Anasayfa Sektörel The Sandbox Yine Hack Kurbanı Oldu! Bu Bağlantıya Tıklamayın

The Sandbox Yine Hack Kurbanı Oldu! Bu Bağlantıya Tıklamayın

Sektörel

Popüler metaverse platformu The Sandbox (SAND) yine bir hack'in kurbanı oldu ve işte şirketin yaptığı uyarı...

The Sandbox Yine Hack Kurbanı Oldu! Bu Bağlantıya Tıklamayın
  • Bilgisayar korsanları, 2022'de The Sandbox (SAND) topluluğundan NFT'leri çalmaya çalıştı.
  • Metaverse platformunun platformda bir milyondan fazla kullanıcısı var.

Metaverse'deki kötü niyetli güçler kaçınılmazdır. Bir ekosistem büyüdüğünde, pek çok göze çarpar ama mutlaka iyi olanları çekmez. Yakın zamanda, oynayarak kazanılan (P2E) bir metaverse oyunu olan The Sandbox (SAND), sosyal medya hesaplarından birinin güvenliğinin ihlal edildiğini ortaya çıkardı. 

Şirket, şu anda konuyu araştırdıklarını söylüyor.

2023'te Web3 Alanlarından 3,7 Milyar Dolar Çekildi!

Sandbox ekibi uyarıyı Twitter'a iletti ve kullanıcıları bir sonraki duyuruya kadar Instagram hesaplarından gelen hiçbir bağlantıya tıklamamaya çağırdı. Ağda günlük bir milyondan fazla aktif kullanıcısı olan en büyük metaverse oyunları arasındadır. 

Şirket, Adidas, Ubisoft, Gucci ve daha fazlası dahil olmak üzere ünlü kuruluşlarla ortaklık kurdu.

CertiK'e göre, bilgisayar korsanları 2022'de Web3 alanlarından yıllık neredeyse iki kat artışla 3,7 milyar dolar harcadı. Axie Infinity'nin Ronin Köprüsü'nün çökmesi, Kuzey Kore merkezli hacker grubu Lazarus'un ağdan 600 milyon doların üzerinde avlandığı yılın en büyük saldırısı olmaya devam etti. Oyunun yaratıcısı Sky Mavis, etkilenen kullanıcılara tazminat ödeyeceklerini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde The Sandbox (SAND) oyununun yapımcısı Animoca Brands, Fortune Crypto 40 listesine girmeyi başardı. Kuruluş, bu kıyaslama sıralamasında ilk 5 risk sermayesi şirketi arasında yer aldı. Ayrıca metaverse şirketi kısa bir süre önce Animoca'nın yatırım yaptığı platformlardan birinin kurucusu Daisuke Iwase'i yeni İcra Kurulu Başkanı olarak duyurdu.

Geçen Yılki BAYC Vurgunu

Metaverse platformu, geçen yıl Instagram hesaplarında benzer bir olayın yaşandığını gördü. Bilgisayar korsanları, iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) atlayarak kullanıcılardan Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT'leri kiralamaya çalıştı. Kullanıcılar, kötü amaçlı bağlantılara tıkladıktan sonra değiştirilemez tokenlerini (NFT) kaybettiklerini açıkladılar.

The Sandbox Yine Hack Kurbanı Oldu! Bu Bağlantıya Tıklamayın

Araştırmalara göre Web3 veya semantik web henüz emekleme aşamasında ve 2030 yılına kadar 45 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Ancak, pazar 2022'de yaklaşık 3 milyar dolar değerindeydi. Tahmini tutturmak için sektörün sekiz yılda 15 kat büyümesi gerekiyor. Web3, metaverse'ün merkezinde olacak, ancak güvenlik birincil endişe olmaya devam edebilir.

Dubai ve Güney Kore de dahil olmak üzere birkaç ülke, geleceklerini sanal alanlarda görmeye başladı. Ayrıca, ülke hükümeti 2030 yılına kadar 1.000'den fazla şirketi çekmek ve 40.000'den fazla iş yaratmak istiyor. Önümüzdeki yıllarda perakendeden gayrimenkule kadar çoğu sektör bu teknolojiyi potansiyel olarak kullanacak.

Metaverse veya Web3'ün yakında ana akıma girdiğini göremeyebiliriz, ancak güvenlik sorunları potansiyel kullanıcıları sektör konusunda güvensiz hale getirecektir. Fortnite, Roblox, The Sandbox ve daha fazlasını içeren Web3 şirketleri şu anda yaklaşık 200 milyon kullanıcıya sahiptir. Gelecekte gemilerini ayakta tutmak için şimdi sağlam bir havuzlama yapmaları gerekiyor.

The Sandbox Yine Hack Kurbanı Oldu! Bu Bağlantıya Tıklamayın içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik