Anasayfa Altcoin Topluluk Arz Düşürme Teklifini Destekledi! Altcoin Böyle Fırladı

Topluluk Arz Düşürme Teklifini Destekledi! Altcoin Böyle Fırladı

Altcoin

PancakeSwap'in CAKE token arzını 300 milyon kadar azaltma teklifi, topluluğun büyük bir kısmı tarafından desteklendi.

Topluluk Arz Düşürme Teklifini Destekledi! Altcoin Böyle Fırladı

Merkeziyetsiz kripto para borsası PancakeSwap'in Perşembe günü yaptığı "CAKE token arzını 300 milyon kadar azaltma" teklifi, oy veren topluluğun çoğu tarafından memnuniyetle karşılandı.

PancakeSwap'in yönetimini kontrol eden merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO), maksimum CAKE arzını 750 milyondan 450 milyona düşürmek için bir oylama teklifi sundu. Kabul edilmesi halinde teklif, 4 Ocak 2024 tarihinde yürürlüğe girecek. 

Topluluğun Neredeyse Tamamı Destek Verdi

CAKE sahiplerinden bu teklif lehine 70.000 oy geldi. Yani topluluğun yüzde 99,95'inden fazlası teklife destek verdi. PancakeSwap ekip üyelerinden biri; CAKE token arzındaki azalmanın, projeyi "tüm dağıtımlarda daha fazla büyüme sağlayacak bir konuma" getireceğini söyledi.

PancakeSwap Başkanı Chef Mochi, bir Telegram mesajında, "Mevcut dolaşımdaki 388 milyon CAKE arzıyla ekip, bu yeni ve daha düşük arzın tüm zincirlerde piyasa payı kazanmak ve 'veCAKE' modelini sürdürmek için yeterli olacağına inanıyor." dedi.

Topluluk Arz Düşürme Teklifini Destekledi! Altcoin Böyle Fırladı

CAKE Fiyatı Yükseldi

CoinGecko'dan alınan verilere göre, CAKE fiyatı son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 10 arttı. Hareketin çoğu, teklifin yayınlanmasından kısa bir süre sonra gerçekleşti.​

Kaynak: CoinDesk

Topluluk Arz Düşürme Teklifini Destekledi! Altcoin Böyle Fırladı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Rehber Dilara Avcıoğlu
Oyun Dünyasında Kripto Şöleni: DEXGame (DXGM) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar