Anasayfa NFT The Simpsons, NFT Göndermesiyle Yeniden Gündeme Geldi!

The Simpsons, NFT Göndermesiyle Yeniden Gündeme Geldi!

NFT

The Simpsons, "Treehouse of Horror" bölümünde NFT'lerden ve kripto paralardan bahsetti.

The Simpsons, NFT Göndermesiyle Yeniden Gündeme Geldi!

NFT'ler ve blockchain, son olarak The Simpsons'ta özel bir görünüm kazandı. Cadılar Bayramı özel bölümü olan Treehouse of Horror 34 sırasında The Simpsons, "Wild Barts Can't Be Token" başlıklı bölümün ilk kısmında zincir üstü NFT'lerin aşırı değerlenmesine çok sayıda atıfta bulundu. NFT'ler, sahiplerinin gerçek veya dijital öğelere sahip olduklarını kanıtlamalarına imkân tanıyan özel bir kripto varlık türüdür.

Bölümde Marge, artık canlı bir NFT olan Bart'ı kurtarmak için blockchain'de savaşırken, şehrin belediye başkanı ise Springfield'ın sanat galerisinin dijitalleştirileceğini ilan ediyor. Ayrıca Beeple, Bored Ape Yacht Club ve neredeyse değersiz olarak gösterilen ikinci kademe PFP'ler gibi mavi çipli NFT'lerin de bolca görünümü var.

Hem NFT koleksiyoneri hem de IRL NFT galerisi Crypt Gallery'nin danışmanı olan Noah Bolanowski, X'te dizinin NFT'leri nasıl tasvir ettiğini analiz etti. 

Bolanowski, "Bölümün inanılmaz bir sanat vurgusuna sahip olmasını çok sevdim - PFP'ler büyük ölçüde varilin dibi olarak resmedilirken, sanat bir prestij seviyesinde konumlandırıldı. BAYC sahiplerinin ayaklarını bile temizlettiler." ifadelerini kullandı. 

Daha Önce de Kripto Paralara ve NFT'lere Atıfta Bulunulmuştu

The Simpsons, NFT Göndermesiyle Yeniden Gündeme Geldi!

Geçen yılki NFT çöküşüne pek çok atıfta bulunulan bölüm, kripto paranın (veya NFT'lerin) burada yer aldığı ilk sefer değil. 2020 yılında yayınlanan "Frinkcoin" adlı bölümde Jim Parsons, şarkı söyleyen bir defter ve Satoshi'nin kimliğiyle ilgili ipuçları eşliğinde izleyicileri kripto para konusunda eğitmişti.

Parsons, Mart 2020'deki Covid kripto çöküşünden hemen önce yayınlanan bölümde "Kripto para birimlerinin çalışması için gerçekleşen her işlemin bir kaydına ihtiyacımız var. Bunlar, dağıtık defter adı verilen bir deftere kaydedilir. Para birimini kullandığınızda işlem deftere kaydedilir ve bir defter dolduğunda önceki defterlerin zincirine ekleriz. Bu, bir blockchain'dir." diye açıklamıştır. 

CoinGecko verilerine göre; son bölümün, son 24 saatte yüzde 0,3 artış gösteren Bored Ape Yacht Club ve yüzde 2,9 artış gösteren Mutant Ape Yacht Club'ın taban fiyatları üzerinde küçük bir etkisi olduğu görüldü. Buna karşılık Ether maliyeti yüzde 0,14 düştü.

Kaynak: CoinDesk

The Simpsons, NFT Göndermesiyle Yeniden Gündeme Geldi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik