Anasayfa Rehber TomoChain (TOMO) Nedir? Nasıl Alınır?

TomoChain (TOMO) Nedir? Nasıl Alınır?

Rehber

TomoChain (TOMO) Coin, diğer blok zinciri ağlarındaki düşük işlem hızı ve yüksek işlem komisyon oranını ortadan kaldırmaya yarar.

TomoChain (TOMO) Nedir? Nasıl Alınır?

Tomochain nedir? Tomochain nasıl alınır? Tomochain (TOMO) işlem ücreti ve hız verimliliği elde etmek için Hisse Kanıtları Oylaması (PoSV) blok doğrulama yöntemini kullanan bir blok zinciridir. PoSV esasen Yetkili Hisse Kanıtları (DPoS) sisteminin bir modelidir.

Tomochain Nedir?

Tomochain nedir? TOMO merkeziyetsiz (DeFi) blok zincir projesidir. Ağın yerel dijital varlığı TOMO coin'dir. Projenin amacı günümüzdeki çoğu blok zincir protokolünün muzdarip olduğu ölçeklenebilirlik sorununu çözmektir. Bunu saniye başına ticari işlem (TPS) artırarak gerçekleştirir. Ethereum gibi blok zincirler saniyede 14 adet ticari işlem yapabilir. Geleneksel finansta yer alan Visa ve Mastercard bile saniyede 6.000 ticari işlem gerçekleştirebilir. TOMO token ayrıca birlikte çalışabilirlik sorunlarını da çözmeyi hedeflemektedir ve ayrıca Ethereum blok zincirindeki bilinen ölçeklendirme sorunlarını çözmeye çalışmaktadır.

Ölçeklendirme sorunları ağ tıkanıklığı yaratmaktadır, ticari işlemlerin doğrulamalarının uzun sürmesine neden olmaktadır ve bu 2 sorun ile birlikte gelen ticari işlem ücretlerinin armasına neden olmaktadır. TOMO token ağı açısından birlikte çalışabilirlik Ethereum ağını diğer blok zincirlere bağlamaktır. Bu gibi etkileşimler blok zincirlerin yenilikçi potansiyeli ulaşması ve birlikte çalışması için çok önemlidir. Blok zincirlerinin en iyi yönlerinden biri hesaplar arasında kolay bir şekilde fonların aktarılabilmesi ve her türlü verinin kaydının tutulamasıdır. Protokol, sharding teknolojisini ve stake oylama kullanarak ölçeklendirme sorunlarını çözmeye amaçlar. Bu uygulamalar sayesinde TOMO blok zincir ağı düşük işlem ücretleri ile birlikte saniyede 5.000 ticari işlem gerçekleştirebilir. Projenin arkasındaki geliştirici takımı sharding teknolojisini daha da geliştirdiklerinde ağın saniyede 20.000 ila 30.000 ticari işlem gerçekleştirmesini hedeflemektedir. TOMO coin ağı merkezi olmayan uygulamalar (dApps) geliştirmek ve merkeziyetsiz değer transferi gibi diğer blok zincirlerin kullanım alanlarına hizmet vermek için de kullanılmaktadır.

Tomochain Nedir? Nasıl Çalışır?

Tomochain nedir? nasıl çalışır? Tomochain ağın güvenliğini sağlamak ve çalıştırmak için Hisse Kanıtları Oylaması (PoSV) ortak fikir mekanizmasını kullanmaktadır. Protokol, Bitcoin blok zincir ağının kullandığı İş Kanıtları (PoW) kripto para madencilik tarzının aksine staking kullanır. Staking yöntemi PoW madenciliğine benzer ancak bunu yapmak için herhangi bir donanıma ihtiyaç duyulmaz. Tomo coin ağı ayrıca Ethereum Sanal Makine (EVS) ile uyumludur. Bu, ERC-20 ile çalışan merkezi olmayan uygulamaların (dApps) ve akıllı sözleşmelerin TOMO token ağına geçişini kolaylaştırır. 

TOMO coin stake eden kişiler TOMO coin ağını güvence altına alır ve bu hizmetleri karşılığında TOMO coin ödülleri kazanarak pasif gelir elde eder. TOMO token ağında herkes pasif gelir elde etmek için TOMO coin stake yapabilir, ancak ağda oy verebilecek sadece 150 adet masternode (ana düğüm) bulunmakadır. TOMO coin sahipleri bu masternode yöneticilerini seçer ve daha sonra bu 150 masternode proje ağındaki yeni teklifler hakkında oy verir. Blok zincir ağındaki stake yapan kişiler otomatik olarak ticari işlemleri doğrular, proje ağının güvenliğini sağlar ve böylece pasif gelir elde eder. Bu tam merkeziyetsizliğe ulaşılmasını sağlar ve ağı sağlıklı bir hale getirir. TOMO coin stake yapan kişi sayısı ne kadar fazla ise ağ daha merkeziyetsiz ve sağlıklı bir hale gelir.

Tomochain Nedir? Nasıl Çalışır?

Tomochain Nedir? Kim Kurdu?

Tomochain (TOMO) Long Vuong tarafından kurulmuştur. Vuong aynı zamanda Tomochain Pte. Ltd. şirketinin CEO’sudur. Bundan önce CityMe CEO’luğunu ve başka bir kripto para projesi olan NEM (XEM)’in yardımcı kuruculuğunu ve proje liderliğini yapmıştır. Vuong blok zincir ve ekonomi bilimi alanlarında uzmanlığa sahiptir ve daha önce birçok blok zincir projesinin danışmanlığını yapmıştır.

Tomochain Avantajları Nelerdir?

Tomochain ağının doğrulama modeli ile 2 saniyede blok oluşturulur ve bu model ağın saniyede 2.000 civarında ticari işlem hızına ulaşılmasına olanak sağlar. Bu hız kripto para birimi Tron (TRX) blok zincir ağına yakındır, başka bir kripto para olan EOS (EOS) blok zincir ağının iki katıdır ve en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) ağının saniyedeki 15 işlem hızına göre büyük oranda hızlıdır. TOMO token ağındaki işlem ücretleri de çok azdır Ethereum (ETH) ağının 1/100’üne denk gelmektedir.

TOMO Coin Nasıl Alınır?

Tomochain nasıl alınır? Tomo coin satın almak diğer kripto para birimlerini almak gibidir. 4 adımda Tomo coin alım işlemlerine detaylıca bakalım:

Adım 1: Borsa Bulma

Tomochain, Tomo Coin listelendiği borsalardan satın alınabilir. En yüksek TOMO coin ticaret hacmine sahip ilk üç borsa sırasıyla VinDAX, LBank ve Binance şeklindedir. Güvenilirlik açısından lider Binance kripto para birimi borsasını tercih edebilirsiniz.

TOMO Coin Nasıl Alınır?

Adım 2: Hesap Açma ve Para Yatırma

Binance ya da diğer borsalardan TOMO coin almadan önce bir hesabınız olmalıdır. Bunu yapmak için seçtiğiniz borsanın hesap açma sayfasına gidin. E-posta adresi, kullanıcı adı, şifre ve diğer istenilen bilgileri doldurun. E-posta hesabınıza giderek borsadan gelen hesap doğrulamasını gerçekleştirin. Bundan sonra KYC kimlik doğrulaması isteniyorsa bu işlemleri de tamamlayın. Binance ya da diğer merkezi kripto para birimi borsalarında kimlik doğrulaması 3 ila 7 gün arasında gerçekleşmektedir.

Hesabınız tüm özellikleri ile kullanıma açık olduğundan cüzdanınıza para havalesi, banka kartı ile satın alım ya da kredi kartı ile satın alım yaparak itibari para gönderebilirsiniz. İsterseniz başka bir borsa hesabından Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ya da başka kripto para birimi de gönderebilirsiniz.

Adım 3: Tomo Coin Alma

Hesabınızı doğrulandıktan ve para yatırdıktan sonra TOMO coin alabilirsiniz. Hesabınızda ABD doları gibi bir itibari para varsa borsadaki TOMO/USD ticaret çiftine giderek TOMO coin alabilirsiniz alımı yapabilirsiniz. Tether (USDT) gibi bir stabil kripto para varsa TOMO/USDT çiftinden TOMO coin alabilirsiniz alabilirsiniz. Bitcoin (BTC) gibi bir kripto para birimi varsa TOMO/BTC çiftine giderek TOMO coin alabilirsiniz alımı yapabilirsiniz.

Adım 4: Cüzdana Aktarma

TOMO coin satın aldıktan sonra varlıklarınızı güvenli bir şekilde saklamak için bir kripto para donanım cüzdanına gönderebilirsiniz. Bu adım tamamen isteğe bağlıdır ancak yatırım amaçlı olarak uzun vadeli TOMO coin saklamak istiyorsanız Ledger gibi bir kripto para donanım cüzdanını kullanabilirsiniz.

TomoChain (TOMO) Nedir? Nasıl Alınır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)