç kazandırır. Herkes, açık API’ler (Uygulama Programlama Arayüzü) oluşturabilir ve yayınlayabilir. Uygulamalar, blok zinciri verilerini geri almak için GraphQL kullanarak açık API’leri sorgulayabilir.

The Graph, blok zincirler ve uygulamalar arasında sorunsuz bir veri alışverişini kolaylaştırmayı hedefler. Piyasadaki ilk merkeziyetsiz indeksleme ve sorgulama yazılımları arasında yer alan The Graph, bu sayede giderek daha fazla kabul görmeye devam ediyor. Söz konusu platform, 2020 senesinde düzenlenen tanıtımdan beri 1 milyardan fazla sorgulamaya ulaştı.

Geliştiricilere güvenli, uygun maliyetli ve kullanımı kolay bir API sunan The Graph, merkeziyetsiz uygulamaların akıllı sözleşmeler vasıtasıyla Ethereum blok zincirine veri eklemesine imkân tanır. The Graph’ın API’leri, piyasadaki en popüler DeFi platformları tarafından kullanıyor. Özellikle Synthetix, Uniswap, DAOstack, Balancer, Aragon ve AAVE, veri yanıt hızını artırmak amacıyla söz konusu teknolojiden faydalanıyor.

2020 senesinden önce Ethereum blok zincirinden verilere etkili bir şekilde erişim sağlamaya dayanan bir Dapp oluşturmak için teknik bakımdan yatkınlık gerekiyordu. Geliştiriciler, veri toplamak ve bu verileri farklı kaynaklardan dönüştürmek için kendi stratejilerini bulmak zorundaydı. Teknik engellerin farkında olan The Graph, söz konusu karmaşık süreci basitleştirmeye ve yeniliği teşvik etmeye katkıda bulunacak güçlü bir araç geliştirdi. Bunu da güvenliğe zarar gelmeyecek şekilde gerçekleştirmeyi hedefledi.

DeFi sektörünün son dönemde genişlemesi, Ethereum’un piyasadaki konumunu daha da güçlendirdi. Ethereum, açık ara en popüler DeFi blok zinciri olmayı başardı. The Graph, bu gelişmeyi kamçılamak için mükemmel bir şekilde konumlandırıldı. Ethereum, PoA ve IPFS ağlarından gelen verileri indeksleme yeteneğine sahip olan The Graph, kısacası sorgulamanın önünde bulunan teknik engelleri ortadan kaldırıyor.

The Graph, blok zinciri verilerini sorgulamayı geliştirmek için “blok zinciri teknolojisi” ile beraber “gelişmiş indeksleme protokollerini” kullanıyor. Söz konusu platform, her API’deki verilerin eksiksiz bir tanımını sağlamak için GraphQL teknolojisine güveniyor. Platformdaki subgraph’ları (alt-çizge) taramak isteyen herkes, Graph Explorer portalını kullanabiliyor.

The Graph (GRT) Hangi Borsalarda Bulunur?

The Graph (GRT), ağın ekonomik bakımdan güvenliğini ve sorgulanan verilerin bütünlüğünü sağlamak üzere kullanılan bir tokendir.

Binance, Coinbase, Huobi Global, KuCoin, Gate.io, FTX ve Uniswap gibi popüler borsalarda bulunan The Graph (GRT), ağa indeksleme ve küratörlük hizmetleri sağlamak üzere delegatörler (atayıcılar), küratörler (düzenleyiciler) ve indeksleyiciler tarafından kilitlenen bir tokendir.

İndeksleyiciler, IPFS ve blok zincirinde hem indeksleme hem de arama gerçekleştirir. Buna karşılık olarak ödül kazanırlar. Ödüllerini ise GRT olarak alırlar. Küratörler, subgraph’ları oluşturur. İndekslenecek verilere ilişkin bilgiler subgraph’larda yer alır. Daha sonra söz konusu bilgileri kullanan indeksleyiciler, sorgulama gerçekleştirip verileri toplar. Subgraph oluşturmak için küratörler tarafından GRT ile ödeme gerçekleştirilir.

Delegatörler ise indeksleyicilere GRT varlıklarını atar. Bu şekilde indeksleyicilerin daha etkili bir şekilde çalışmalarına yardımcı olurlar. Buna karşılık olarak da indeksleyicilerin sorgulama ücretlerinden sağladıkları GRT’lerin bir bölümünü alırlar.

The Graph (GRT) Fiyatı ve Grafiği – 1 The Graph (GRT) Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika The Graph (GRT) Fiyatı 2021

The Graph (GRT) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına baktığımızda, The Graph (GRT) fiyatı şu anda TL seviyesinde. The Graph (GRT), 17 Aralık 2020 tarihinde 0 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Öte yandan, The Graph (GRT), 12 Şubat 2021 tarihinde ise 2,88 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

The Graph (GRT) Piyasa Değeri

The Graph (GRT) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. The Graph (GRT) piyasa değeri, 2021 senesinin başında 452,446,965 dolar olarak kayıtlara geçmişti. CoinMarketCap sıralaması 55 olan The Graph’ın (GRT) toplam arzı 10,000,000,000 dolar olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 2,897,903,422 GRT yer alıyor. Maksimum arz ise 10,057,044,431 GRT ile sınırlandırılıyor.

The Graph (GRT) Hacmi

24 saatlik The Graph (GRT) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. The Graph (GRT) işlem hacmi, 2021 senesinin başında 142,234,681 dolar olarak gerçekleşmişti.

The Graph (GRT) Grafiği

The Graph (GRT) grafiğine baktığımızda, 17 Aralık 2020 tarihinde en düşük 0 dolar ve en yüksek 0,15 dolar seviyesini gördüğünü, söz konusu tarihte piyasa değerinin 150,075,294 dolar ve işlem hacminin ise 100,069,978 dolar olarak gerçekleştiğini fark ediyoruz. 2020 senesini 0,35 dolar seviyesinde kapatan The Graph (GRT), 5 Şubat 2021 tarihinde 1 doları geçti.

The Graph (GRT), 12 Şubat 2021 tarihinde 2,88 dolara kadar ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Söz konusu tarihte 2,805,400,636 dolarlık piyasa değerine sahip olan The Graph’ın (GRT) işlem hacmi ise 3,689,283,531 dolar olarak gerçekleşti. The Graph (GRT), 19 Mayıs 2021 tarihinde yine 1 doların altına düşerek 0,55 dolar seviyesinde işlem gördü.

Şu anda dolar seviyesinde olan The Graph (GRT), dolarlık piyasa değerine ve dolarlık işlem hacmine sahip görünüyor.

The Graph (GRT) grafiği şu şekilde:

The Graph (GRT) Alınır mı?

Wallet Investor, The Graph (GRT) için “bir senelik yatırım olarak harika bir seçenek” değerlendirmesini yapıyor. Kripto para piyasasından iyi bir kâr elde etmek isteyenlerin The Graph (GRT) tercih edebileceği belirtiliyor. The Graph (GRT) fiyatının bir yıl içerisinde 1,847 dolara yükseleceği, yani yüzde 200’den fazla kâr elde edileceği tahmin ediliyor. Bu nedenle The Graph (GRT) yatırımının kârlı olacağına dikkat çekiliyor.

5 senelik tahminlerine de yer veren Wallet Investor, The Graph (GRT) fiyatının 27 Haziran 2026 tarihinde 7,016 dolara kadar ulaşabileceğini aktarıyor. Yani şu anda yapacağınız 100 dolarlık bir yatırım, 2026’da 1,300 doları geçebilir.

İlginizi Çekebilir: Shiba Coin Geleceği 2021 – SHİB Coin Alınır mı?

The Graph (GRT) Madenciliği

The Graph (GRT) madenciliği yapılamıyor. GRT sahipleri, tokenlerini stake edip pasif gelir elde ediyorlar. GRT’lerini mevcut indeksleyicilere devredenler, bunun karşılığında da ödüllerin bir bölümünü kazanıyorlar. GRT tokenlerini stake etmek için temel olarak izlemeniz gereken iki adım var. İlk olarak GRT’lerinizi MetaMask’te bulundurmanız, daha sonra da The Graph kullanıcı arayüzünü kullanarak tokenlerinizi stake etmeniz gerekiyor.

Borsa hesabınızda bulunan GRT’lerinizi MetaMask cüzdanınıza aktarın ve GRT’lerinizi stake etmek için Network Beta dApp’e gidin. Kullanıcılar, dApp ile bağlantı kurmak için MetaMask ya da WalletConnect’i kullanabilir. Dilediğiniz cüzdan tipiyle bağlanabilirsiniz ancak biz MetaMask ile bağlandığınızı varsayalım. Daha sonra cüzdanınızda yer alan GRT tokenleriniz karşınıza çıkacak.

Ağda bulunan indeksleyicilerin listesini de görebileceksiniz. Herhangi bir seçim yapmadan önce her bir indeksleyiciye karşılık gelen farklı yetkilendirme parametrelerine göz gezdirin. “Delegate” seçeneğine tıkladıktan sonra indeksleyiciye devretmek istediğiniz GRT miktarınızı görebileceğiniz bir sayfa açılacak. GRT’lerinizi birden fazla indeksleyiciye devredebilirsiniz.

Token miktarının yüzde 0,5’lik bölümünün yetkilendirme ücreti olarak otomatik bir şekilde yakıldığını da unutmayın! “Submit” seçeneğine tıklayıp işlemi gönderin. İşlemin başarılı olmasının ardından sayfanın üst tarafında görünen adresinize tıklayıp ayrıntıları kontrol edebilirsiniz.

The Graph (GRT) Yorumları

The Graph (GRT) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

Sepetimdeki birçok altcoin içerisinden beni zarara uğratan coindir. Emsalleri yükselişe geçerken bile düşmeyi başardı.

Sağı solu belli olmuyor. Ralli yapınca sabah aldıklarımı akşam sattım. Daha da böyle devam edeceğe benziyor.

İlk girdiğimde fiyatı 0,2 dolar seviyesindeydi. Fiyatını sadece bir ay içerisinde dokuza katladı. Bundan sonra fazla beklentim yok ama yine de kenarda tutmayı düşünüyorum.

Harika bir yükseliş yaptı. 0,60-0,70 dolar seviyelerinde alınmasını önermiştim GRT’ye yatırım yapanları tebrik ediyorum.

Önünün açık olduğuna inanıyorum. Fiyat/performans olarak başarılı bir proje ve bence değeri daha fazla artacak. 0,45 dolar ve 0,60 dolar civarında destek noktaları var. Buralardan alınabilir. Bence bu projeyi Dogecoin gibi spekülatif projelerle kıyaslamayın.

The Graph (GRT) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, The Graph (GRT), 2021 senesinin Ağustos ayında ortalama 0,734 dolar seviyesinde işlem görebilir. Eylül ayında ortalama 0,781 dolara ve Ekim ayında ortalama 0,888 dolara ulaşacağı tahmin edilen The Graph’ın (GRT), Kasım ayında ortalama 0,739 dolar ve Aralık ayında ise ortalama 0,763 dolar seviyesinde işlem görmesi bekleniyor.

Gov Capital tarafından yapılan tahminlere de bir göz gezdirelim. Söz konusu tahminlere göre, The Graph (GRT), Ağustos’un ilk günü 1,289 dolar, Eylül’ün ilk günü 1,335 dolar, Ekim’in ilk günü 1,361 dolar, Kasım’ın ilk günü 1,437 dolar ve Aralık’ın ilk günü 1,443 dolar seviyesinde işlem görebilir.

The Graph (GRT) Güvenilir midir?

Blok zincirlerinin üstünde The Graph tarafından açık bir veri katmanı oluşturulduğunu biliyoruz. Graph Düğümü’nü aktif hale getirmek isteyen indeksleyiciler, Ethereum arşiv düğümlerini devreye sokabilir. Söz konusu indeksleyiciler, bunun için farklı düğüm operatörlerinden de yararlanabilir.

The Graph tarafından indekslenen subgraph verilerini sorgulamak amacıyla herhangi bir analiz şirketinin uygulama oluşturabileceğini de söyleyebiliriz. Subgraph’lar, sıkıntısız ve etkili bir şekilde blok zincirinden veri çekebilmeyi başarabilen açık API’lerdir. Sonuç olarak The Graph için “Güvenilir bir protokoldür.” diyebiliriz.

Peki The Graph’ın tokeni GRT fiyat bakımından güvenilir mi? Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, The Graph (GRT) fiyatının ilerleyen zamanlarda en düşük 2,12 dolar, en yüksek 2,58 dolar seviyesinde olması bekleniyor. The Graph (GRT) fiyatının gelecekte artabileceği, bu nedenle yatırım yapmanın kârlı olabileceği ifade ediliyor.

The Graph (GRT) fiyatının bir sene sonra 0,85 dolara ulaşması bekleniyor. The Graph (GRT) fiyatının, tahminler doğrultusunda 3 sene sonra 1,55 dolara, 5 sene sonra 1,65 dolara ve 7 sene sonra ise 2,22 dolara kadar ulaşabileceği öngörülüyor.

The Graph (GRT) Nereden Satın Alabiliriz?

The Graph (GRT), Binance, Coinbase, Huobi Global, KuCoin, Gate.io, FTX ve Uniswap gibi borsalardan rahatlıkla satın alınabilir. Satın aldığınız GRT’leri nasıl saklayacağınız da çok önemli. GRT, herhangi bir ERC-20 cüzdanı ile uyumludur.

MetaMask, hem mobil hem de masaüstü sürümünde yatırımcılara sunulan ücretsiz bir seçenektir. Web sayfası eklentisi, cüzdanınızı direkt olarak Uniswap gibi merkeziyetsiz borsalara bağlamanıza imkân tanır. Bu da tokenlerinizle işlem yapmanızı daha kolay bir hale getirir.

The Graph (GRT) Fiyatı ve Grafiği – 1 The Graph (GRT) Kaç TL Kaç Dolar?

1 The Graph (GRT) Kaç TL?

1 The Graph (GRT), şu anda TL seviyesinde işlem görüyor. The Graph (GRT), şu ana kadar en yüksek 24,97 TL seviyesini gördü. En düşük seviye ise 0 TL olarak kayıtlara geçti.

1 The Graph (GRT) Kaç Dolar?

1 The Graph (GRT), şu anda dolar seviyesinde işlem görüyor. The Graph (GRT), şu ana kadar en yüksek 2,88 dolar seviyesine ulaştı. En düşük seviye ise 0 dolar olarak gerçekleşti.

The Graph (GRT) Yükselir mi?

The Graph (GRT) fiyatının ilerleyen yıllarda yükselip yükselmeyeceğine dair tahminlere bakalım.

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, The Graph (GRT), 2022 yılında 0,925 dolara ulaşabilir. The Graph (GRT), 2023 senesinde 1 doları geçerek 1,18 dolara, 2024 yılında 1,33 dolara, 2025 yılında 1,57 dolara, 2026 yılında 1,85 dolara, 2027 yılında 2,01 dolara ve 2028 yılında 2,34 dolara kadar yükselebilir.

Wallet Investor, The Graph (GRT) fiyatının bir yıl içerisinde 1,847 dolara ve 5 yıl içerisinde 7,016 dolara kadar ulaşabileceğini belirtiyor. Böylece şu anda yapılacak olan bir yatırımın 1,300 doları geçebileceği ifade ediliyor.

Gov Capital tarafından yapılan tahminlere göre ise The Graph (GRT), 2022’nin başında 1,612 dolar, 2023’ün başında 1,846 dolar, 2024’ün başında 2,371 dolar, 2025’in başında 2,775 dolar ve 2026’nın başında 4,142 dolar seviyesinde işlem görebilir.

The Graph (GRT) Ne Zaman Çıktı?

The Graph projesi için 3 sene boyunca Beta testi yapıldı. 2020 senesinin Ekim ayında fon toplanmasının ardından Aralık ayında ise ana ağ faaliyete başladı. The Graph projesinin kripto para birimi olan GRT, 17 Aralık 2020 tarihinde piyasaya sürüldü.

The Graph (GRT) Kurucusu Kim?

The Graph (GRT) kurucuları; Yaniv Tal, Jannis Pohlmann ve Brandon Ramirez’dir. Yaniv Tal “proje lideri” olarak görev yürütürken, Jannis Pohlmann “teknoloji lideri” ve Brandon Ramirez ise “araştırma lideri” olarak çalışıyor. Kurucular, mühendislik geçmişine sahip.

Yaniv Tal, Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği eğitimi aldı. Söz konusu isim, HP ve MuleSoft’ta çalıştı. Daha sonra da Workflo’nun kuruculuğunu ve CEO’luğunu üstlendi.

Brandon Ramirez de Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği okudu. Daha sonra Microsoft’ta program yöneticisi olarak çalıştı. Yaniv Tal ile birlikte MuleSoft’ta çalışan Brandon Ramirez, Workflo’da yazılım mühendisi olarak görev yaptı.

Brandon Ramirez ise Lübeck Üniversitesi’nden mezun oldu. Codethink Limited şirketinde kıdemli yazılım mühendisi ve mimar olarak görev yürüten Brandon Ramirez, daha sonra Workflo’da çalıştı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu