Coin Fiyatı

Theta (THETA) Fiyatı ve Grafiği – 1 Theta (THETA) Kaç TL Kaç Dolar?

Theta (THETA) Nedir?

Theta (THETA), video akışı için özel olarak oluşturulan bir ağdır. 2019 senesinin Mart ayında başlatılan blok zinciri destekli Theta ana ağı, kullanıcıların bilgi işlem kaynakları ile bant genişliğini eşler arası temelde paylaştığı “merkezi olmayan” bir ağ olarak görev yürütür. Theta, Twitch’in kurucu ortağı olan Justin Kan ve Youtube’un kurucu ortağı olan Steve Chen tarafından tavsiye ediliyor. Theta, içerik üreticileri için merkezi olmayan bir platform inşa ederek Twitch ve Youtube gibi video akış hizmetlerine ilişkin sorunları çözüme kavuşturmayı hedefliyor.

Theta blok zinciri, Cardano ve Ethereum’a benzer akıllı sözleşmeleri destekliyor. Diğer akıllı sözleşme özelliğine sahip blok zincirlerinden farklı olarak Theta, halihazırda kendi platformunda çalışan bir ekosisteme ve kullanıcılara sahip. Theta.tv, Theta’nın blok zincirinde bulunan ve merkezi olmayan bir uygulamadır. Söz konusu uygulama, merkezi bir üçüncü şahıs platformu olmadan kullanıcıların içerik akışında bulunmalarına imkân tanıyor. Theta ile video akışı endüstrisinin baştan yaratılması hedefleniyor. Son kullanıcılar, maliyetlerin fazlalığı, altyapının güçsüzlüğü ve merkezileştirme nedeniyle kötü bir tecrübe ediniyorlar. Bu durum içerik üreticileri ile son kullanıcılar arasında engellerin oluşmasına ve üreticilerin daha az para kazanmalarına neden oluyor.

Theta platformunda iki farklı token var. Bunlardan biri Theta (THETA), diğeri ise Theta Fuel (TFuel). Yerel kripto para birimi olan Theta (THETA), protokol yönetimi için kullanılıyor. Theta merkeziyetsiz olduğu için token sahipleri, ağdaki iyileştirmelere oy vermek için kendi tokenlerini kullanabirler. Ethereum’un gas ücretine benzeyen Theta Fuel (TFuel) ise blok zincirindeki işlemlerin yürütülmesinde ağ doğrulayıcılarına ödeme yapmak için kullanılır.

Theta (THETA)

Theta (THETA) Hangi Borsalarda Bulunur?

Theta platformunun yerel kripto para birimi olarak bilinen THETA, büyük kripto para borsalarında rahat bir şekilde bulunabiliyor. 2020 senesinin Ekim ayı itibarıyla en yüksek hacimli çiftler, Binance’den geldi. Kullanıcıların en fazla tercih ettiği sabit coin ise Tether (USDT) olarak kayıtlara geçti. THETA; Binance, OKEx, Upbit, Huobi Global, KuCoin, Bithumb ve Gate.io. gibi borsalarda rahat bir şekilde bulunabilir.

Son Dakika Theta (THETA) Fiyatı 2021

Theta (THETA) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına bakıldığında Theta (THETA) fiyatı, şu anda TL seviyesinde. Theta (THETA), 16 Nisan 2021 tarihinde 15,90 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaşırken, 13 Mart 2020 tarihinde ise 0,03 dolar ile tüm zamanların en düşük değerini gördü.

Theta (THETA) Piyasa Değeri

Theta (THETA) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. 2021 senesinin başlarında Theta (THETA) piyasa değeri 1,971,477,308 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Theta (THETA) toplam arzı 1,000,000,000 THETA olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 1,000,000,000 THETA yer alıyor.

Theta (THETA) Hacmi

24 saatlik Theta (THETA) işlem hacmi dolar olarak aktarılıyor. 2021 senesinin başlarında Theta (THETA) işlem hacmi 376,954,102 olarak kaydedilmişti.

Theta (THETA) Grafiği

Theta (THETA), tüm zamanların en düşük seviyesini 13 Mart 2020 tarihinde 0,03 dolar ile gördü. Söz konusu tarihte Theta (THETA) piyasa değeri 53,767,788 dolar iken, işlem hacmi ise 5,493,871 olarak kayıtlara geçti. 1 Ocak 2021 tarihinde 2,29 dolar seviyesine ulaşan Theta (THETA), 22 Mart 2021 tarihinde 10,74 dolar seviyesine kadar yükseldi. Theta (THETA), tüm zamanların en yüksek seviyesini 16 Nisan 2021 tarihinde 15,90 dolar ile görürken, söz konusu tarihte Theta (THETA) piyasa değeri 14,282,879,935 dolar ve işlem hacmi de 1,744,405,933 dolar olarak bildirildi. Şu anda dolar seviyesinde işlem gören Theta (THETA) piyasa değeri dolar iken, işlem hacmi ise dolar seviyesinde.

Theta (THETA) grafiği şu şekilde:

Theta (THETA) Alınır mı?

Wallet Investor’a göre, Theta (THETA) müthiş bir uzun vadeli yatırım olarak değerlendiriliyor. Düşük piyasa değeri nedeniyle Theta (THETA) fiyatının rahatlıkla manipüle edilebileceğine de dikkat çekiliyor. Kârlı bir yatırım seçeneği olarak görülen Theta’nın (THETA) 6,199 dolar seviyesinde işlem gördüğü durumda 100 dolara Theta Token alırsanız toplam 16,130 THETA sahibi olursunuz. Uzun vadeli bir artış kaydedeceği tahmin edilen Theta (THETA) için 20 Haziran 2026 senesine yönelik fiyat tahmini 65,955 dolar olarak belirtiliyor. 5 senelik bir yatırımla gelirin yüzde +963,96 seviyesinde olacağı öngörülüyor. Yani şu anda yapacağınız 100 dolarlık bir yatırım, 2026 senesinde 1063,96 dolara kadar yükselebilir.

İlgili İçerik: THETA (THETA) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Theta (THETA) Madenciliği

Theta (THETA) madenciliğinin nasıl yapıldığını açıklamadan önce konsensüs protokolünü bilmeniz gerekiyor. Theta (THETA), Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden farklı olarak, çok düzeyli Bizans Hata Toleransı (BFT) konsensüs mekanizmasına dayanıyor. Söz konusu mekanizma, yollanan bir verinin alıcıya gitmemesi ya da hatalı bir şekilde yollanması halinde fikir birliğini sağlıyor. Hisse kanıtları (proof-of-stake) sistemi ile binlerce ağ düğümü konsensüs sürecine katılırken, Theta Network’ü çalıştıran dağınık bilgisayar ağı da senkronize ediliyor. Theta (THETA) ayrıca, katılım kanıtları (proof-of-engagement) da kullanıyor. Bu algoritma, kullanıcıların içeriği görüntülemek için harcadıkları zaman konusunda bilgi sağlıyor.

Theta (THETA) madenciliği yapmak istiyorsanız, ilk olarak kurulumunuzun size gerçekten herhangi bir kâr sağlayıp sağlamayacağını düşünün. THETA’nın fiyatı dalgalanabilir. Madencilerin sayısı da kâr konusunda önemli bir role sahiptir. Madencilik için en güçlü donanımın ASIC’ler olduğu söylenebilir. Fakat söz konusu donanım oldukça yüksek maliyetli. Bilgisayarla madencilik yapacaksanız GPU da başlangıç için değerlendirilebilir. ASIC; soğutma cihazı, ASIC çipi ve bir de anakarttan oluşan makinelerdir. Söz konusu makineler, kripto para madenciliği için özel olarak tasarlandı. ASIC’ler, aynı anda birçok kriptografik bulmacayı çözmeyi hedefliyor.

Theta (THETA) madenciliği konusunda ciddiyseniz, ASIC makinelerine yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Aslında Theta (THETA) madenciliği için en uygun yöntem GPU’dur (Ekran kartıyla gerçekleştirilen madenciliktir). Bilgisayarla madencilik yapmak isterseniz madencilik havuzuna katılmayı deneyin.

Evde Theta (THETA) madenciliği yapılır mı? İlk olarak evde bilgisayarınızla madenciliği deneyebilirsiniz. Biraz tecrübe kazandıktan sonra da GPU’ya yatırım yapabilirsiniz. Bu süreçte madencilik kârlılık çizelgelerini de sık sık kontrol etmeyi unutmayın.

Android’de Theta (THETA) madenciliği yapılır mı? Android’de madencilik oldukça basit bir şekilde yapılabilir. Bunun için MinerGate isimli uygulamayı indirin. Google Play Store’dan söz konusu uygulamayı indirdikten sonra bir hesap oluşturun ve madenciliğe başlayın.

Apple’da Theta (THETA) madenciliği yapılır mı? iPhone’da madencilik yapamazsınız. Apple tarafından kısıtlama var çünkü madenciliğin donanıma zarar verdiği söyleniyor. Theta (THETA) madenciliği yapan tüm uygulamalar, bataryaların boşalmasına, aşırı ısı üretimine ve cihaz kaynaklarının gereksiz bir şekilde zorlanmasına yol açtı.

Theta (THETA) madenciliğinin ne kadar kârlı olduğunu söylemek zor çünkü bu durum kişiden kişiye değişiyor. Kârlılık; vergiler, donanım maliyeti ve elektrik maliyeti gibi farklı değişkenlere bağlıdır. Theta (THETA) kârlılık çizelgelerine bakarsanız bulunduğunuz yerde madenciliğin ne kadar kârlı olduğunu göreceksiniz.

Theta (THETA) Fiyatı ve Grafiği – 1 Theta (THETA) Kaç TL Kaç Dolar?

Theta (THETA) Yorumları

Theta (THETA) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

• Böyle gelecek vadeden, ufku açık projeleri seviyorum. Pumplanmış kriptoları sevmiyorum yükselen şeylere ilgim yok, projeleri seviyorum. Yükseldikten sonra herkes gelip övüyor geçin o işleri. Theta güzel proje, daha da iyi yerlere gelebilir.
• Daha hızlı daha kaliteli daha ucuz data paylaşımı sağlayan ve bunu 2 adet patent ile tescilleyen geleceğin teknolojisini yaratan token. 2021 yıl haritasını adım adım takip ediyor ve sık sık güzel haberler paylaşıyor.
• İncelemeye aldığım ve ilk aşamada benden olumlu not almış token. Yatırım yapacağım büyük ihtimalle.

İlgili İçerik: Theta (THETA) Yorum ve Tahminleri 2021

Theta (THETA) Geleceği 2021

Digital Coin Price’a göre, 2021 senesinin Temmuz ayında Theta (THETA) fiyatının 9,76 dolara denk geleceği tahmin ediliyor. Ağustos ayında Theta (THETA) için beklenen fiyat ise 7,94 dolar olarak belirtiliyor. Theta’nın (THETA) Eylül ayında 9,81 dolara yükseldikten sonra Ekim ayında 9,24 dolara gerileyeceği öngörülüyor. Kasım ayında 8,79 dolara gerilemesi beklenen Theta (THETA) için Aralık ayı fiyat tahmini ise 9,42 dolar olarak belirtiliyor.

Theta (THETA) Güvenilir midir?

Theta (THETA), yönetişim faaliyetlerine kullanıcı katılımını sağlamak üzere finansal teşvik planı kullanıyor. Böylece Theta (THETA) ağının güvenliği de kendi kullanıcıları tarafından sağlanıyor. Söz konusu ağın hisse kanıtına (proof-of-stake) dayandığı biliniyor. Theta (THETA), yüksek işlem hacmi ile güvenlik arasında bir denge oluşturmak için Bizans Hata Toleransı olarak adlandırılan konsensüs mekanizmasını kullanıyor. Koruyucu düğümler (Guardian Nodes), 2019 senesinin Haziran ayında tanıtıldı. Böylece Theta (THETA), herhangi bir zamanda stake edilen tokenlerin çoğunluğunun tek bir varlık tarafından kontrol edilmesini engelledi.

Theta (THETA) Nereden Satın Alabiliriz?

THETA; Gate.io, Bithumb, KuCoin, Huobi Global, Upbit, OKEx ve Binance gibi borsalardan satın alınabilir. THETA satın almak için ilk aşamada bir hesap açmanız gerekiyor. THETA satın almanın en iyi yolunun Binance olduğu söylenebilir. Binance’e kaydolmanız durumunda kripto para birimine yatırım yapmadan önce kimliğinizi doğrulamanız gerekiyor. Kraken, eToro ve Coinbase gibi popüler borsalar THETA’yı desteklemiyor. Fakat söz konusu borsalar, Cardano, Uniswap, Ethereum ve Bitcoin gibi farklı para birimlerini satın almayı oldukça kolay bir hale getiriyor.

İkinci aşamada bir cüzdan satın almanızı öneriyoruz. Kripto varlıklarınızı borsada saklamanız pek de iyi bir fikir değil çünkü korsanlar genel olarak borsaları hedef alıyorlar. Söz konusu riskten korunmak için özel bir kripto para cüzdanı kullanabilirsiniz. Hesap açtıktan ve kripto paranızı nasıl saklayacağınızı belirledikten sonra geriye sadece satın alma işlemi kalıyor. Binance, THETA ticaretine THETA-USDT ve THETA-BTC ile destek veriyor.

1 Theta (THETA) Kaç TL?

1 Theta (THETA), şu anda TL seviyesinde. Theta (THETA), şu ana kadar en yüksek 139,36 TL seviyesini gördü.

1 Theta (THETA) Kaç Dolar?

1 Theta (THETA), şu anda dolar seviyesinde. Theta (THETA), şu ana kadar en yüksek 15,90 dolar seviyesine ulaştı.

Theta (THETA) Yükselir mi?

Theta (THETA), 2022 senesinin Ocak ayında ortalama 10,91 dolar seviyesinde işlem görebilir. 2022 senesinin sonunda ortalama 8,69 dolardan işlem görmesi beklenen Theta (THETA) için 2023 sonu fiyat tahmini ortalama 11,88 dolar iken, 2024 sonu fiyat tahmini ortalama 16,94 dolar olarak ifade ediliyor. Theta’nın (THETA), 2025 senesinin sonunda ortalama 16,63 dolardan işlem göreceği tahmin edilirken, 2026 senesinin sonunda ortalama 17,49 dolara yükseleceği öngörülüyor. Theta (THETA) için 2027 sonu fiyat tahmini ortalama 17,46 dolar iken, 2028 sonu fiyat tahmini ise ortalama 26,75 dolar olarak ifade ediliyor.

Theta (THETA) Ne Zaman Çıktı?

Twitch’in kurucu ortağı olan Justin Kan ve Youtube’un kurucu ortağı olan Steve Chen, Theta için danışmanlık yapıyor. Theta, birçok bakımdan hem Twitch hem de Youtuba’a benzerlik gösteriyor. Bu nedenle Kan ve Chen, Theta ekibi için oldukça önemli bir yere sahip. Theta, Jieyi Long ve Mitch Liu tarafından 2018 senesinde kuruldu. THETA tokeni hemen piyasaya sürülmedi. Bu nedenle söz konusu projenin özel yatırımcılardan fon sağlaması gerekli oldu. Theta’ya birkaç Silikon Vadisi sermayecisi, Sony ve Samsung tarafından destek veriliyor. THETA tokeni, 2018 senesinde yaklaşık 0,20 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı. THETA, hemen hemen tüm kripto varlıkların yanında fiyat düşüşü yaşadı. THETA, hızlı bir şekilde değer kazanmadan önce 2020 senesinin Nisan ayında yaklaşık 0,06 dolar seviyesine kadar geriledi. THETA, şu sıralarda yaklaşık 10 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Theta (THETA) Kurucusu Kim?

Theta (THETA) kurucuları Jieyi Long ve Mitch Liu. Kuruculardan Mitch Lu, uzun bir süre boyunca oyun sektöründe çalıştı. Gameview’in kurucu ortağı olarak bilinen Mitch Lu, Theta protokolünde önemli bir yere sahip. Söz konusu isim, Sliver.tv adındaki e-spor platformunun kurucu ortağı olarak tanınıyor. Sliver.tv, Theta protokolünde yer alan ilk DApp (merkezi olmayan uygulama). Jieyi Long da oyun endüstrisinde önemli bir tecrübe edindikten sonra Sliver.tv’nin kurucu ortaklarından biri oldu. Twitch’in kurucu ortağı olan Justin Kan ve Youtube’un kurucu ortağı olan Steve Chen de Theta’nın proje danışmanları olarak görev yürütüyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 7 Puan: 4.7]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Böyle gelecek vadeden kripto paraları seviyorum.Theta güzel ve umut vaad eden bir proje olduğunu düşünüyorum, umarım daha da iyi yerlere gelebilir.

  2. Konu çok açıklayıcı olmuş ve dikkatimi çekti daha önce hiç ilgim yoktu ama içerik açıklayıcı ve güzel herkese de mutlaka tavsiye etcem teşekkür ederim bilginiz için yardımcı oldunuz

  3. Son zamanda bir çok farklı bitcoin paralar çıktı ama bunların içinden en iyisini araştırıyorsanız işte bura aradığınız yer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu