Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Thomas Lee: ABD-Çin geriliminin azalması Bitcoin’e zarar vermiyor

Kripto para analistlerinden birisi olan ve bugüne kadar sektörün en çok açıklamalarda bulunan isimleri arasında ilk sıraya yerleşebilecek Thomas Lee, bugün yine yeni bir açıklama yaptı. Thomas Lee, G20 Liderler Zirvesi Osako’da yapılan ABD-Çin görüşmelerinde ticaret savaşlarının tekrar müzakere edilmesi ve bitirilmesi ile ilgili yapılan açıklamalar ve atılan adımların ardından Çin yönetimi ve ABD yönetiminin Huawei konusunu gündemde tuttuğunu ve yakın zamanda ABD yönetiminin Huawei için yasak kaldırma yoluna gidebilecek olduğu açıklamalarının son derece önemli olduğunu açıkladı.

ABD ve Çin arasında bu konuda yapılan açıklamaların ardından Thomas Lee, bu ticaret savaşını sonlandıracak olduğu iddia edilmekte olan mevcut açıklamaların Bitcoin fiyatını düşürmediğini ve düşürmesini de beklemediklerini açıkladı. Bitcoin’in fiyatıda değer değişiminin ABD ve Çin arasında yaşanan ticaret geriliminden etkilense de kendisinin bu konuda düşüş olmayacağını düşündüğünü belirtti.

Thomas Lee’nin açıklamasından sonra Bitcoin 300 dolar değer kaybetti ve değer kaybetmeye devam edebileceği ile ilgili bir beklenti olsa da kripto para piyasasının değer kaybının birkaç gün içerisinde sona erip yükselmesi ile ilgili beklentide aynen devam ediyor.

Bitcoin’i yükseltecek olan faktör ne ticaret savaşları, ne de farklı savaşlar değil. Bitcoin’i yükseltecek olan yine dünyadaki barış olacak. Zira barış olmadan hiçbir yatırıma yatırım yapılması mümkün olmayacağı için bu tür savaşlar sadece çok yakın vadeli olarak kripto paraların değerini artırabilir, barış ise her zaman fiyat artışının olmasını tetikler.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Nakit Akışına Göre Ne Zaman BTC Alınmalı?

Ali Gülle

Hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim İstanbul'dan hemen sonra Avrupa'ya taşınmam ile kripto para sahibi olmam aynı zamana denk geliyor. Avrupa'da kripto paraların daha fazla insana ulaşması ve daha fazla insanın bilgi sahibi olması için buradayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu