Coin Rehberi

Theta Fuel (TFUEL) Coin Nedir?

Theta Fuel (TFUEL) Coin Nedir?

Theta Fuel (TFUEL), açık kaynak kodlu ve dağıtık video paylaşım platformu olan Theta zincirinde yer alan kripto paradır. Theta Fuel (TFUEL) Coin, Theta ailesi tarafından işlemlere yardımcı olması amacıyla oluşturulmuştur. Theta Fuel (TFUEL) Coin’in temel amacı, video paylaşımı ve dağıtımı alanındaki sorunları gidermektir. Theta Fuel (TFUEL) Coin, “akıllı sözleşmelerle etkileşim sağlama” ve “önbelleğe alma düğümleri oluşturma” gibi durumlar için kullanılan Theta blok zincirinin ödeme aracı olarak kabul edilmektedir. Bu akıllı sözleşmeler, Theta kullanıcılarına verilecek ödüllerin dağıtımının daha kolay şekilde yapılabilmesini sağlayan bir sözleşme çeşididir.

Theta Fuel (TFUEL) Coin’in içinde yer aldığı Theta Network, video dağıtım alanında bir ilke imza atmıştır. Zira Theta Network, blok zinciri tabanlı ilk merkeziyetsiz video paylaşım ve dağıtım ağını kurarak öncü olmuştur. Günümüzün koşullarına uygun olarak geliştirdiği bu projeden hareketle Theta Fuel (TFUEL) için “yeni nesil video dağıtım platformu” ifadesini kullanabiliriz.

Theta Network‘ün, Theta Coin ve Theta Fuel (TFUEL) Coin olarak iki farklı token oluşturduğunu hatırlatalım. Theta Coin, olası protokol değişiklikleri için kullanıcılara “alınacak kararlarda etki sahibi olma” yetkisi sunuyor. Theta Fuel (TFUEL) Coin ise blok zinciri üzerinden yapılacak işlemler için kullanılan bir nevi “ödeme aracı” olarak piyasaya sürülmüştür.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Ne İşe Yarar?

Theta Fuel (TFUEL) Coin, merkeziyetsiz bir video paylaşım platformu olan Theta’nın piyasaya sürdüğü ikinci token’dır. Theta Fuel (TFUEL) Coin, Theta platformunun sunduğu yüksek kalite içerik paylaşımları için “akıllı sözleşmelerle etkileşim sağlama” ve “önbelleğe alma düğümleri oluşturma” gibi amaçlar için kullanılır.

Masrafların azaltılması ve bütün taraflar için (yayıncılar, izleyiciler ve platform) daha adaletli bir video paylaşım sisteminin oluşturulması, Theta platformunun ana gayesidir. Theta Fuel (TFUEL) Coin ise bu amacı yerine getirmek için kullanılan yakıta benzetilebilir. Theta Fuel (TFUEL) Coin, özetle, Theta ağı üzerinden yapılan işlemlerin ücretlerini düşürmeye yarayan yardımcı bir ödeme aracıdır.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Nasıl Alınır?

Theta Fuel (TFUEL) Coin nasıl alınır sorusuna anlaşılır ve açık şekilde cevap vermeye çalışalım. Binance borsası üzerinden Theta Fuel (TFUEL) Coin almaya karar verdiğinizi düşünelim. Bunun için eğer yoksa öncelikle bir Binance hesabı açmalı, ardından bu hesabınıza para yatırmalısınız. Bu aşamada, Binance hesabı açmayı ve para yatırmayı adım adım anlattığımız Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi adlı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

1. Piyasalar Sekmesinden Theta Fuel (TFUEL) Coin Almak

Adımları teker teker uygulayarak Binance hesabı açtıysak ve bu hesaba para yatırdıysak Theta Fuel (TFUEL) Coin nasıl alınır? sorusunun cevabına gelebiliriz. Binance uygulamasında yer alan Piyasalar bölümüne tıklayınca kripto paraların yer aldığı sayfaya gideceksiniz. Burada bulunan arama kısmına TFUEL yazdıktan sonra TFUEL/USDT ya da TFUEL/BTC işlem çiftlerinden birini seçmeniz gerekiyor.

Yeşil bir buton üzerinde yer alan TFUEL Al kısmına tıklayarak almak istediğimiz tutarda TFUEL emrini yazmanız gerekiyor. Limit Emri kısmından hangi fiyattan ne kadar TFUEL alacağınıza karar verdikten sonra sayfanın alt kısmında yer alan TFUEL Al bölümüne tıklayabilirsiniz. Cüzdan-Spot Cüzdan bölümüne giderek alım emrinizin yerine getirilip getirilmediğini takip edebilirsiniz. Açık alım emirlerinizi ve alım-satım geçmişinizi ise Ana Sayfa üzerinde yer alan Emirler kısmından izleyebilirsiniz.

2. Cüzdan Sekmesinden Theta Fuel (TFUEL) Coin Almak

Theta Fuel (TFUEL) Coin almak için Piyasalar kısmını değil de Cüzdan sekmesini de kullanabilirsiniz. Ana Sayfa’nın sağ alt bölümünde bulunan Cüzdan sekmesine seçtikten sonra Spot Cüzdan‘a giderek arama kısmına TFUEL yazabilirsiniz. TFUEL’e tıkladıktan sonra karşınıza çıkan Alım Satıma Git bölümünden istediğiniz işlem çiftini seçerek dilediğiniz miktarda TFUEL satın alabilirsiniz.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Güvenilir mi?

Gelelim Theta Fuel (TFUEL) Coin güvenilir mi? sorusuna. Theta platformunun açık kaynaklı ve merkezi olmayan yapısı, kullanıcılar tarafından yönetilebilmesini sağlıyor. YouTube gibi geleneksel video paylaşım platformlarındaki kalite ve paylaşım sorununu çözmek için yola çıktığını bildiren Theta, küresel ölçekte sorunsuz video yayınları yapılmasını sağlıyor.

Theta platformu; uzun video yükleme süreleri, yüksek kalite videolar yüklenirken yaşanan sorunlar, içerik üreticilerin çok az miktarda kazanması ve izleyicilerin hiç kazanamaması gibi olumsuzlukları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Özetlemek gerekirse, “masrafların azaltılması ve tüm taraflar için daha adaletli bir video paylaşım sisteminin kurulması” Theta Fuel (TFUEL)‘in temel amacıdır.

Jieyi Long ile Mitch Liu gibi oyun sektörü alanındaki usta isimlerin kurduğu Theta Fuel (TFUEL) Coin’in danışman kadrosunda; YouTube kurucularından olan Steve Chen ile Twicth platformunun kurucusu Justin Kan da yer alıyor. Alanındaki birçok usta ismi bir araya getiren ve Samsung gibi devlerle oertaklıkları bulunan Theta Fuel (TFUEL) Coin için “güvenilir” yorumunu yapabiliriz.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Hangi Borsada?

Jieyi Long ile Mitch Liu tarafından 2017 yılında ön satışa çıkartılan Theta Fuel (TFUEL) Coin, birçok farklı borsada bulunmaktadır. Theta Fuel (TFUEL) Coin, aşağıda isimlerini verdiğimiz borsalar üzerinden satın alınabilir:

 • Binance,
 • Upbit,
 • Pionex,
 • Bithumb,
 • Gate.io,
 • Indodax,
 • BitMart,
 • Crypto.com Exchange,
 • BKEX,
 • WazirX,
 • CoinEx,
 • HotBit,
 • CoinDCX.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Geleceği 2021

Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in 2021 yılındaki geleceğinden bahsetmeden önce, bu kripto paranın yolculuğunu daha iyi anlaşılabilmesi açısından kısa bir bilgi verelim. Theta Fuel (TFUEL) Coin, Theta ailesinin ikinci token’ı olarak piyasaya sürüldü. Üretilme amacı ise merkezîyetsiz bir video paylaşım platformu olan Theta Network’ün ödeme aracı olarak kullanılmasıydı. Piyasaya sürüldüğü zamanlardan sonra uzun süre 0,01 doların altında akümüle olan Theta Fuel (TFUEL) Coin, beklenen büyük yükselişini bu yılın ilk döneminde gerçekleştirdi.

2021’in ilk günlerinde 0,03 dolardan işlem gören Theta Fuel (TFUEL) Coin, Mart ayında 0,5 dolara kadar çıktı. Mayıs ayında Bitcoin (BTC)’nin, desteklerini birer birer kırarak 30 bin dolar civarına düşmesinden diğer coin’ler kadar etkilenmeyen Theta Fuel (TFUEL) Coin, yükseliş trendine tutunarak Haziran ayında 0,68 dolara kadar ulaştı.

Peki Theta Fuel (TFUEL) Coin’i 2021 yılı için nasıl bir gelecek bekliyor? Gidişatı kesin hatlarıyla kestirmek zor olsa da, şu an dolar civarından işlem gören Theta Fuel (TFUEL) Coin fiyatının 2021 yılı içerisinde artışa geçme ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Piyasalardaki olumlu hava devam ederse Theta Fuel (TFUEL) Coin, en yüksek zirvesi olan 0,68 doları geride bırakarak yeni zirvesine doğru yürüyebilir.

1 Theta Fuel (TFUEL) Coin Kaç TL?

1 Theta Fuel (TFUEL) Coin,
 TL‘den işlem görmektedir. Theta Fuel (TFUEL) Coin’in Türk Lirası (TL) bazında tüm zamanlarındaki en yüksek değeri 5,71 TL olmuştur. Öte yandan TL bazında tüm zamanlardaki en düşük Theta Fuel (TFUEL) Coin değeri ise 0,007 TL’dir.

Uzmanlardan Theta Fuel (TFUEL) Coin Yorumları

Bazı borsa şirketlerinin Theta Fuel (TFUEL) Coin yorumlarına aşağıda yer verdik.

Wallet Investor: Uzun vadeli tahminlere göre Theta Fuel (TFUEL) Coin, 2026 yılında 4 bin dolar seviyesine çıkabilir. Bu tahminin gerçekleşmesi durumunda şu an TFUEL Coin yatırımı yapan bir kişi, 2026 yılında en az 10 bin kat kar edebilir.

GOV Capital: Theta Fuel Coin, son birkaç aydır keyfi hareketler sergilese de fiyat tahminimize göre bu kripto para, yeni yıla girerken 0,72 doları görebilir.

Pick A Crypto: En güvenilir fiyat tahminlerimize göre Theta Fuel fiyatının parlak bir geleceğe sahip gibi görünüyor. Entegre hizmetlerimize ve teknik analizimize dayanarak TFUEL, uzun vadede kârlı bir yatırıma dönüşebilir.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Kimin?

Theta Fuel (TFUEL) Coin, oyun camiasında bilinen isimler olan Jieyi Long ile Mitch Liu tarafından 2018 yılında kurulan Theta ekosisteminin yardımcı token’ıdır. Ryan Nichols ve Rizvan Virk gibi isimlerin yanı sıra Theta Fuel (TFUEL) Coin, deneyimli bir danışman ekibinden güç almaktadır.

Theta Fuel (TFUEL) Coin’in medya danışmanları; YouTube kurucularından Steve Chen, Twitch kurucularından Justin Kan, Verizon’un dijital medya şefi Kyl Okamoto, United Talent Agency’nin girişimlerden sorumlu başkanı Sam Wick ve CJ Hello şirketinin kıdemli başkan yardımcısı Karen Huh gibi isimlerden oluşmaktadır.

Theta Fuel (TFUEL) Coin’in blok zincir danışmanları ise; Steve Dakh, Ma Haobo, Shoucheng Zhang, Fan Zhang, Travis Skweres ve Dowey Wan gibi tecrübeli isimlerden meydana gelmektedir.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Hangi Ülkenin?

Theta Fuel (TFUEL) Coin hangi ülkenin? sorusuna yanıt vermek için bu token’ın ve bağlı bulunduğu Theta ekosisteminin yapısına bakmak gerekmektedir. Merkezîyetsiz bir video paylaşım platformu olan Theta ekosisteminin yardımcı ödeme aracı olan Theta Fuel (TFUEL) Coin, yapısı gereğiyle herhangi bir ülkenin değildir. Zaten Theta Fuel (TFUEL) Coin’in amacı, merkeziyetsiz ve adil bir video paylaşım platformunu geliştirerek yaygınlaştırmaktır. Yüksek kaliteye sahip videoları üreten ve paylaşan yayıncıların altyapı masraflarını düşürmeyi hedefleyen Theta, öte yandan sadece video izlenerek Theta Fuel (TFUEL) Coin kazanılabilecek bir sistem oluşturmuştur.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Alınır mı?

Theta Fuel (TFUEL) Coin alınır mı? sorusunun cevabını vermek için hem Theta projesi hem de piyasanın gidişatı göz önünde bulundurulmalıdır. Blok zinciri tabanlı ilk merkeziyetsiz video paylaşım ve dağıtım ağını kuran Theta ekosisteminin yardımcı token’ı olan Theta Fuel (TFUEL) Coin’i gerekli araştırmaları yapmak şartıyla alabilirsiniz.

Metro Goldwyn Mayer, NASA, Lionsgate, Katy Perry, Chainlink ve FailArmy gibi dev kuruluşlarla iş birliğine giren Theta Fuel (TFUEL) Coin, arkasına sağlam bir kuvvet almış gibi görünmektedir. Jieyi Long ile Mitch Liu gibi oyun alanında deneyimli kuruculara sahip olan Theta Fuel (TFUEL) Coin, aynı zamanda YouTube’un ortak kurucusu Steve Chen ve Twitch’in kurucusu Justin Kan gibi uzman isimleri danışman kadrosunda bulundurmaktadır.

Proje kısmında oldukça sağlam görünen Theta Fuel (TFUEL) Coin, uzun vade yatırım yapacak kişiler için güvenilir bir kripto para olacaktır. Ancak kısa ve orta vadede Theta Fuel (TFUEL) Coin yatırımı yapmak isteyenler, piyasanın durumunu yakından izlemek zorundadır. Theta’nın çeşitli proje duyurularının da fiyata etki edeceğini bildiğimize göre; projenin yol haritasını, duyurularını ve piyasanın genel havasını takip ederek Theta Fuel (TFUEL) Coin alabilirsiniz.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Madenciliği

Önemli konularda bilgilendirme yaptıktan sonra Theta Fuel (TFUEL) Coin madenciliği yapılır mı? sorusunun cevabını verebiliriz. Theta platformu üzerinden sadece video izleyerek Theta Fuel (TFUEL) kazanmak mümkündür. Peki Theta Fuel (TFUEL) Coin madenciliği nasıl yaplılır.

1. Theta Cüzdanı Oluşturma

Bunun için öncelikle Theta’nın resmi sitesi olan https://www.thetatoken.org/ adresine girmeniz gerekiyor. Burada sayfanın üst kısmında yer alan Wallet sekmesine tıklayarak bir Theta Cüzdanı oluşturuyorsunuz. Create New Wallet‘ı seçerek parola oluşturduktan sonra Download Keystore butonuna tıklıyorsunuz. Tıkladıktan sonra bilgisayarınıza inen dosyayı kaydediyorsunuz. Bu aşamadan sonra karşınıza çıkan 12 kelimeden oluşan sözcük grubunu sırasıyla bir kağıda yazın ve güvenli bir yerde saklayın. Continue butonuna tıkladıktan sonra Theta cüzdanınız oluşturulmuş olacaktır.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Nedir? - Koinbox.Net

 

Bundan sonra karşınıza çıkan Unlock Wallet seçeneğine tıklayın. Ardından karşınıza çıkan Choose Keystore File kısmına tıklayarak az önce bilgisayarınıza indirdiğiniz dosyayı seçin. Bir şifre belirledikten sonra yeniden Unlock Wallet seçeneğine tıklayın. Böylece Theta cüzdanınıza girebilirsiniz. Theta cüzdanınıza girdikten sonra üstte göreceğiniz My Wallet kısmı, sizin cüzdan adresinizdir. Gönderim ve alımlarınızı bu adres üzerinden yapacaksınız.

2.Theta Fuel (TFUEL) Coin Madenciliği Yapma

Cüzdanı oluşturduktan sonra yeniden Theta’nın internet sayfasına gidin. İmleci aşağı kaydırarak Join The Network kısmına gelmeniz gerekiyor. Theta Edge Note yazısının altında gördüğünüz uygulamalardan işletim sisteminize hangisi uygunsa onu indirebilirsiniz. Burada yayın akışlarını ön belleğe alarak TFUEL Coin kazanacaksınız.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Nedir? - Koinbox.Net

 

Bu örneğimiz için Windows’u seçerek indirdiğimizi düşünelim. Windows seçeneğine tıklayınca bilgisayarınıza standart bir kurulum dosyası inecektir. Bu dosyanın inmesini beklerken yeniden Theta Wallet‘ı açarak üstte yer alan Receive butonuna tıkladıktan sonra açılan pencerenin alt kısmındaki Faucet butonunu seçin. Böylece küçük bir miktarda da olsa hesabınıza Theta Fuel (TFUEL) Coin geçecektir. Bu işlemi zaman zaman yaparak az da olsa TFUEL Coin biriktirebilirsiniz.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Nedir? - Koinbox.Net

 

Bilgisayara inen dosyayı seçerek Çalıştır butonuna tıklayarak programı kurmaya başlayabilirsiniz. Program açıldıktan sonra sayfanın üst kısmında Theta Edge Workers yazısını görüyorsanız işlemleri doğru yaptınız demektir. Theta Cüzdan adresinizi kopyalayın ve Start Earning TFUEL yazan bölüme yapıştırarak Save butonuna tıklayın. Böylece Theta adresiniz ile programı eşleştirmiş oldunuz.

Edge Cache ve Edge Compute butonunuzu aktif hale getirdikten sonra madencilik işlemi başlayacaktır. En altta yer alan bar kısmında madencilik işleminin ne kadar süreceğine dair bilgi yer almaktadır.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Projesi

Theta Fuel (TFUEL) Coin projesi, merkezîyetsiz video paylaşım ve dağıtım ekosistemi olan Theta Network‘ün oluşturduğu yardımcı token’dır. Projenin amacı; video paylaşımı sırasında doğan kalite ve maliyet sorunlarını çözerek içerik üreticilerinin altyapı masraflarından kurtularak daha fazla gelir elde etmesi, izleyicilerin de bu kazançlara dahil edilerek herkesin kazandığı bir ekosistem oluşturmaktır. Sonuç olarak sisteme 8K ve üzerinde kaliteli videoları kolaylıkla yükleyebilecek içerik üreticilerinin masrafları azalacaktır.

Projenin sağladığı faydalardan biri de video platformlarının reklam gelirlerinde ciddi oranda bir yükselişin yaşanacak olması ve kaliteli içeriklerden izleyicilerin de gelir elde edebilmesidir. Theta platformunda yayın açan Theta Fuel (TFUEL) Coin yatırımcıları, bu yayın üzerinden daha fazla TFUEL Coin kazanabilir.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Kaç Adet?

Piyasada toplam olarak 5,301,219,200 adet Theta Fuel (TFUEL) Coin bulunmaktadır. Bahsi geçen Theta Fuel (TFUEL) Coin sayısının tamamı dolaşımda yer alıyor. Coinmarketcap ve Coingecko sitelerindeki bilgilerine baktığımızda ise TFUEL Coin’in maksimum arzının sınırsız olduğunu görüyoruz.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Neden Düşüyor?

Theta Fuel (TFUEL) Coin neden düşüyor? sorusuna piyasanın genel durumundan bağımsız yanıt veremeyiz. Hiçbir yükselişin ve düşüşün sonsuza kadar sürmeyeceğini hatırlatmamız gerekiyor. Büyük kripto paralar olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi varlıkların fiyatlarındaki dalgalanmalar ve kripto piyasalarıyla ilgili olumsuz haberler zaman zaman Theta Fuel (TFUEL) Coin’in düşüşüne sebep olmaktadır.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Kaç Dolar Olur?

Theta Fuel (TFUEL) Coin kaç dolar olacağını kesin şekilde saptamak için kâhin olmak gerekir. Hiç kimse piyasanın gidiş yönünü ve bir varlığın kısa-orta-uzun vadede nasıl hareketler sergileyeceğini tam olarak bilemez. Ancak projelere ve piyasanın genel durumu da dahil olmak üzere birçok farklı etkenin incelenmesi neticesinde yaklaşık bir tahminde bulunulabilir. Buna rağmen piyasanın izin vermesi halinde, projesi gayet sağlam olan Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in, eski zirvesi olan 0,68 doları aşmaması için hiçbir sebebin bulunmadığını söyleyebiliriz.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Yorumları

Theta ailesinin ödemeleri kolaylaştıran yardımcı aracı olan Theta Fuel (TFUEL) Coin ile ilgili olumlu ve olumsuz birçok yorum yapılmaktadır. Samsung gibi bir devle anlaşma sağlayan ve video paylaşım alanına yenilik getiren Theta’nın “herkese kazandırma” prensibini olumlu bulanlar, Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in geleceğini hayli parlak görüyor. Stake etmeye izin veren yapısı, birçok kişinin TFUEL ile ilgili olumlu hisler beslemesine sebep olmaktadır.

Öte yandan TFUEL ödülü almak için sadece Theta platformu üzerinden yayın açmak ya da video izlemek gerektiği gibi durumlar ise olumsuz görüşlere yol açmaktadır.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Ekşi Sözlük Yorumları

Theta Fuel (TFUEL) Coin Ekşi Sözlük yorumlarından bazılarını aşağıda derledik:

“hanımın çeyizin, çocuğun misketlerini sattım buna bastım. şaka lan çocuğun misketi elinden alınır mı, çocuğu kompile sattım ! yatırım tavsiyesi değildir. (şu dakikaya kadar olan kısım makaradır. )

 

yaklaşık 170 usd’yi bulan devasa portfoyün temiz yüzde 75’i tfuel’de. 0.24’e de aldım, 0,37’ye de aldım, minik minik topladım. ortalamam şu anda yaklaşık 0.32 civarlarında. ilk mesajdaki 230 k tfuel postfoyü görünce gıpta etmedim de değil.

 

bu şahane theta ürününden, 30 haziran’a tarihlenen mainnet 3.0 ile birlikte, şu sıcak havalarda güzel bir esinti bırakacak ince bir pump bekliyorum hayırlısıyla. yemeğini yeriz, çorbasını içeriz beklentisindeyiz. simit karpere de gidebiliriz tabii o ihtimal de var. yatırım tavsiyesi değil biliyorsunuz.”

 

“google ile anlaşan theta’nın stake etmeye olanak veren fuel birimi. 10,000 adet tfuel stake ederseniz guardian node olup yıllık önemli bir kazanç elde edebiliyorsunuz.

samsung ile anlaşmasını duyurmuş olan theta tv’nin coinidir. s20’lerde ve sonradan gelecek güncelleme ile s9 vb telefonlarda olacağı belirtildi. yayın izleyerek tfuel kazanıyorsunuz.”

Theta Fuel (TFUEL) Coin Grafiği

Theta Fuel (TFUEL) Coin grafiğine baktığımızda 2021 yılının ilk günlerinde 0,02 dolar olduğunu görüyoruz. Yılın ilk aylarında başlayan ve Mayıs ayının ortalarına kadar yükseliş döneminde değeri bir hayli artan TFUEL Coin, Haziran ayında tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 0,68 dolara ulaştı. Volatilitenin yüksek olduğu göze çarpan Theta Fuel (TFUEL) Coin, şu an dolar civarından işlem görüyor.

TFUEL Coin grafiği şöyle:

Theta Fuel (TFUEL) Coin Piyasa Değeri

Theta Fuel (TFUEL) Coin piyasa değeri dolardır. Haziran ayında en yüksek fiyatı olan 0,68 dolara ulaşan Theta Fuel (TFUEL) Coin’in 9 Haziran’daki piyasa değeri ise 2,054,582,776 dolardı.

Theta Fuel (TFUEL) Coin İşlem Hacmi

Theta Fuel (TFUEL) Coin işlem hacmi dolar olarak aktarılıyor. Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in en yüksek fiyatına çıktığı 9 Haziran günü ise işlem hacmi 341,212,408 dolara ulaşmıştı.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Fiyatı 2021

Theta Fuel (TFUEL) Coin fiyatı, 2021 yılında ciddi dalgalanmalar gösterdi. Zira yılın ilk zamanlarında 0,02 dolar civarında işlem gören TFUEL Coin, Haziran ayında 0,68 dolara ulaşabilmiştir. Bu da 6 aylık bir sürede Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in fiyatında 30 katlık bir artış anlamına geliyor. Şu an dolar civarında bulunan Theta Fuel (TFUEL) Coin, TL’den işlem görmektedir.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Toplam Arzı

Theta Fuel (TFUEL) Coin toplam arzının 5.301.219.400 olduğu görülmektedir. Merkezîyetsiz bir video paylaşım platformu üzerinden hem içerik üreticilerine hem de izleyicilere daha çok gelir kazandırmak isteyen Theta platformu, aynı zamanda daha kaliteli yayınlar sunarak, video paylaşım alanındaki sorunları çözmek istemektedir. Theta Fuel (TFUEL) Coin ise bu sistemdeki ödemelere yardımcı olan token’dır.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatı

Theta Fuel (TFUEL) Coin‘de tüm zamanların en yüksek fiyatı Haziran ayında gördüğü 0,68 dolardır. Daha sonra bu zirvesinden neredeyse 2 kat düşen Theta Fuel (TFUEL) Coin, olası bir altcoin rallisinde son zirvesini geride bırakabilir. Bu durumda TFUEL Coin’in 1 dolar civarını geçebileceği yorumları yapılmaktadır.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Tüm Zamanların En Düşük Fiyatı

Theta Fuel (TFUEL) Coin‘de tüm zamanların en düşük fiyatı 0,0009 dolardır. 2020 yılının Mart ayında dip seviyesine inen Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in bu düşüşünde pandeminin yarattığı belirsizliktir. Tüm dünyaya yayılan ve tehlikesinin boyutları anlaşılan pandemi, Mart ayında kripto piyasalarında düşüşe neden olmuştur.

Theta Fuel (TFUEL) Coin’i Benzersiz Kılan Nedir?

Theta ailesinin ikinci token’ı olan Theta Fuel (TFUEL) Coin’i benzersiz kılan özelliği, blok zincir ağı üzerinden video paylaşımı ve dağıtımında öncü olmasıdır. Blok zinciri üzerindeki ilk merkezîyetsiz video paylaşım platformu olan Theta, YouTube benzeri platformların aksine kullanıcılara birçok yenilik sunuyor. Theta tv. üzerinde yer alan videolar 8K ve üzerinde kalite sunuyor. Theta sistemi üzerinden yayın yapan kullanıcıların masraflı altyapılar kurmasına gerek kalmıyor.

Theta ağındaki içeri üreticileri olan yayıncılar, Theta.tv yoluyla izleyicilerden bağış kanalıyla TFUEL alabiliyorlar. İçerik üreticileri, YouTube benzeri geleneksel medya platformlarında yayınladıkları içerikler üzerinden belli bir miktar gelir elde edebiliyor. Geleneksel bir video paylaşım ağı olan YouTube’un gelirine kıyasla, içerik üreticilerinin kazançlarının çok küçük miktarda kaldığını söylememiz gerekir. Theta platformu üzerinden yayın yapan içerik üreticileri ise hem yayın için gereken altyapı masraflarından önemli ölçüde kurtulur hem de çok daha fazla gelir elde eder.

Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in yer aldığı Theta platformunun izleyiciler açısından da geleneksel medya platformlarıyla karşılaştırınca bariz avantajları göze çarpıyor. İzleyiciler bant genişliğini paylaşması halinde Theta Fuel (TFUEL) ile ödüllendiriliyor. Theta sistemi üzerinden sadece video izleyerek bile gelir elde edebilmeniz mümkün. Özetlersek; Theta platformu, hem içerik üreticilerin düşük masraflarla yayın açarak daha fazla gelir elde etmesini sağlıyor hem de izleyicilerin sadece video izleyerek TFUEL kazanmasına yardımcı oluyor.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Ağ Güvenliği

Tüm diğer kripto varlıklar gibi Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in ağ güvenliği konusunda nasıl bir konumda bulunduğu merak ediliyor. Merkeziyetsiz yapısı bulunan Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in ağ güvenliği, yine kullanıcıları tarafından muhafaza edilmektedir. Theta Fuel (TFUEL), Proof of Stake (POS) mekanizmasını kullanmaktadır. Öte yandan sistem güvenliğinin maksimum düzeye çıkarılması adına Byzantine Fault Tolerance adlı konsensüs mekanizmasından faydalanılmaktadır.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Nereden Satın Alınır?

Theta Fuel (TFUEL) Coin, birçok önemli borsa üzerinden satın alınabilmektedir. Theta Fuel (TFUEL) Coin’in satın alınabileceği borsalar; Binance, Upbit, Pionex, Bithumb, Gate.io, Indodax, BitMart, Crypto.com Exchange, BKEX, WazirX, CoinEx, HotBit ve CoinDCX‘tir.

Son Dakika Güncel Theta Fuel (TFUEL) Coin Haberleri

Ünlü Analist: TFUEL’i Yakın Takibe Alın!

Ünlü kripto analisti Andy Hecht, yeni dönemde yatırımcılarına kazandıracak altcoinlerden birinin Theta Fuel (TFUEL) Coin olabileceğini söyledi.

Bitcoin ve Ethereum’daki ani düşüşten her kripto varlığı gibi etkilenen Theta Fuel (TFUEL) Coin hakkında uzmanlar, olumlu yorumlarda bulunuyor. Birçok yatırımcının yeni dönemde ciddi gelir getirecek altcoinleri araştırdığını aktaran Ünlü kripto analisti Andy Hecht, gözlerin TFUEL’e çevrilmesi gerektiğini belirtti. Piyasa değeri bakımında sıralamada ilk 65 içinde yer alan TFUEL’in önemli bir fırsat yaratabileceğini aktaran Hecht, bu varlığın yakından izlenmesi gerektiğini bildirdi.

Kripto Analiz Sitelerinin Gözdesi TFUEL!

Sağlam projesi nedeniyle Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in ciddi bir fiyat yükselişiyle piyasaları altüst edebileceğini bildiren bazı borsa analiz siteleri, orta ve uzun vadede umutlu olduklarını aktardı.

Cryptocurrency Price Prediction adlı borsa analiz sitesi, Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in uzun vadede daha fazla kar elde etmek isteyenler için ideal olduğunu kaydetti. TFUEL’in şimdiki fiyatından satın alınabileceğini aktaran site, bunun iyi bir fırsat olduğunu öne sürdü. GOV Capital adlı site ise her ne kadar fiyatında büyük dalgalanmalar görülse de, TFUEL’in bu sene sonuna kadar 0,70 dolar seviyesini aşabileceğini ifade etti.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Analizleri

Son aylardaki grafiğini incelediğimizde Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in fiyatında büyük dalgalanmaların olduğunu görüyoruz. Arkasında bulunan devasa proje gücüne rağmen halen daha 1 dolar seviyesine yaklaşamayan TFUEL’in ilerleyen süreçte bu bariyeri kılabileceğine dair yorumlar yapılıyor.

Andy Hecht: Mayıs ayında Bitcoin ve Ethereum’daki ani düşüş, piyasalardaki çılgın yükselişin sona erdiğine dair yorumların yapılmasına neden oldu. Herkes yüksek kazançlar getirecek altcoinlerin hangileri olabileceğine dair bahse tutuştu. Bana göre bu anlamda takip edilmesi gereken varlıklar, Theta Fuel (TFUEL) ve Waves (WAVES)’tir. Piyasa değerlerine baktığımızda her iki coin’in de kripto dünyasındaki sıralamasının ilk 65 içinde yer aldığını görüyoruz.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Fiyat Tahminleri

Haziran ayında gördüğü zirvesinden %50 oranında düşerek 0,30 dolar civarında tutunmaya çalışan Theta Fuel (TFUEL) Coin’in fiyatının nerelere gelebileceğine dair farklı tahminler yürütülüyor. Borsa analizi yapan bazı sitelerin tahminlerine aşağıda yer verdik.

CryptoNews adlı sitenin yazarı olan kripto uzmanı David Cox, Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in, 2019 yılında oluşturulan köklü bir dijital para birimi olduğunu ve Theta ağındaki birçok sorunu çözdüğünü dile getirdi. Tecrübeli yatırımcıların, kripto varlıklarının projelerinin ne denli önemli olduğunu bildiğini aktaran Cox, 2022 yılında TFUEL Coin’in 0,70 dolar seviyesini aşacağını düşünüyor.

Trading Beast adlı site ise Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in hem kısa vadede hem de uzun vadede ciddi oranda kazandırabilecek bir yatırım olabileceği görüşünü ortaya koyuyor. Siteden yapılan tahminlere göre TFUEL Coin, gelecek yılın başında 0,60 dolar seviyesini aşabilir.

Wallet Investor adlı borsa analiz sitesinin uzun vadeli tahminlerine göre ise Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in 2026 yılında 4 bin dolar seviyesine ulaşabileceği öngörülüyor. Bu tahmin gerçekleşirse şimdi TFUEL Coin alan bir yatırımcı, 2026 yılında en az 10 bin kat kar edecektir.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Ekibi

Theta Fuel (TFUEL) Coin ekibi, ciddi tecrübe sahibi alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. Jieyi Long ile Mitch Liu gibi oyun sektöründe tanınan kişiler tarafından 2018’de kurulan Theta Fuel (TFUEL) Coin ekibinde geleneksel video paylaşım ağlarından ünlü isimler de yer almaktadır. YouTube kurucularından olan Steve Chen ile Twicth platformunun kurucusu Justin Kan’ın da danışman hizmeti verdiği Theta Fuel (TFUEL) Coin ekibinin hayli ciddi bir desteğinin bulunduğu göze çarpıyor.

Theta Fuel (TFUEL) Coin’in danışmanları arasında; Verizon’un dijital medya şefi Kyl Okamoto, United Talent Agency’nin girişimlerden sorumlu başkanı Sam Wick, CJ Hello şirketinin kıdemli başkan yardımcısı Karen Huh, Steve Dakh, Ma Haobo, Shoucheng Zhang, Fan Zhang, Travis Skweres ve Dowey Wan gibi deneyimli isimler bulunuyor.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Twitter Adresi

Theta Fuel (TFUEL) Coin Twitter adresi şöyle: https://twitter.com/theta_network

Theta Network’ün getireceği yenilikler ve yatırımcıların ne gibi yollarla kazanç elde edebileceğini öğrenmek için bu Twitter adresini takip edebilirsiniz. Ekip, bu adres üzerinden önemli haberleri ve Theta Network’te yer alan Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in avantajları ile ilgili bilgileri paylaşıyor.

Theta Fuel (TFUEL) Coin 2021’de Ne Olur?

Her ne kadar piyasanın bu kadar kararsız olduğu bir dönemde fiyat tahmini yapmak zor olsa da, Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in 2021’de iyi bir konuma gelebileceğini söyleyebiliriz. Bunun için piyasada olumlu bir havanın esmesi ve yatırımcıların, Theta Fuel (TFUEL) Coin fiyatının artacağına dair olumlu hisler beslemesi gerekiyor. Zira piyasada yatırımcı psikolojisinin en önemli etkenlerden biri olduğunu unutmamak gerekiyor. Beklenen altcoin rallisinin gerçekleşmesi durumunda Theta Fuel (TFUEL) Coin, 2021 bitmeden eski zirvesi olan 0,68 doları geride bırakabilir.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Ekşi Sözlük Yorumları

Theta Fuel (TFUEL) Coin hakkında yapılan bazı Ekşi Sözlük yorumları şöyle:

“samsung ile anlaşmasını duyurmuş olan theta tv’nin coinidir. s20’lerde ve sonradan gelecek güncelleme ile s9 vb telefonlarda olacağı belirtildi. yayın izleyerek tfuel kazanıyorsunuz.”

 

“google ile anlaşan theta’nın stake etmeye olanak veren fuel birimi. 10,000 adet tfuel stake ederseniz guardian node olup yıllık önemli bir kazanç elde edebiliyorsunuz. ayrıca
theta.tv üzerinden canlı yayın açıp tfuel kazanabilirsiniz.”

 

“hanımın çeyizin, çocuğun misketlerini sattım buna bastım. şaka lan çocuğun misketi elinden alınır mı, çocuğu kompile sattım ! yatırım tavsiyesi değildir. (şu dakikaya kadar olan kısım makaradır. )

 

yaklaşık 170 usd’yi bulan devasa portfoyün temiz yüzde 75’i tfuel’de. 0.24’e de aldım, 0,37’ye de aldım, minik minik topladım. ortalamam şu anda yaklaşık 0.32 civarlarında. ilk mesajdaki 230 k tfuel postfoyü görünce gıpta etmedim de değil.”

Theta Fuel (TFUEL) Coin Projesinin Faydaları!

Theta Fuel (TFUEL) Coin, Jieyi Long ile Mitch Liu tarafından 2018 yılında piyasaya sürüldü. Blok zinciri tabanlı ilk merkeziyetsiz video paylaşım ağı olan Theta Network için bir ödeme aracı olan Theta Fuel (TFUEL) Coin, bu alanda önemli sorunları ortadan kaldırmaktadır.

TFUEL Coin’in bir yardımcı ödeme aracı olarak içinde bulunduğu Theta platformu, geleneksel medya paylaşım sitelerinden çok daha adil ve “herkesin kazanmasına odaklı” bir sistem sunuyor. İzleyiciler bant genişliğini paylaşması durumunda Theta Fuel (TFUEL) kazanabiliyor. Kısaca, üreticilerin düşük masraflarla daha fazla gelir kazanmasına imkan sunan Theta video paylaşım platformu, öte yandan yalnızca video izleyerek TFUEL Coin elde edilmesine ortam hazırlıyor.

Video paylaşımındaki düşük kalite sorununu da ortadan kaldıran Theta ekosistemi, daha kaliteli videoları çeşitli gelir avantajlarıyla kullanıcılara sunuyor. Özetle hem üretici hem platform hem de izleyici kazanıyor.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Neden Yükseliyor?

Theta Fuel (TFUEL) Coin, Haziran ayında tüm zamanlarının en yüksek zirvesi olan 0,68 dolara kadar yükseldi. Ardından ciddi bir düşüş yaşayan coin, 0,20 dolar civarına kadar indi. Bitcoin’in Temmuz sonunda başlayan yükselişinden etkilenen Theta Fuel (TFUEL) Coin, 0,30 dolar civarına tutundu.

Theta Fuel (TFUEL) Coin‘in son zamanlardaki yükselişinde piyasada esen olumlu hava etkili oldu. 2021 yılı içinde sadece 6 ayda 30 kat değerlenen TFUEL, projesinin gücünü de arkasına alarak ilerliyor. Video dağıtım sektörüne damga vuran Theta ekosisteminin bir parçası olan TFUEL Coin2in, uygun piyasa koşullarında artmaması için hiçbir sebep yok.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Projesi Hakkındaki Endişeler

Theta Fuel (TFUEL) Coin Projesi hakkındaki endişelerden biri, çevrimiçi yazılım cüzdanlarında yaşanabilecek olası güvenlik açıklarından kaynaklanmaktadır. Ancak çevrimdışı olarak kullanılabilen donanım cüzdanlarıyla (soğuk cüzdanlar) bu problem ortadan kaldırılabilir.

Theta Fuel (TFUEL) Coin Whitepaper

Geleneksel video paylaşım platformlarından, merkezi olmayan yapısı ve gelir sistemlerinin farklılığıyla ayrılan Theta Network’ün projesinin detaylarını öğrenmek için whitepaper okumanız gerekiyor. Theta Fuel (TFUEL) Coin Whitepaper girişinde “Gücünü sizden alan, yeni nesil video dağıtımı” ibaresi yer alıyor. Sırf bu ibare bile okuyucuların, projenin amaçlarına dair önemli fikir edinmesini sağlıyor.

Theta Network whitepaper okumak için şu siteyi ziyaret edebilirsiniz: https://www.thetatoken.org/

Whitepaper ilk sayfasında yer alan şu ifadeler, projenin hedeflerine dair kapsamlı bir özet sunuyor:

“Theta Network, merkezi olmayan bir video akışı ve dağıtım ağı ekosistemidir. Protokolün amacı, video akışı endüstrisinin karşılaştığı çeşitli sorunları ortadan kaldırmaktır. Theta blok zincirinde bulunan jetonlar, bir teşvik olarak kullanılır. Kullanıcılar, yedek bilgi işlem ve bant genişliği kaynaklarını önbelleğe alabilir ya da aktarma düğümleri olarak paylaşabilir. Bu da video paylaşımında yaşanan kalite sorununu ortadan kaldırır. Projenin sonucu olarak, içerik dağıtım ağı masrafları ciddi oranda düşecek. İzleyicilerin, içeriklerle etkileşimi artırılacak, Yüksek çözünürlüğe sahip 4k ve 8k videolar kolaylıkla ağa yüklenebilecek.”

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 170 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün