Coin Rehberi

Thorchain (RUNE) Hangi Ülkenin? Sahibi Kim?

Thorchain (RUNE), kullanıcıların kripto para varlıklarının tam velayetini kaybetmeden çeşitli ağlar arasında kolayca değiş tokuş etmelerini sağlayan merkezi olmayan bir likidite protokolüdür.

Thorchain (RUNE) ile kullanıcılar, likidite sağlamak için sipariş defterlerine güvenmek zorunda kalmaz, izinsiz bir ortamda bir varlığı başka bir varlıkla değiştirebilirler. Bunun yerine kripto paraların piyasa fiyatları bir havuzdaki varlıkların oranı aracılığıyla korunur. Buna otomatik piyasa yapıcı ya da AMM denir.

Thorchain (RUNE) platformunun yerel yardımcı programı tokeni RUNE’dur. RUNE tokeni, THORChain ekosisteminde temel para birimi olarak kullanılır ve ayrıca THORChain’in Sybil direnç mekanizmalarının bir parçası olarak platform yönetişimi ve güvenliğinde kullanılır.

İlgili İçerik: Thorchain (RUNE) Nedir, Nasıl Alınır?

Thorchain (RUNE) Hangi Ülkenin?

thor

Thorchain (RUNE) merkezi olmayan bir sistemdir. Bu, Thorchain (RUNE) kripto para biriminin bir ülkeye ait olmadığın anlamına geliyor. Thorchain (RUNE) madenciliği staking yöntemi ile yapılır. Böylece herkes Thorchain (RUNE) ağına katılarak RUNE kazanabilir. Thorchain (RUNE) düğümlerine sahip olmak yani ağdaki ortak fikir sürecine katılmak için en az 1 milyon RUNE taahhüt edilmelidir.

İlgili İçerik: Thorchain (RUNE) Yorum ve Tahminleri 2021

Thorchain (RUNE) Sahibi Kim?

Thorchain’in (RUNE) resmi bir temsilcisine göre platformun CEO’su, kurucusu ve yöneticisi yoktur. Bunun yerine, platformun geliştirilmesi Gitlab aracılığıyla organize ediliyor. Bunun da ötesinde, şu anda proje üzerinde çalışanlar büyük ölçüde anonimdir. THORChain’in resmi bir temsilcisi bunun “projeyi korumak ve ademi merkeziyetçi olmasını sağlamak” için olduğunu belirtiyor.

İlgili İçerik: THORChain (RUNE) Hangi Borsalarda Var?

Thorchain (RUNE)tarafından atılan bir tweet, aşağıda alıntılanmıştır ve projeyi anonim bir ekiple sürdürmenin arkasındaki teoriye biraz da olsa ışık tutuyor:

  • Geliştiriciler, sistemi daha değerli kılan kodu göndererek düğümler için çalışır.
  • Düğümler, varlıkları güvence altına alarak ve çevrimiçi olarak staker’lar için çalışır.
  • Stakerler, swappers için piyasaya sürülen sermayeyi getirir.
  • Swapper’lar ücret ödeyerek ekonomik aktiviteyi getirir.

rune

Thorchain (RUNE) Ne Zaman Çıktı?

Thorchain (RUNE) Temmuz 2019’da Binance DEX aracılığıyla başlatılan ilk merkezi olmayan borsa teklifi (IDO) aracılığıyla finanse edildi. Thorchain (RUNE) ana ağı Ocak 2021’de başlatıldı. Şu anda Thorchain (RUNE) 2021 ve ötesinde çoklu zincir güncellemesi yapmayı planlanıyor.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün