Bitcoin Haberleri

Trader: ”Panik Satışlarının Bitmesi için Bitcoin’in Dip Yapması Gerekir”

CoinShares baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, Bitcoin ve kripto para birimlerinin uzun vadeli fiyat güvenini yeniden doğruladı. Sanal para birimi fiyatları, altcoinlerin Nisan/Mayıs zirvelerinden yüzde 72'ye varan oranda düşmesiyle son buldu.

Bitcoin Fiyat Düşüşü Sadece Sağlıklı Bir Düzeltme

CNBC 22 Haziran 2021 Salı günü, CoinShares CEO’su mevcut piyasa düşüşünü “kağıt ellerin” sarsılması olarak nitelendirdi. Bu tanımlama; fiyat düşüşleri sırasında hızlı panik satışı yapan yatırımcıları tanımlamak için kullanılan bir terim.

Demirors’e göre, önceki parabolik ilerleme sürdürülebilir değil ve şunları ekledi:

“200 günlük pazar genişlemesi yaşadık. Bir numarayı sonsuza kadar yükseltemezsiniz. Bu hiçbir piyasada olmaz […] Gördüğümüz şey bir düzeltme, bir daralma ve sarsılanların çoğu ‘kağıt eller’, ‘zayıf eller’ dediğimiz şeyler.”

Gerçekten de, Bitcoin ve kripto fiyatları, Kasım 2020’den itibaren BTC’nin 20.000 doların üzerine çıkması ve 64.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla parabolik bir yükseliş yaşadı. Demirörs’e göre perakende yatırımcılar, yükseliş fiyat hareketinin ardından gerekli özeni göstermeden piyasaya girdi.

CoinShares, haftanın başlarındaki raporunda, Bitcoin’in ayı piyasası duyarlılığını gösteren kurumsal fonlardan art arda üçüncü hafta çıkışını gördüğünü belirtti.

Bu arada CoinShares yöneticisi, uzun vadeli sahiplerin veya “elmas ellerin” son düşüşten etkilenmediğini vurguladı. Demirörs, “Zincir içi aktiviteye bakarsak, uzun süredir elinde bulunduran cüzdanlar aslında bu fırsatı birikim yapmak için kullanıyor” dedi.

MicroStrategy ek Bitcoin alımını duyurdu ve BTC varlıklarını 100.000 “coin”in üzerine çıkarıyor. Şirket şu anda, belirtilen Bitcoin hazinelerine sahip, halka açık diğer herhangi bir şirketten iki kat daha fazla Bitcoin’e sahip.

Kripto Piyasası Önemli İyileşme Gönderdi

Kripto Piyasası

29.000 doların altına düştükten sonra, kripto piyasası 200 milyon dolarlık bir yatırım enjeksiyonu gördüğü için Bitcoin 5.000 dolarlık bir fiyat iyileşmesi kaydetti. Yazma tarihi itibariyle, toplam piyasa değeri şu anda 1.4 trilyon doların üzerinde.

Son slaytta en çok etkilenen altcoinler de yukarı doğru fiyat ilerlemesine dair bazı işaretler göstermeye başlıyor. Ether (ETH), Binance Coin (BNB) hala 300 doların altındayken 2.000 doların üzerine çıkmak için mücadele ediyor.

Büyük altcoinler, Dogecoin (DOGE) ile son 24 saatlik ticaret döneminde 23 sentin üzerinde çift haneli yüzde geri kazanımları kaydetti. XRP, Cardano’nun (ADA) 1.3 $ işaretine ulaşmak istemesiyle yüzde 20’den fazla arttı.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu