Sponsor

Tolar HashNET Nedir? Detaylı İnceleme

Tolar, açık kod kaynaklarına sahip, tamamen merkezsizleştirilmiş, ölçeklenebilir, hızlı, güvenli, eşit ve adil işlem gücüne sahip bir çeşit kripto para birimidir.

Günümüzde Blockchain teknolojisinin gelişiyle tüm Dünya merkezsizleşmiş kurumlar kavramına alışmaya çalışmaktadır. Bu nedenle, mevcut sosyal, politik ve ekonomik sistemlerin, özellikle de merkez bankacılık sistemlerinin ön yargılı perspektiflerine meydan okumaktadır. Güncel teknolojinin hızlı bir şekilde değişimiyle beraber yeni ihtiyaçlar ortaya çıkmaktadır.

HashNET, güncel blockchain projesinin özelliklerine ekstra özellikler getirerek, DLT ve Konsensüs algoritmasından faydalanarak, var olan sistemini ölçeklenebilir ve hızlı işlem yetisine sahip yeni bir projedir. HashNET projesi masternodeler ve Proof of Stake teknolojisini kullanarak bitcoin madenciliğinde gerekli olan ve her geçen gün artan enerji tüketimini ortadan kaldırmıştır.

hashnet, tolar, tolar token
hashnet, tolar, tolar token, TLR, blockchain, tolar hashnet

Gelin TOLAR’ın rakiplerine ve başarılarına bir bakalım. Tolar Token’de Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Monero, Nem, Ripple gibi bir çeşit kripto paradır. Farkı ise diğer kripto paraların aksine saniyedeki yapılabilecek işlem hızının 200,000 olmasıdır.

tx işlem miktarı
blockchain saniyelik işlem haritası, blockchain tx, transaction

Hadi gelin biraz daha detaylara inelim… Tolar, Magnus Consilium adında bir yönetim sistemine sahip olup, burada paysahipleri ve yatırımcılar, HashNET ağının geliştirilmesine katılabilmek için tekliflerde oy kullanma gücüne sahip olacaklardır.

HashNET ölçeklenebilirdir!

HashNET, saniyede 7 işlem gerçekleştirebilen Bitcoin ile kıyaslandığında, saniyede 200.000 işlemi destekleyecek şekilde üretilmiştir. Yani Bitcoin işlemlerinden 28.5 kat daha fazla. Ayrıca, düğüm sayısında büyük bir artış olsa bile, HashNET ağı tüm işlemleri birkaç saniye içinde işleyebilecek teknolojiye sahiptir.

Güncelleme (12.07.2018) : En son yapılan test net sonucunda saniyede 210.000 işlem yapmıştır.

HashNET hızlıdır!

Madencilerin işlem yapmak için bir blockchain oluşturmasını gerektirmez. Bir blockchain oluşturma süreci çok yavaştır ve büyük miktarda elektrik tüketir. HashNET, dağıtılmış fikir birliğine ulaşmak için masternode ile birleştirilmiş Proof of Stake algoritmasını kullanır. Böylelikle hem elektrik enerjisi tüketiminden hem de zamandan kazanma sağlanır.

HashNET %100 güvenlidir!

HashNET, düğümlerde fikir birliğine varmaktan sorumlu dağıtılmış algoritmanın gücü nedeniyle saldırıya uğramaz. Ayrıca, herkese açık olan kayıt defterleri Proof of Stake ve Masternode teknolojisini birleştirerek daha fazla güç ve şeffaflık kazanmıştır.

Tolar HashNET projesi ilerleyen zamanlarda güzel bir konuma gelebilir. Resmi websitesinde açıklanan RoadMap (Yol Haritası) Ağustos 2018 ayında halka açık ICO gerçekleştirilecek. Kurumsal ölçekli ICO katılımları geçen hafta tamamlanarak Koin BlockeX Capital firması ICO periyoduna başarılı bir şekilde katılım gerçekleştirmiştir.

Güncelleme (12.07.2018) : 

Kurumsal Ölçekli Ortaklıklar

Bu yazıyı yazdığımız zaman Tolar’ın resmi olarak bir açıklaması bulunmamaktaydı. Fakat resmi kaynaklardan aldığımız bilgiler doğrultusunda siz değerli okuyucularımızla Tolar’ın yapmış olduğu ortaklıklardan bahsetmek istiyoruz.

Wandarin firması, Kyber Network’ün ciddi yatırımcılarından olup, aynı zamanda Ontology, Zilliqa ve ArcBlock kurumsal yatırımcısıdır. Tolar Hash.net için proje danışmanlığı, topluluk yönetimi ve projenin büyümesi için yardımcı olmak amacıyla destek olmaktadır.

Pod Capital, ICO danışmanlığı ve pazarlama üzerine yardımcı olmaktadır.

BlockMatrix Capital, Amerika meşeli olan yatırımcı firması, aynı zamanda ICON, 0x, AION, Wanchain ve Tron yatırımları da yapmıştır. Projelerin başarısını herhalde herkes biliyordur.

Blockground Capital, Avrupa meşeli olan bu firma ise blockchain tabanlı projelere yaptıkları iyi yatırımlar ile tanınmaktadır. Nexo, Eden, Endor bunlardan bazıları.

Carnaby Capital,GC Capital, Block Funds, Black Castle Capital, BCapital, and Diddy Carter, Tolar Hash.Net’i destekleyen gruplardan sadece bazılarıdır.

Tolar Hash.Net Rakipleri

Son günlerde blockchain sektöründeki ölçülebilirlik aldı başını gidiyor. Her firma kendi ürünün gerçek hayattaki kullanılabilirliğini arttırmanın peşinde. Tolar’ın rakipleri arasında bulunan firmalar;

  • EOS – market hacmi olarak $10 B, en yüksek hacme ulaştığı zaman ise  $17,5 B. EOS ico periyodunda $196 M toplamıştır.
  • ICON (ICX) – market hacmi olarak $1 B, en yüksek hacme ulaştığı zaman ise  $4,5 B. ICX ico periyodunda $42 M toplamıştır.
  • ARK – market hacmi olarak $253 M, en yüksek hacme ulaştığı zaman ise  $910 M. ARK ico periyodunda $1 M toplamıştır.
Content Protection by DMCA.com
Başa dön tuşu