Anasayfa Altcoin Tokenizasyon Çabalarındaki Artış ile Bu Altcoin Patlama Yaptı!

Tokenizasyon Çabalarındaki Artış ile Bu Altcoin Patlama Yaptı!

Altcoin

Geleneksel firmaların tokenizasyon çabalarını artırmasıyla birlikte Avalanche (AVAX) fiyatı yüzde 22'nin üzerinde artış gösterdi.

Tokenizasyon Çabalarındaki Artış ile Bu Altcoin Patlama Yaptı!

Avalanche (AVAX), gerçek dünya varlıklarının tokenizasyonunu keşfetmek için en iyi finans devleriyle yapılan ortaklıkların ardından son yedi veride yüzde 22'nin üzerinde artış gösterdi.

Ağın yerel tokeni son haftalarda büyük bir aktivite kaydetti ve piyasa toparlanırken en çok kazananlardan biri oldu. CoinMarketCap'ten elde edilen veriler, varlığın geçtiğimiz hafta yüzde 23,30 oranında değer kazandığını gösteriyor.

Yazım sırasında token, 22,44 dolardan işlem görüyor. Söz konusu token, hafta sonu yaklaşık yüzde 10 artışla geçici olarak 23 dolar civarında hareket ettikten sonra yüzde 1,47 arttı.

Layer-1 blockchain tarafından kaydedilen kazançlar, bir aylık büyümesi yüzde 140'ın üzerinde olduğu için son aylarda piyasadaki diğer ağ tokenlerini geride bıraktı. Bu yıl, FTX ve Terra gibi büyük firmaların düşüşüyle karakterize edilen piyasada yavaş bir 2022'nin ardından AVAX için önemli bir artış oldu.

Piyasa liderleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yüzde 55'in üzerinde kayıplar kaydettiğinden ve bu yıl büyük bir toparlanma kaydettiğinden Avalanche, geçen yıl sınırlı büyüme gösteren tek blockchain değildi.

AVAX, FTX çöküşünün ardından Kasım 2022'den bu yana yüzde 75,05 artış gösterdi ve artan faaliyetler ve tokenizasyona yönelik son ortaklıklar sayesinde yılbaşından bugüne yüzde 107,18 büyüme kaydetti.

Tokenizasyon Çabalarındaki Artış ile Bu Altcoin Patlama Yaptı!

Büyük Bankalar, Gerçek Dünya Varlıklarının Tokenizasyonunu Keşfediyor

Bu yıl kurumsal devler, blockchain tabanlı ürünlere yönelik iştahları arttıkça daha fazla benimsemeye işaret eden tokenizasyon konusunda birkaç test başlattı.

Kısa süre önce Rupublic Crypto, Avalanche ağında gelir paylaşımlı tokenizasyon başlattığını duyurdu. Bu şirket, portföyün bir parçasına sahip olan yatırımcılara stablecoin temettüleri sunacak.

Benzer şekilde JP Morgan ve Apollo, varlık yöneticilerinin birden fazla blockchain'de tokenizasyon trendine katılmalarına yardımcı olmak için "kavram kanıtı" testlerini açıkladı. Finansal kurumlarla aynı doğrultuda hareket eden çok sayıda fon yöneticisi, geleneksel varlıkları blockchain üzerinde konuşlandırarak, devam eden çoklu birlikte çalışabilirlik testleriyle yönetimi kolaylaştırmak istiyor.

Amacımız, varlık sınıfından veya bu varlıkların yönetildiği ve kaydedildiği yerden bağımsız olarak, kişiselleştirilmiş, yüksek düzeyde ölçeklenebilir portföyler aracılığıyla varlık ve servet yöneticileri ve yatırımcılar için önemli verimlilikler getiren ve daha iyi sonuçlar sağlayan çözümler oluşturmaktır.

DeFi analistleri @wacy_time1, X'te (eski adıyla Twitter) "Bank of America, Citi ve JP Morgan'ın son tokenizasyon çabalarının, AVAX'ın yüzde 150'nin üzerinde artışla yıllık tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24 dolara ulaştığına tanıklık ettiğini" yazdı.

Avalanche, gerçek dünya varlıklarının tokenizasyonuna yardımcı olacak bir platform olan Avalanche Vista'ya 50 milyon dolar yatırım yaparak tokenizasyonda lider bir oyuncu olmak üzere kendini konumlandırdı.

Varlık yöneticisi Bernstein tarafından önümüzdeki beş yıl içinde trilyon dolarlık bir alan olarak lanse edilen geleneksel oyuncular, yapay zekâ (AI) alanındaki olası deneylerle birlikte altın, gayrimenkul ve emtia gibi varlıkları blockchain'e yerleştirmeye hevesli görünüyorlar.

Kaynak: Cryptonews

Tokenizasyon Çabalarındaki Artış ile Bu Altcoin Patlama Yaptı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik