Altcoin Haberleri

Theta Token Geleceği Ethereum’a mı Yoksa Dogecoin’e mi Benzeyecek?

Şaka odaklı kripto para Dogecoin’in bize gösterdiği gibi, bir sonraki patlayıcı etkiye sahip kripto para birimi hemen köşede olabilir. Bu koin şüphesiz olarak çok oynak olacak olsa da kripto para çılgınlığının sonunda değiliz ve yeni bir büyüme hemen köşede olabilir. Bu yüzden kripto paraları ikiye ayırmak çok önemli olacaktır: Ethereum gibi gerçek dünya yararına sahip kripto paralar ve Dogecoin gibi yapay olarak şişirilmiş kripto paralar. Şaka odaklı kripto paralar şu anda benzersiz değildir ve diğer tokenlere göre teknik avantajları bile yoktur.

Bu makalemizde Theta Token’e bakacağız. Theta Token video akışıyla ilişkili verimsizlikleri iyileştirmeyi amaçlayan merkezi olmayan Theta Ağında kullanılan bir kripto para birimidir.

Theta Token Nedir?

Theta Token

Theta blok zinciri video akışını ve sunumunu iyileştirmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir altyapıdır.

Video akışı içeriği sağlayan şirketler veya web siteleri geleneksel olarak hepsini tek bir merkezi sistemde tutmuştur. Bu başlangıçta uygun olsa da yeterli sayıda izleyici bir içeriğe aynı anda erişmeye çalışırsa ve sisteme baskı uygularsa, akış yavaş ve dalgalı hale gelebilir. Bunu düzeltmek için video akış sağlayıcıları, bir sunucu grubunun dağınık olduğu içerik dağıtım sistemini kullanırlar. Böylece izleyiciler tek bir erişim noktası üzerinde çok fazla stres oluşturmaz ve daha akıcı bir akış elde ederler, ancak bu maliyetli olabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ripple (XRP) Halka Arz Edilecek mi? Yükseliş Olacak mı?

Theta blockchain, esasen kullanılmayan bant genişliğini kullanmak için insanların bilgisayarlarına bağlanan eşler arası bir ağ kurarak bu modeli geliştirmeye çalışıyor. Şimdi, birisi Theta ağında bulunan bir içeriği görüntülemeye çalıştığında, bu içeriğe güç veren verilerin bir kısmı içeriği barındıran ana sunucudan ve bir kısmı da Theta Ağından gelecektir.

Sektördeki pek çok kişi Theta’yı diğer video akış sitelerine rakip olarak görmüyor, bunun yerine sistemin arkasındaki tesisatı iyileştirmenin ve akış maliyetini düşürmenin bir yolu olarak görüyor.

YouTube’un kurucu ortağı ve Theta’nın danışmanı Steve Chen, “Theta’nın yeniliği, YouTube platformunun 2005’te geleneksel videoya yaptığı gibi, günümüzün çevrimiçi video endüstrisini alt üst etmeye hazırlanıyor. En büyük zorluklarımızdan biri, videoyu dünyanın çeşitli yerlerine ulaştırmanın yüksek maliyetleriydi ve bu sorun HD, 4K ve daha yüksek kaliteli video akışlarıyla daha da büyüyor.”

Theta son zamanlarda birkaç büyük ortaklık kurdu. Örneğin Samsung, Theta.tv e-spor yayın ağını gelecekteki Galaxy S20 akıllı telefonlarına dahil etmeyi planlıyor ve ayrıca diğer Theta destekli içerik platformlarını kendi akıllı televizyon platformuna getirebilir. Sony ve Creative Artists Agency gibi büyük şirketler ve birkaç risk sermayesi firması Theta’yı destekliyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Tecrübeli Kâhin, Mayıs Ayında Patlama Yapacak 11 Altcoin'i Açıkladı

Theta Network’te kullanılan iki tür token vardır:

  1. İlki TFUEL olarak adlandırılır. TFUEL, Theta’nın insanlara bilgisayarlarının bant genişliğini ağa genişletmeleri için ödeme yaptığı tokendir. Evet bir kişi bilgisayarının içeriği Theta ağında görüntüleme yapan biriyle paylaşmak için kullandığında ve bu nedenle akış kalitesini ve yükleme süresini iyileştirmeye yardımcı olduğundan dolayı tam veya kısmi olarak TFUEL ile ödüllendirilir. TFUEL şu anda yaklaşık 0,34 dolardan işlem görmektedir.
  2. İkincisi, ağın yönetim token belirteci olarak anılan Theta Tokendir. Theta tokenleri daha çok hisseye benzer ve bunların sahipleri, projenin ilerleyişinden sorumludur.

İlginç bir şekilde, Theta Token muhtemelen Dogecoin’den daha iyi bir performans gösterdi. Şu anda token başına 10.74 dolardan işlem gören Theta, bu yıl bir noktada geçen yılın başındaki fiyatından %17.000’den fazla yükseldi. Son zamanlarda yaklaşık 10 milyar dolarlık bir toplam piyasa değerine sahipti ve 14 Mayıs’ta Theta dünyanın en büyük 20. kripto para birimi oldu.

Theta token Dogecoin gibi mi yoksa Ethereum gibi mi?

Muhtemelen Theta Token’in Dogecoin’den daha çok Ethereum gibi olduğunu tahmin edebilirsiniz. Dogecoin’in yaptığı türden bir yükselişe sahip olsa da Theta çok daha sessiz ve daha az şaka desteklidir. Ayrıca, Theta Token yalnızca Ethereum gibi gerçek dünya ve benzersiz bir yardımcı programa sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda 1 milyar token arzına sahiptir ve bu arzın tümü şu anda dolaşımdadır, bu da yatırımcılar için iyidir çünkü daha fazla talep yaratabilir. Theta Token fiyatı büyük olasılıkla çok değişken olacaktır ve bir garanti olmasa da Theta’nın büyük ölçüde takdir edilen diğer kripto para birimlerinden daha iyi bir potansiyeli vardır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  1 Ay’da En Çok Artan Altcoinler

İlgili İçerik: Theta (THETA) Nedir, Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu