Anasayfa Sektörel Trezor, İki Yeni Cüzdan Piyasaya Sürdü: İşte Özellikleri...

Trezor, İki Yeni Cüzdan Piyasaya Sürdü: İşte Özellikleri...

Sektörel

Trezor, iki yeni donanım cüzdanı piyasaya sürdü. Peki, bu cüzdanların özellikleri nelerdir?

Trezor, İki Yeni Cüzdan Piyasaya Sürdü: İşte Özellikleri...

Önemli bir kripto donanım cüzdanı sağlayıcısı olan Trezor, iki yeni ürün piyasaya sürdü: Trezor Safe 3 ve Trezor Metal. Yeni modeller, 12-13 Ekim tarihlerinde Hollanda'da düzenlenen Bitcoin Amsterdam konferansında duyuruldu.

Trezor Safe 3

Trezor Safe 3, Trezor'un 1.000'den fazla coini ve tokeni destekleyen amiral donanım cüzdanının üçüncü neslidir. Trezor Safe 3; daha büyük bir dokunmatik ekrana, daha hızlı bir işlemciye, bir USB-C bağlantı noktasına ve yeniden tasarlanmış bir arayüze sahiptir.

Trezor Safe 3, ayrıca kullanıcıların cihazlarını bir PIN veya parola ile kilitlemelerine ve kaybolma veya çalınma durumunda uzaktan kurtarmalarına imkân tanıyan WalletGuard adlı yeni bir özellik sunuyor.

Trezor Metal

Trezor Metal, donanım cüzdanının kurtarma tohumunu dayanıklı ve kurcalamaya karşı korumalı bir şekilde saklayan birinci sınıf bir metal yedekleme cihazıdır.

Trezor Metal, paslanmaz çelikten yapılmıştır ve Trezor uygulamasının cüzdanı geri yüklemek için tarayabileceği lazerle işlenmiş bir QR koduna sahiptir. Trezor Metal; Trezor Safe 3 ve Trezor One cihazlarıyla uyumludur.

Yeni ürünler, Trezor çevrim içi mağazasında ön siparişe sunulmuştur ve Kasım 2023'te gönderilmeye başlanacaktır. Trezor Safe 3 fiyatı 199 dolar ve Trezor Metal fiyatı 149 dolardır. Her iki ürünü de ön sipariş veren müşteriler yüzde 10 indirim kazanacak.

Trezor Cüzdanları 

Trezor, İki Yeni Cüzdan Piyasaya Sürdü: İşte Özellikleri...

Model One ve Model T de dâhil olmak üzere Trezor cüzdanları, sağlam güvenlik özellikleriyle biliniyor. Bunlar, kullanıcıların kripto paralarına erişmeleri ve yönetmeleri için gerekli olan özel anahtarlarını korumak üzere şifreleme ve çevrim dışı depolama kullanır. Trezor cüzdanları, özel anahtarları çevrim dışı tutarak çevrim içi saldırılara ve hack girişimlerine karşı koyar.

Kasım 2018'de Trezor, cüzdanları için Monero, Cardano, Stellar, XRP, Tezos, Decred, Groestlcoin, Lisk ve Zencash dâhil olmak üzere çeşitli kripto para birimleri için destek ekleyen bir ürün yazılımı güncellemesi yayınladı. Bu güncelleme, Trezor'un geliştirme sürecinin iş birliğine dayalı doğasını vurgulayan topluluk odaklı bir çaba olarak tanımlandı.

Fakat Aralık 2018'de parola veya şifre içermeyen Trezor cüzdanlarının yeni bir saldırı vektörüne karşı savunmasız olduğu ortaya çıktı. Bilgisayar korsanları, cüzdanlara yetkisiz erişim elde etmek için bu güvenlik açığından yararlanabileceklerini gösterdiler. Bu, Trezor cüzdanlarının güvenliğini artırmak için bir parola veya şifre kullanmanın önemini vurguladı.

Nisan 2023'te Trezor, CoinJoin seçeneğini cüzdanlarına entegre etmek için Wasabi ile bir iş birliği yaptığını duyurdu. CoinJoin, kullanıcıların Bitcoin işlemlerini gerçekleştirirken işlem geçmişlerini ve bakiyelerini gizlemelerine imkân tanıyan gizlilik artırıcı bir tekniktir. Bu isteğe bağlı özellik, Trezor menüsünde yeni bir CoinJoin hesabı oluşturularak etkinleştirilebilir.

Trezor, İki Yeni Cüzdan Piyasaya Sürdü: İşte Özellikleri... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar