TL yerine Bitcoin almak istiyorlar

1 Dakikada Okunabilir


Türkiye

Amerikan para birimi ABD Doları karşısında eriyen Türk Lirası, kripto para yatırımcısı sayısının Türkiye’de büyük oranda artmasını sağladı. Bitcoin sahibi olmak isteyen Türk vatandaşlarının sayısının büyük oranda artmasının arkasında en büyük sebeplerden birisi olarak TL’nin değerinin düşmesi yatarken, binlerce dolar değerinde kripto para birimlerinden birisini satın almak isteyenlerin sayısı artış gösterdi.

TL’nin büyük oranda değer kaybetmesinin arkasında yatan sebepler arasında mevcut belirsizlik ortamı olması, Merkez Bankası’nın elindeki rezervlerin 93 milyar dolara kadar düşmesi ve FT’nin Türk ekonomisine yönelik ‘sağlam temellerin ortadan kalkmış olduğunu’ açıklayan haberlerinden sonra Türk bankalarında parasını tutmak yerine Bitcoin veya altcoin alarak yabancı kripto para borsalarında parasını tutmak ve kripto para borsalarına daha fazla güvenen Türklerin sayısında artış var.

TL mi Bitcoin mi?

Türkiye’nin son yılların en büyük ekonomik sorunlarını yaşıyor olması da kripto para yatırımcısı olmak isteyen ve kripto para almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sayısında büyük bir artışa sebep olabiliyor.

Bitcoin hakkında henüz alım yapacak olduğunu düşünmeyen ancak gelecekte altcoinlerden birisini veya Bitcoin satın alacağını belirtenlerin sayısı artış eğilimi gösteriyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
41
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
Yusuf Varsal
Pek fazla bilinmese de Bitcoin kadar önemli olan Blockchain Technology ile ilgili olarak araştırmalar yapıyorum. 27 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!