Anasayfa Altcoin Tron Büyümesi Göz Kamaştırdı: Üçüncü Çeyrek Nasıl Geçecek?

Tron Büyümesi Göz Kamaştırdı: Üçüncü Çeyrek Nasıl Geçecek?

Altcoin

İkinci çeyrekte Tron (TRX), gelir ve fiyatındaki artışla birlikte ağ kullanımında da bir yükselişe tanık oldu. Peki üçüncü çeyrekte de yükselişe devam edecek mi?

Tron Büyümesi Göz Kamaştırdı: Üçüncü Çeyrek Nasıl Geçecek?
  • TRX'in yanma oranı 2023'ün 2. çeyreğinde yüksek kaldı.
  • TRX'in fiyatı yükselişini sürdürdü ve piyasa göstergeleri alıcıların lehineydi.

Çoğu kripto para birimi gibi, Tron (TRX) da 2023'ün ikinci çeyreğinde inişler ve çıkışlar yaşadı. Messari'nin TRX'in ikinci çeyreği hakkındaki son raporu, performansını ortaya koyan birçok noktayı vurguladı. TRX'in fiyat hareketi başlangıçta durgun olsa da, çeyreğin sonuna doğru yüksek oynaklık yaşadı.

Tron'un 2. Çeyrek Performansının Bulmacasını Çözme

Öncelikle, Messari'nin raporu, Tron'un günlük ortalama aktif hesaplarının geçen çeyrekte %14 arttığını vurguladı. Bu açıkça daha yüksek benimsemeyi göstermektedir. Ek olarak, yeni hesap sayısı %13,4, işlem sayısı ise %28,9 arttı. Ayrıca, günlük aktifleşen (yeni) hesap sayısı da tersine dönerek çeyreksel bazda %13,4 arttı. Her gün etkinleştirilen ortalama yeni hesap sayısı bir yıldan fazla bir sürenin en yüksek seviyesine çıktı.

Tron Büyümesi Göz Kamaştırdı: Üçüncü Çeyrek Nasıl Geçecek?

Ağ istatistiklerinin yanı sıra blockchain, ağa bir bütün olarak çok daha fazla değer katmaya yardımcı olan yeni özellikler ve ortaklıklar da başlattı. Örneğin, Tron, BitTorrent (BTT) köprüsünün lansmanı ile Ethereum (ETH) ağına bağlanarak erişimini genişletti.

TRON (TRX), BitTorrent (BTT) köprüsü sayesinde Ethereum (ETH) ekosisteminde tamamen kullanılabilir hale geldi. Q2'de Stake 2.0'ın piyasaya sürülmesiyle blok zincirinin staking ekosistemini iyileştirmek için de çaba gösterildi. Yeni başlayanlar için Stake 2.0, staking ve kaynak yönetimini geliştiren, kaynak tahsisini kolaylaştıran ve esnek staking seçenekleri sağlayan yeni bir staking modelidir.

Tron'un geliri de ikinci çeyrekte övgüye değer bir şekilde arttı. Normalde düz olan bir piyasada, TRX'in geliri önemli sayıda TRX'in yanmasına dönüştü. TRX'in fiyatının 2. çeyrekte görece daha yüksek olmasının başlıca nedeni, sağlam yanma oranı olabilir.

Tron Büyümesi Göz Kamaştırdı: Üçüncü Çeyrek Nasıl Geçecek?

Üçüncü Çeyrekte Tron (TRX)

Son çeyrekte blockchain kullanımı artarken, 3. çeyrek benzer bir notla başlamadı. Artemis'in verilerine göre, TRX'in günlük aktif adresleri ve günlük işlemleri son 30 gün içinde düştü.

Tron Büyümesi Göz Kamaştırdı: Üçüncü Çeyrek Nasıl Geçecek?

İlginç bir şekilde, TRON (TRX) kısa süre önce piyasadan ayrıldı çünkü fiyatı birkaç kripto para birimi kan kaybederken artmaya devam etti. CoinMarketCap'e göre TRON (TRX), son yedi günde %3'ün üzerinde arttı.

Tron Büyümesi Göz Kamaştırdı: Üçüncü Çeyrek Nasıl Geçecek?

Basın zamanında, 7,4 milyar doları aşan piyasa değeriyle 0,08361 dolardan işlem görüyordu. Pozitif fiyat hareketi sayesinde, TRX'in sosyal hakimiyeti fırladı ve ağırlıklı duyarlılığı iyileşti. Günlük grafiği oldukça yükselişe geçtiği için yatırımcıların sevinmek için daha fazla nedenleri vardı. 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA), 55 günlük EMA'nın üzerindeydi.

Tron Büyümesi Göz Kamaştırdı: Üçüncü Çeyrek Nasıl Geçecek?

TRON'un (TRX) Göreceli Güç Endeksi (RSI) de yükseliyordu ve bu da yükseliş trendinin devam etme şansını artırıyordu. Bununla birlikte, Chaikin Para Akışı (CMF), düşüş kaydettiği için düşüş eğilimini sürdürdü.

Kaynak: AMBCrypto

Tron Büyümesi Göz Kamaştırdı: Üçüncü Çeyrek Nasıl Geçecek? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Phoenix (PHB) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Hüseyin Özlan
SafePal (SFP) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Hüseyin Özlan
Poloniex Nedir? Poloniex Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan