Coin Rehberi

THETA (THETA) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

THETA (THETA) Nasıl Alınır? ana konumuza başlamadan önce ilk olarak THETA (THETA) Nedir?, THETA (THETA) Ne İşe Yarar? ve THETA (THETA) Nereden Alınır? adlı konuları öğrenmemiz gerekiyor.

THETA (THETA) Nedir?

THETA blok zincir teknolojisinden güç alarak canlı video yayınları için oluşturulmuş bir ağdır. THETA 2019’da Mitch Liu ve Jieyi Long tarafından kuruldu. THETA ana ağı kullanıcıların bant genişliğini ve bilgisayar kaynaklarını eşler arası olarak paylaşabildiği merkezi olmayan bir ağ olarak çalışıyor. THETA projesinin danışmanları arsında YouTube’un yardımcı kurucusu Steve Chen ve Twitch’in yardımcı kurucusu Justin Kan yer alıyor.

THETA (THETA)

THETA (THETA) Ne İşe Yarar?

THETA’nın ana amacı canlı video, veri gönderim ve en son teknoloji bilgisayar hesaplamaları sektörünü merkezsizleştirmektir. Kısacası, THETA bu alanlarda verimliliği artırır ve işlem ücretlerini azaltır. Bu tarz iyileştirmeler sayesinde endüstri katılımcıları için daha uygun bir hizmete erişim sağlayabilir. THETA ağı kendi blok zincirinde çalışır ve iki adet yerel tokeni vardır. Bunlar THETA (THETA) ve THETA Fuel (TFUEL) tokenleridir ve yere ekonomiyi güçlendirirler.

THETA’nın neden çekici olduğu 3 adımda kolayca anlaşılabilir:

 1. İzleyiciler yüksek kaliteli canlı yayın servisine ulaşabilirler.
 2. İçerik oluşturucuları kazançlarını artırabilirler.
 3. Video platformları gibi aracılar da altyapıları geliştirmek, reklamları artırmak ve üyelik kazançları artırmak için para biriktirebilir.

THETA ağının kullanıcıları ise hem ağda bulunan içerikleri izlemek ve ağ kaynaklarını paylaşmakta teşvik edilir, bu ödüller TFUEL tokeni olarak dağıtılır. THETA platformu açık kaynaklıdır ve token sahipleri hisse kanıtları temelli blok zincir eko sistemleri aracılığıyla ağ yöntemine katılabilir.

Video, veri ve bilgisayar işlem gücüne ek olarak THETA geliştiricileri kendi akıllı sözleşme platformundan merkezi olmayan uygulamalar yaratmaya teşvik eder.

THETA (THETA) Nereden Alınır?

THETA güncel olarak çoğu kripto para birimi borsasından satın alınabilir. En yüksek THETA ticaretine sahip borsalarda sırasıyla şöyledir: Binance, Huobi Global, KuCoin, Bithumb, Gate.io, OKEx, Indodax, Crypto.com, CoinDCX ve WazirX’dir.

THETA (THETA) Nasıl Alınır?

THETA (THETA) Nasıl Alınır? diye merak ediyorsanız cevabınız buradadır. THETA satın almak çok kolaydır. Dünyanın en yüksek hacimli ve en çok kullanılan kripto para borsası Binance üzerinden 5 adımda THETA alabilirsiniz. Yine de THETA ülkemizde TRBinance, Paribu ya da BtcTurk Pro’da yoktur.

Binance Borsasından THETA (THETA) Nasıl Alınır?

Binance Borsasından THETA (THETA) Nasıl Alınır? 5 adımda Binance üzerinden THETA satın almaya bakalım:

 1. Binance borsa hesabınıza giriş yapın.
 2. Ana sayfadan Piyasalar sekmesine gelin.
 3. Daha sonra üst menüden “FIAT Piyasalar” sekmesine tıklayın ve Coin Ara kısmına “THETA” yazın.
 4. Aşağı THETA/USDT’nin üzerine tıklayın.
 5. Yeni açılacak THETA/USDT ticaret sayfasından hızlı bir şekilde THETA satın alabilirsiniz.

THETA (THETA) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.Net

https://www.binance.com/tr/trade/THETA_USDT

İlgili içerik: Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

THETA (THETA) Nasıl Saklanır?

THETA (THETA) Nasıl Alınır? öğrendik, şimdide THETA (THETA) Nasıl Saklanır? konusuna bakalım: THETA bir kripto para birimi cüzdanında saklanabilir. Bu tarz cüzdanlar genellikle ikiye ayrılmaktadır: Sıcak ve soğuk cüzdanlar. Sıcak THETA cüzdanları internete bağlı olur, soğuk cüzdanlar ise internete bağlı olmaz.

THETA (THETA) Nasıl Çalışır?

THETA ağı finansal teşvik sistemi kullanarak kullanıcıların yönetim süreçlerine katılmalarını sağlar. Böylece ağın güvenliği ağın kendi kullanıcıları tarafından sağlanır. THETA ağı Hisse Kanıtları ve çok seviyeli Byzantine Fault Tolerance (BFT) ortak fikrine dayalıdır. Böylece THETA ağında bulunan bakiyeler güvence altına alınır ve ağın yüksek ticari işlem yapabilmesi sağlanır.

2019 Temmuz ayında çıkan Guardian düğümleri ile THETA, hiçbir tarafın THETA tokenleri staking işleminde en yüksek paya sahip olmamasını güvence altına almıştır.

1 THETA (THETA) Kaç TL?

1 THETA şu anda 64.32 Türk lirasından işlem görüyor. Dolar karşılığında ise 1 THETA şu anda 7.62 dolardan el değiştiriyor.

THETA (THETA) Hemen Satıp Paraya Çevrilir mi?

THETA hemen satılıp paraya çevrilebilir. THETA platformunun sunduğu likidite sayesinde bu işlem hızlı bir şekilde gerçekleşir. Ayrıca THETA şu anda 7.6 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 21. kripto para birimidir.

THETA (THETA) Aldıktan Sonra Nasıl Saklayabilirim?

THETA aldıktan sonra bir kripto para birimi cüzdanınızda THETA tokenlerinizi saklayabilirsiniz. 2021 için en iyi THETA cüzdanları aşağıdaki gibidir:

 1. Ledger Nano: Çevrim dışı en iyi THETA cüzdanı.
 2. Trust Wallet: Uygulama cüzdanı, özel anahtarınız telefonunuzda saklanır ve 20’den fazla koin saklayabilir ve staking yapabilirsiniz.
 3. Theta Wallet App: THETA takımı tarafından THETA ve TFUEL için oluşturulmuş telefon cüzdanı.
 4. Theta Web Wallet: Resmi THETA web cüzdanı, sadece yerel tarayıcıda kullanılabilir.
 5. Theta Chrome Extension: THETA takımı tarafından Chrome kullanıcıları için oluşturulmuş eklenti cüzdanı

Kredi Kartı ile THETA (THETA) Alabilir miyim?

Evet, kredi kartınız ile THETA tokenlerinden alabilirsiniz. Örneğini verdiğimiz Binance kripto para birimi borsası üzerinden de kredi kartı kullanarak THETA satın alabilirsiniz.

THETA (THETA) Cüzdanı Nasıl Açılır?

THETA cüzdanı açmak için ilk olarak hangi tür cüzdan kullanacağınızı seçmeniz gerekiyor:

 1. Ledger Nano gibi bir donanım/soğuk cüzdan kullanmak istiyorsanız ilk olarak güvenilir bir kaynaktan Ledger cüzdanı almanız ve ürününün kutusundan çıkan kurulum rehberini eksiksizce yerine getirmeniz gerekiyor.
 2. Trust Wallet ya da Theta Wallet App gibi bir sıcak cüzdan kullanmak istiyorsanız, bu cüzdanının web sitesine girerek yeni hesap açmanız ve varsa cüzdan uygulamasını telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Daha sonra THETA tokenlerinizi yeni cüzdanınıza aktarabilirsiniz.

theta cüzdan

 

THETA (THETA) Geleceği

THETA geleceği açık bir token projesidir. THETA’nın YouTube ve Twitch gibi canlı yayın alanlarında bulunan lider kişiler tarafından danışmanlık hizmeti alması ve çıktığından beri THETA geliştiricilerinin sürekli olarak başarılı olması THETA’nın geleceğini parlak kılıyor. Ayrıca THETA aracı kurumları ortadan çıkardığı ve hatta içerik izleyicilerini bile ödüllendirdiği için genel olarak benimsenme patlaması yaşayabilir.

Yukarıdakilere ek olarak 35 gün sonra THETA ana ağ 3.0 güncellemesini gerçekleştirecektir. Bu güncelleme ile THETA ana ağında TFUEL stakingi ve çeşitli madencilik özellikleri gelecek.

THETA (THETA) Satın Al İşlemi Güvenilir mi?

Evet, THETA satın al işlemi güvenlidir. THETA projesi şimdiye kadar kendini kanıtlamış bir projedir. THETA’nın arkasında olan en bilindik şirketler arasında, Google, SONY, Samsung ve Binance yer almaktadır. Bu yüzden THETA satın al işlemi güvenlidir.

THETA (THETA) Nasıl Alınır? rehberimizin sonuna geldik, THETA ve diğer kripto para birimleri hakkında en güncel haberlere ulaşmak için Telegram haber kanalımızı takip edebilirsiniz. Ayrıca Telegram topluluk kanalımıza katılarak da kripto para sektöründe olup biteni öğrenebilirsiniz.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 8 Puan: 4.9]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün