Anasayfa Sektörel Tornado Cash Kullanıcıları, Mahkeme Kararına Karşı Atağa Geçti

Tornado Cash Kullanıcıları, Mahkeme Kararına Karşı Atağa Geçti

Sektörel

Tornado Cash kullanıcıları, Hazine Bakanlığının yaptırımlarını destekleyen mahkeme kararını temyize götürdü. Sektör yöneticilerinden kullanıcılara destek geldi.

Tornado Cash Kullanıcıları, Mahkeme Kararına Karşı Atağa Geçti

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığının popüler kripto para karıştırma hizmeti Tornado Cash'e yönelik yaptırımlarına karşı açılan davanın davacıları, mahkemenin kararından memnun değil.

Beş Tornado Cash kullanıcısından oluşan bir grup, ABD Bölge Mahkemesi'nin "Hazine Bakanlığının Tornado Cash'i yaptırım uygulanan firmalar listesine alma kararı"nı onaylayan kararına karşı temyiz başvurusunda bulundu.

Yakın tarihli bir mahkeme dosyasına göre; beş davacı Joseph Van Loon, Tyler Almeida, Alexander Fisher, Preston Van Loon, Kevin Vitale ve Nate Welch, ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlık Kontrol Dairesinin kripto para karıştırma hizmetine karşı yaptırımlarında aşırıya kaçtığını savundu.

Davacılar; argümanlarını, idarenin uygulama kapsamına ve bazı terimlerin yanlış yorumlandığı iddiasına dayandırdı.

Bölge mahkemesi, Bakanlığın IEEPA ve Kuzey Kore Yasası kapsamında bir atama için gereken üç şartı yerine getirdiği sonucuna vararak hata yapmıştır. Birincisi, Bakanlık tarafından tanımlandığı şekliyle Tornado Cash 'kuruluşu' bir 'vatandaş' veya 'kişi' değildir çünkü ne gerçek bir kişi ne de ortak bir amacı ilerletmek için bir anlaşma sergileyen bir grup bireydir.

Beş davacı, yasal temsilcileri aracılığıyla, 1,5 milyon TORN tokeninin tüm sahiplerinin ortak amaç doğrultusunda hareket etmemesi nedeniyle bölge mahkemesinin kuruluş tanımını yanlış yorumladığını savundu.

Sahiplik etiketi de temyiz başvurusunda bulunanlar tarafından reddedildi zira bu tanımlamada yer alan en az 20 akıllı sözleşmenin sahipsiz olarak değişmez olduğu iddia edilmektedir. Duruşma mahkemesi, mülkiyetin yasal anlamını belirlememiştir. 

Mahkeme, token sahiplerinin akıllı sözleşmelerde menfaat sahibi olduğuna karar verdiğinden, davalıların iddia ettiği menfaatler de ön plana çıkarıldı. Tornado Cash "kuruluşunun" akıllı sözleşmelerde herhangi bir düzeyde menfaati olmadığını savundular.

TORN sahiplerinin değiştirilebilir kayıt defterinde bir menfaati olsa bile bu, onlara davada söz konusu olan tamamen ayrı, değişmez akıllı sözleşmelerde bir menfaat sağlamayacaktır.

Son olarak mahkemeyi, ajansın yetkilerini artıracağı ve varlık, mülk ve menfaat tanımlarını esneteceği için mahkeme kararını bozmaya çağırdılar.

Tornado Cash Kullanıcıları, Mahkeme Kararına Karşı Atağa Geçti

Sektör Yöneticileri Destek Verdi

Kripto para çevrelerinde topluluk üyeleri, beş davacının mahkeme kararının iptali için dava açma çabalarını övdü. Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, davacıları destekleyerek eylemleri olağanüstü olarak nitelendirdi ve temyiz mahkemesinin tüm argümanları dikkatle değerlendireceğini sözlerine ekledi.

Grewaş, "Kongre, Hazine'ye yabancı bir 'vatandaşın' veya yaptırım uygulanan bir 'kişinin' menfaatinin olduğu belirli 'mülkleri' içeren işlemleri yasaklama yetkisi verdi. Hazine'nin buradaki eylemi, bu yetkiyi ve bu kelimeleri her türlü kabulün ötesine taşıyor." diye ekledi.

Kaynak: Cryptonews

Tornado Cash Kullanıcıları, Mahkeme Kararına Karşı Atağa Geçti içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar