Kripto Para Haberleri

Times of Malta: Kripto para lisansı almak isteyenlerin çoğu başaramadı

Times of Malta isimli haber kaynağına göre Malta’da kripto para lisansı almak isteyen aracı şirketlerin büyük bir kısmının büyük sınavı geçemedikleri ve bunun sonucunda lisans almaya hak kazanamadıkları açıklandı. Yapılan resmi açıklamaya göre ülkede yasal olarak kripto para lisansı almak isteyen şirketler ve aracıların 3’te 2’si başarısız oldu ve sınavı geçemeyecek kripto para lisansına sahip olamadılar.

Times of Malta kaynağına göre ülkede yasal olarak kripto para lisansına sahip olmak için hükümet ne kadar büyük kolaylıklar sunar ise sunsun bu konuda hala daha aşamalar son derece zor ve bu zorluk gün geçtikçe daha kolay hale geliyor olmasına rağmen istekleri tam olarak karşılamıyor ve vatandaşların lisans sahibi olmasında en büyük engel olarak gösteriliyor.

malta dünyada kripto para yasaları ile tanınan nadir ve ender ülkelerden bir tanesi. her adımı ile dikkat çeken ve kripto para yasaları ile adından bm’de dahi söz ettiren ülkenin yasal olarak daha kripto para konusunda çok fazl eksiği olmasına rağmen küçük bir ülke olmasının etkisi dolayısı ile bu etkiyi oldukça az hissettirdiği belirtilmekte.

Malta’nın yasal olarak gelecekte bir takım kolaylıklar sunmaya başlaması ve şimdiki lisans alamayan kişilere de bu hakları en kısa sürede tanıyabilecek olduğu beklentisinin olduğu belirtilirken, yabancı yatırımcılarında ülkede lisans almak için girişimlerde bulundukları, yerel vatandaşlardan daha çok yabancı ülkelerdeki vatandaşlar ve şirketlerin ülkede lisans sahibi olmaya özen gösterdiği belirtiliyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance 50 Kat Kaldıraç ile IOTA Sürekli Vadeli İşlemleri Ekliyor

Malta hükümetinin gelecek birkaç ay ve yıl içerisinde atacak olduğu zincir teknolojisi adımları ve kripto para lisans adımlarının medya tarafından da yakından ve dikkatle takip edildiği belirtilmekte.

Times of Malta’nın haberine göre 3/2 oranının net sonucu ise verilmedi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu