Coin Fiyatı

THORChain (RUNE) Fiyatı ve Grafiği – 1 THORChain (RUNE) Kaç TL Kaç Dolar?

THORChain (RUNE) Nedir?

THORChain (RUNE), bağımsız bir blok zinciri, kripto para birimi ve aynı zamanda zincirler arası merkeziyetsiz bir borsadır. Söz konusu platform, bu işlevleri yerine getirmek amacıyla farklı protokolleri bir araya getirir. THORChain geliştiricileri, özellikle yeni nesil zincirler arası merkeziyetsiz borsalara güç kazandırmak için bu platformu kurdu.

THORChain, kullanıcıların, kripto varlıkları üzerinde sahip oldukları tam denetimi kaybetmeden söz konusu varlıkları farklı ağlar arasında kolaylıkla takas etmelerine imkân sağlar. Merkeziyetsiz bir likidite protokolü olan THORChain ile kullanıcılar, likidite sağlamak için emir defterlerine ihtiyaç duymadan izin gerektirmeyen bir ortamda herhangi bir varlığı başka bir varlıkla takas edebilirler. Piyasa fiyatları, havuzda bulunan varlık oranıyla korunur.

THORChain’in yerel tokeni RUNE’dir. THORChain ekosisteminde temel para birimi olarak kullanılan RUNE, ayrıca Sybil direniş mekanizmalarının bir parçası olarak platform güvenliği için de kullanılır. (Bir kişi tarafından birden çok bilgisayar, düğüm veya hesap vasıtasıyla bir ağı ele geçirmeye yönelik teşebbüste bulunulması neticesinde güvenlik tehdidi ortaya çıkar. Buna Sybil saldırısı denir).

THORChain düğümlerinin, konsensüs sürecine dâhil olmak için minimum 1 milyon RUNE taahhüt etmesi gerekir. THORChain, 2019 senesinin Temmuz ayında merkeziyetsiz borsa teklifi (IDO) ile finanse edildi. 2021 senesinin Ocak ayında ise ana ağ piyasaya sürüldü.

THORChain’i popüler hale getiren şeylere göz atalım. Ağ, kullanıcıların şeffaf bir biçimde blok zincirleri arasında kripto para birimlerini takas etmelerini sağlar. Şeffaflık, söz konusu projenin odak noktasıdır. Bütün THORChain kullanıcıları, Medium kanalında haftalık olarak yayınlanan güncellemeler vasıtasıyla gelişmeleri takip edebilir.
Birçok merkeziyetsiz borsanın aksine, THORChain oracle kullanımını ortadan kaldırır. Akıllı sözleşmelere dışarıdan bilgi veren oracle’lar, veri akışını ve iletişimi takip ederler. Genellikle merkezileştirilen oracle’lar, birçok merkeziyetsiz ağda zayıf halka haline gelir.

THORChain, fiyatlandırmayı doğru yapmak için oracle yerine arbitraj yatırımcılarını kullanır. Bir coinin değerinin çok düşük olması durumunda, yatırımcılar söz konusu coini satın alıp diğer merkeziyetsiz borsalarda satar. Bir coinin değerinin çok yüksek olması durumunda ise yatırımcılar söz konusu coini diğer borsalardan satın alıp THORChain’in merkeziyetsiz borsasına getirir.

Dilüsyon sorunları, bir coin için çok fazla işlem havuzu bulunduğunda ortaya çıkar. THORChain, söz konusu sorunlardan uzak durulmasına yardımcı olur. Merkeziyetsiz borsa bünyesinde her havuz bir RUNE ile eşleştirildiği için çok daha az havuza gereksinim duyulur. Likiditeyi yoğunlaştırmaya katkı sağlayan bu durum, yatırımcılar için de idealdir.

THORChain kullanıcıları, düşük ücretlerin de tadını çıkarır. Söz konusu ağ, kullanıcılardan sabit bir outbound ücreti ve dinamik bir likidite ücreti alır. Söz konusu ücretlerin yüzdesi, doğrulayıcılara ve likidite sağlayıcılarına ödül olarak tekrar dağıtılır. ThorChain, aynı zamanda çok ölçeklenebilir bir platformdur. THORChain takasını tamamlamak neredeyse 5 saniye sürer. Bu da yatırımcıların trendlerin önünde olmasını ve geliştiricilerin daha fazla seçeneğe sahip olmasını sağlar.

İlgili İçerik: Thorchain (RUNE) Nedir, Nasıl Alınır?

THORChain (RUNE) Hangi Borsalarda Bulunur?

THORChain (RUNE), hem merkezi borsalarda hem de merkeziyetsiz borsalarda alım-satımı yapılabilen popüler bir kripto para birimi olarak biliniyor. Merkezi borsa olan Binance ve merkeziyetsiz borsa olan SushiSwap, bu konuda ön plana çıkan borsalardır. RUNE işlem çiftlerinin genel olarak kripto/kripto çiftleri olduğu görülüyor. Fakat RUNE, FTX’te ABD doları ve Probit Exchange’de Kore wonu ile satın alınabiliyor. THORChain (RUNE), bunların haricinde Gate.io ve Bithumb Global gibi borsalarda da bulunuyor.

THORChain (RUNE) Fiyatı ve Grafiği – 1 THORChain (RUNE) Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika THORChain (RUNE) Fiyatı 2021

THORChain (RUNE) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına baktığımızda, THORChain (RUNE) fiyatı şu anda TL seviyesinde. THORChain (RUNE), 27 Eylül 2019 tarihinde 0,007939 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Öte yandan, THORChain (RUNE), 19 Mayıs 2021 tarihinde 21,26 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

THORChain (RUNE) Piyasa Değeri

THORChain (RUNE) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. THORChain (RUNE) piyasa değeri, 2021 senesinin başında 205,018,158 dolar olarak kayıtlara geçmişti. CoinMarketCap sıralaması 57 olan THORChain’in (RUNE) toplam arzı 461,668,422 RUNE olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 234,117,800 RUNE yer alıyor. Maksimum arz ise 500,000,000 RUNE ile sınırlandırılıyor.

THORChain (RUNE) Hacmi

24 saatlik THORChain (RUNE) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. THORChain (RUNE) işlem hacmi, 2021 senesinin başında 37,783,517 dolar olarak gerçekleşmişti.

THORChain (RUNE) Grafiği

THORChain (RUNE) grafiğine baktığımızda, 27 Eylül 2019 tarihinde tüm zamanların en düşük seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 0,007939 dolar seviyesinde işlem gördüğünü, piyasa değerinin 841,666 dolar ve işlem hacminin 401,379 dolar olduğunu fark ediyoruz. 2019 senesini 0,07 dolar seviyesinde kapatan THORChain (RUNE), 30 Ağustos 2020 tarihinde 1 doların üstüne çıktı. THORChain (RUNE), daha sonra yine 1 doların altını görse de 16 Ocak 2021 tarihinde 2,12 dolara yükseldi.

Hızlı bir şekilde yükselişine devam eden THORChain (RUNE), 4 Nisan 2021 tarihinde 10,47 dolara kadar ulaştı. THORChain (RUNE), 17 Mayıs 2021 tarihinde 20 doları görmesinin ardından 19 Mayıs 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 21,26 dolara çıktı. Söz konusu tarihte 4,422,812,458 dolarlık piyasa değerine ve 194,657,506 dolarlık işlem hacmine sahip oldu. Şu anda dolar seviyesinde işlem gören THORChain (RUNE), dolarlık piyasa değerine ve dolarlık işlem hacmine sahip görünüyor.

THORChain (RUNE) grafiği şu şekilde:

THORChain (RUNE) Alınır mı?

Wallet Investor, THORChain (RUNE) için “bir senelik yatırım bakımından muhteşem bir seçenek” ifadesini kullanıyor. İyi getiri elde etmek isteyenlerin THORChain (RUNE) tercih edebilecekleri aktarılıyor. THORChain (RUNE) fiyatının bir yıl içerisinde 24,126 dolara yükselebileceği, yani yüzde 250’den fazla kâr sağlanacağı belirtiliyor. Haliyle THORChain (RUNE) yatırımının kârlı olabileceği vurgulanıyor.

5 yıllık tahminlerini de paylaşan Wallet Investor, THORChain (RUNE) fiyatının 27 Haziran 2026 tarihinde 95,060 dolar seviyesinde işlem görebileceğini ifade ediyor. Yani şu anda yapacağınız 100 dolarlık bir yatırım, 2026’da 1,400 doları geçebilir.

THORChain (RUNE) Madenciliği

THORChain ağına güç veren kripto para biriminin RUNE olduğunu ifade etmiştik. Söz konusu kripto para biriminin madenciliğini yapmak mümkün değil çünkü THORChain ağı, hisse kanıtı (proof-of-stake) denilen konsensüs mekanizmasına dayanıyor. Söz konusu ağ, aynı zamanda Bizans Hata Toleransı’nı kullanıyor. Hisse kanıtı ve Bizans Hata Toleransı gibi algoritmalar madenciliği desteklemez.

THORChain’de Tendermint sistemi, blok oluşumunu ve konsensüsü yönetir. Ödül sistemini de unutmamak gerek. Kullanıcılar, platformdaki likiditeye destek vermek için stake ettikleri coinler karşılığında ödüller alabilirler. Likidite sağlayıcıları, varlıklarını likidite havuzlarına yatırır ve buna karşılık olarak da getiri elde ederler. Ödüllerini RUNE ve havuzla bağlantılı diğer varlıklardan biri olarak alabilirler. Yani BTC/RUNE havuzuna para yatırırsanız, ödüllerini RUNE ve BTC olarak alırsınız.

Ödüller, blokun takas işlemlerini içerip içermediğine de bağlıdır. Bu, talebin olduğu yere kazancın gönderilmesini sağlar. Ücretler, bu durumda vekil işlevini görür.

THORChain (RUNE) Yorumları

THORChain (RUNE) hakkında yapılan yorumlar şöyle:

Piyasada kaya gibi duruyor. En az zarar eden coin bile yüzde 15 düştü ama RUNE hala yüzde 5 zararda tutunuyor. Piyasa nefes alınca tüm zamanların en yüksek seviyelerini görebiliriz.

RUNE satın almanızı öneriyorum. Kesinlikle ilerleyen zamanlarda daha da değerli olacak. 100 dolar seviyelerini konuşmaya başlayacağız.

RUNE beni bu aralar zengin yapmakla meşgul.

2,5’dan RUNE aldım. 17’yi gördü ama satmıyorum. Çok daha ileriye gidebilecek bir proje olduğunu düşünüyorum. 40 dolar satmam konusunda beni düşündürebilir. Belki de daha fazlasını yapar.

İlgili İçerik: Thorchain (RUNE) Yorum ve Tahminleri 2021

THORChain (RUNE) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, THORChain (RUNE), 2021 senesinin Ağustos ayında ortalama 10,14 dolar seviyesinde işlem görebilir. Eylül ayında ortalama 10,81 dolar ve Ekim ayında ortalama 8,31 dolardan işlem göreceği tahmin edilen THORChain’in (RUNE), Kasım ayında ortalama 10,67 dolar ve Aralık ayında ortalama 9,28 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor.

Gov Capital tarafından yapılan tahminlere de bakalım. Bu tahminlere göre, THORChain (RUNE), Ağustos’un ilk günü 7,043 dolar, Eylül’ün ilk günü 9,058 dolar, Ekim’in ilk günü 9,172 dolar, Kasım’ın ilk günü 9,721 dolar ve Aralık’ın ilk günü 11,509 dolar seviyesinde işlem görebilir. THORChain (RUNE), 2022 senesinde açılışı 12,401 dolar ile yapabilir.

THORChain (RUNE) Güvenilir midir?

THORChain (RUNE), güvenilir bir kripto para birimidir. Cosmos SDK kullanılarak oluşturulan THORChain, aynı zamanda Tendermint denilen konsensüs mekanizması tarafından desteklenmektedir. Bu mekanizma, Bizans Hata Toleransı aracılığıyla tüm ağı saldırılardan korur.

Öte yandan, Certik dâhil üçüncü taraf güvenlik firmaları, THORChain’in akıllı sözleşmelerini denetledi. Söz konusu denetim sırasında herhangi bir güvenlik açığına rastlanmadı.

THORChain (RUNE) fiyat bakımından güvenilir mi? diye sorarsanız da hemen tahminlere bakalım. Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, THORChain (RUNE) fiyatı ilerleyen zamanda en düşük 25,53 dolar, en yüksek 31,9 doları görebilir. THORChain (RUNE) fiyatının gelecekte artması bekleniyor. Bu nedenle kârlı bir yatırım olduğu söyleniyor. THORChain (RUNE) fiyatının bir sene içerisinde 10,9 dolara ulaşacağı öngörülüyor.

THORChain (RUNE) fiyatının, 2 sene sonra 14,97 dolara, 3 sene sonra 18,26 dolara, 4 sene sonra 22,23 dolara kadar ulaşacağı tahmin edilirken, 5 sene sonra ise en fazla 21,52 dolar seviyesinde olması bekleniyor. THORChain (RUNE) fiyatının, 6 sene sonra 26,33 dolara ve 7 sene sonra da 25,53 dolara kadar yükseleceği öngörülüyor.

THORChain (RUNE) Nereden Satın Alabiliriz?

THORChain (RUNE) sahibi olmanın çok sayıda avantajı var. THORChain blok zincirinde işlemlerinizi sıkıntısız bir şekilde halledebilirsiniz. RUNE, mutlaka portföyünüzde yer alması gereken bir coinlerden biri olarak görülüyor. Binance, FTX, Probit Global, Bithumb Global ve Gate.io gibi borsalardan RUNE satın alabilirsiniz.

RUNE, piyasa değerine bakıldığı zaman ciddi bir potansiyele sahip. Elinizde bir süre RUNE bulundurup ilerleyen dönemde satmayı tercih edebilirsiniz. RUNE saklamak için Binance Chain Wallet, Ledger, Trust Wallet ya da Atomic Wallet kullanabilirsiniz.

THORChain (RUNE) Fiyatı ve Grafiği – 1 THORChain (RUNE) Kaç TL Kaç Dolar?

1 THORChain (RUNE) Kaç TL?

1 THORChain (RUNE) şu anda TL seviyesinde işlem görüyor. THORChain (RUNE), şu ana kadar en yüksek 184,34 TL’yi gördü. En düşük seviye ise 0,06883 TL olarak gerçekleşti.

1 THORChain (RUNE) Kaç Dolar?

1 THORChain (RUNE) şu anda dolar seviyesinde işlem görüyor. 1 THORChain (RUNE), şu ana kadar en yüksek 21,26 doları gördü. En düşük seviye ise 0,007939 dolar olarak gerçekleşti.

THORChain (RUNE) Yükselir mi?

THORChain (RUNE) fiyatının yıllar içerisinde nasıl bir seyir izleyebileceğini görmek için farklı tahminlere göz atmak gerekiyor.

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere bakacak olursak, THORChain (RUNE) fiyatının 2022 yılında 11,09 dolara, 2023 yılında 12,73 dolara, 2024 yılında 17,03 dolara, 2025 yılında 19,54 dolara, 2026 yılında 22,77 dolara, 2027 yılında 26,41 dolara ve 2028 yılında 28,7 dolara kadar yükselebileceği ifade ediliyor.

Wallet Investor, THORChain (RUNE) fiyatının bir sene içerisinde 24,126 dolara, 5 sene içerisinde 95,060 dolara kadar çıkabileceğini belirtiyor. Yani şu anda yapacağınız 100 dolarlık yatırımın, 2026’da 1,400 doları geçebileceğine işaret ediliyor.

Gov Capital tarafından yapılan tahminlere göre ise THORChain (RUNE), 2022’nin başında 12,401 dolar, 2023’ün başında 36,826 dolar, 2024’ün başında 71,754 dolar, 2025’in başında 118,291 dolar, 2026’nın başında ise 176,057 dolar seviyesinde işlem görebilir.

THORChain (RUNE) Ne Zaman Çıktı?

THORChain, aslında 2018 senesinde piyasaya girdi. Söz konusu protokol, 18 anonim geliştirici tarafından oluşturuldu. Projenin konsepti, 2018 senesinde Binance Hackathon’un bir parçası olarak ortaya çıktı. Yatırımcılar tarafından projeye yoğun bir şekilde ilgi gösterildi. Söz konusu platform, 2019 senesinin Temmuz ayında gerçekleştirilen merkeziyetsiz borsa teklifinde (IDO) 250 bin dolarlık kazanç sağladı. Ana ağ ise resmi olarak 2021 senesinin Ocak ayında piyasaya sürüldü.

THORChain (RUNE) Kurucusu Kim?

THORChain’in herhangi bir yöneticisi, kurucusu ya da CEO’su yok. Platformun gelişimi Gitlab vasıtasıyla organize ediliyor. Şu anda THORChain’in arkasında bulunan ekibin büyük bir bölümünün de anonim olduğunu biliyoruz. Söz konusu kişiler, projeyi merkezileşmeden korumanın en iyi yönteminin bu olduğunu düşünüyorlar. Yani proje tümüyle bir topluluk tarafından yönetiliyor.

THORChain’de az da olsa merkezileşme olduğunu söyleyebiliriz. Ekip, merkezi sektörlerde şeffaflığı daima koruyacaklarına dair söz veriyor. THORChain hakkındaki tüm sorularınız için ekibe ulaşmanız da mümkün. Discord, Twitter ve Telegram aracılığıyla ekibe merak ettiğiniz soruları iletebilirsiniz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu