Kripto Para Haberleri

Thodex Mağdurlarının Avukatı Konuştu: Çok Büyük Rakamlar

Thodex kurucusu ve Ceo’su Fatih Özer’in kısa bir süre önce yurt dışına kaçması ve sistemi deaktif hale getirmesi ile birlikte mağdurlar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Artık dava süreci başladı ve bu süre zarfında yatırımcıların ne kadar büyük paralar kaybettiklerini de görebiliyoruz. Thodex mağdurlarının avukatı, kısa bir süre önce bir açıklama yaptı ve 650.000 Dolar kaybı olan yatırımcıların var olduğunu dile getirdi.

Bu gerçekten çok büyük bir rakam ve yatırımlarını kripto para borsalarında değerlendirmek isteyen birçok yatırımcı da bu vurgun nedeniyle parasını kaybetti. Kürşat Ergün, an itibarıyla emniyet siber biriminin çalışmalara hız kesmeden devam ettiğini ve araştırmaların sürdüğünü dile getirdi.

Thodex vurgunu olarak tarihe geçen bu olay, 2. Çiftlikbank vakası şeklinde manşetlere taşındı. Binlerce üyeye sahip olan yerli kripto para borsası, 20 Nisan’da bu dolandırıcılık olayının sinyallerini vermişti. Sistemde bakım var ve ortaklık çalışmaları gibi absürt duyurular ile yatırımcılarını kısa süreli mağdur eden ve hemen ardından yurt dışına kaçan Fatih Özer, an itibarıyla tüm sosyal medya hesaplarını da kapatmış durumda.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Parabolik ralli yapan Binance Coin (BNB) en büyük 3. kripto para oldu!

Fatih Özer Hakkında Hiçbir Gelişme Yok

Thodex Ceo’su Fatih Özer an itibarıyla yurt dışında kaçak olarak hüküm sürüyor. Aramalar devam ederken sosyal medya ya da farklı bir kanal aracılığı ile herhangi bir duyuru yapılmadı. Yani en son yapılan duyurudan sonra Fatih Özer’den herhangi bir açıklama gelmedi. Thodex instagram hesabındaki yorumlara bakarsanız eğer insanlar da artık dolandırıldıklarını kabul etmiş durumdalar.

Ne yazık ki çok büyük paralar kaybedildi ve bu tür borsalara kayıt olurken kılı kır yarmak gerektiğini bir kez daha öğrenmiş olduk. 391000 üyeden bahsediliyor ve aktif üye sayısı da bir hayli fazla. 2 ila 10 milyar dolar gibi bir vurgun ile yurt dışına kaçan Fatih Özer, ödemelerin yapılacağını söylese de buna inanmak gerçekten fazlasıyla komik olacaktır. 2. Bir Tosuncuk vakası olarak manşetlere yansıyan bu olaydan sonra yatırımcıların çok daha dikkatli olacaklarını düşünüyoruz.

Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu