Coin Fiyatı

TrueUSD (TUSD) Fiyatı ve Grafiği – 1 TrueUSD (TUSD) Kaç TL Kaç Dolar?

TrueUSD (TUSD) Nedir?

TrueUSD (TUSD), ABD dolarına sabitlenmiş sabit coinlerden biridir. TrueUSD (TUSD), TrustToken tarafından oluşturulup piyasaya sürüldü. TrueUSD (TUSD), piyasada temel odak noktası “şeffaflık” olan ilk sabit coin olmasıyla dikkat çekiyor. ABD dolarına 1:1 oranında sabitlenmiş olan TrueUSD (TUSD), TrustToken platformu üzerinden satın alınabilir. Şeffaflığı sayesinde hızlı bir şekilde benimsenen TrueUSD (TUSD), çok sayıda kripto para borsasında da listelenmiş durumda.

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimlerinden biri olan TrueUSD (TUSD), böylece birçok sabit coinin önüne geçmeyi başardı. TrueUSD (TUSD), gelişmekte olan blok zinciri ekosisteminin önemli bir parçası haline geldi. TrueUSD’nin (TUSD) büyümesi ve ön plana çıkması, yatırımcılar ve düzenleyicilerle birlikte genel nüfus arasında da sabit coinlere yönelik algıyı iyi bir noktaya getirdi. Bunun nedeni de hem tümüyle şeffaf olması hem de tamamen ABD doları tarafından desteklenmiş ilk sabit coin olmasıdır.

TrustToken, yakın zamanda tokenize edilmiş farklı itibari para birimlerini de piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bunlar arasında Hong Kong doları (THKD), Kanada doları (TCAD), İngiliz Sterlini (TGBP) ve Avustralya doları (TAUD) yer alıyor. Öte yandan, tokenize edilmiş Singapur dolarının da (TSGD) ilerleyen zamanlarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Çok sayıda kişi, kurum ve şirket, TrueUSD (TUSD) ile birlikte TrustToken platformunda yer alan diğer sabit coinleri ihtiyaçları için ideal buluyor. True (TUSD), sabit coin olarak kullanılmasının yanı sıra borsalarda marj fonlaması ve kripto para kredileri gibi kullanım alanlarına da sahiptir. Öte yandan, TrueUSD (TUSD), faiz getiren hesaplar için mevduat olarak da kullanılır.

TrueUSD (TUSD), Ethereum blok zincirinde akıllı sözleşmelerin kullanımı aracılığıyla işlem görür. Söz konusu akıllı sözleşmeler vasıtasıyla da ABD dolarının tokenize edilmiş versiyonu piyasaya sürülüp kullanılabilir. Bir kullanıcının TrustToken platformu üzerinden ABD doları ile TrueUSD (TUSD) satın alması durumunda akıllı sözleşme tarafından eşdeğer miktarda TrueUSD (TUSD) oluşturulup piyasaya sürülür. Bu da daha sonra tokenin dolaşımdaki arzının bir parçası haline gelir.

Bir kullanıcının TrustToken platformu vasıtasıyla TrueUSD (TUSD) kullanması durumunda ise akıllı sözleşme otomatik olarak söz konusu tokenleri alıp yakar ya da dolaşımdaki TrueUSD (TUSD) arzından söz konusu tokenleri kalıcı olarak kaldırır. Platform, aynı zamanda, kullanılan TrueUSD (TUSD) miktarına eşit olacak şekilde kullanıcılara ABD doları verir.

TrueUSD (TUSD) kullanmanın faydalarından biri, TrustToken platformunun işlemler için hiçbir şekilde satın alma ya da geri ödeme ücreti talep etmemesidir. Şirket, kendi hesaplarında tutulan ABD doları üzerinden faiz tahsilatı aracılığıyla gelir elde eder. Yatırımcıların, TrustToken platformu ile 1:1 oranında TrueUSD (TUSD) alıp satma güçlerinin farkında olmaları nedeniyle piyasada doğal bir arbitraj fırsatı ortaya çıkar. Bu da TrueUSD (TUSD) tokenini ABD doları karşısında sabit tutar.

İlgili İçerik: TrueUSD (TUSD) Nedir?

TrueUSD (TUSD) Hangi Borsalarda Bulunur?

TrueUSD (TUSD), Binance, Bittrex, KuCoin ve Uniswap gibi borsalarda bulunur.

Kişiler ve kurumlar tarafından TrueUSD (TUSD) kullanılmasının farklı sebepleri vardır. TrueUSD (TUSD), yatırımcıların anlık bir volatiliteye maruz kalmadan kripto para piyasalarına girmelerine imkân tanır. Öte yandan, yatırımcıların piyasalardan ayrılmalarına ve artan volatiliteden uzak durmalarına olanak sağlar.

TrueUSD (TUSD), diğer sabit coinlere kıyasla daha şeffaftır. Aylık denetimler sırasında FDIC (Federal Mevduat Sigorta Şirketi) tarafından sigortalanmış banka hesaplarındaki ABD doları miktarı ile dolaşımda bulunan TrueUSD (TUSD) miktarı ile eşleştirilir.

İşlem çiftlerinin sayısı ve likidite arttıkça TrueUSD (TUSD) daha kullanışlı olacak. TrueUSD (TUSD) kolaylıkla kullanılabildiği ya da herhangi bir ERC-20 uyumlu kişisel cüzdanda saklanabildiği için sınırlı da olsa üçüncü şahıs riskinin bulunduğunu söylemek gerekiyor.

TrueUSD (TUSD) Fiyatı ve Grafiği – 1 TrueUSD (TUSD) Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika TrueUSD (TUSD) Fiyatı 2021

TrueUSD (TUSD) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına baktığımızda, TrueUSD (TUSD) fiyatı şu anda TL seviyesinde. TrueUSD (TUSD), 16 Mayıs 2018 tarihinde 1,36 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Öte yandan, TrueUSD (TUSD), 13 Mart 2020 tarihinde 0,9179 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi.

TrueUSD (TUSD) Piyasa Değeri

TrueUSD (TUSD) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. TrueUSD (TUSD) piyasa değeri, 2021 yılının başında 275,047,239 dolar olarak kayıtlara geçmişti. TrueUSD (TUSD) toplam arzı 1,516,400,277 TUSD olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 1,516,400,277 TUSD yer alıyor.

TrueUSD (TUSD) Hacmi

24 saatlik TrueUSD (TUSD) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. TrueUSD (TUSD) işlem hacmi, 2021 yılının başında 91,972,447 dolar olarak kaydedilmişti. TrueUSD (TUSD) işlem hacmi, Haziran ayının başında ise 130,950,892 dolar olarak gerçekleşmişti.

TrueUSD (TUSD) Grafiği

TrueUSD (TUSD) grafiğine baktığımızda, 16 Mayıs 2018 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 1,36 dolar seviyesine ulaştığını, söz konusu tarihte piyasa değerinin 16,364,017 dolar olduğunu ve işlem hacminin ise 16,597,600 dolar olarak gerçekleştiğini görüyoruz.

TrueUSD (TUSD), 2018 yılını 1,01 dolar ile kapattı. ABD dolarına 1:1 oranında sabitlenmiş olduğu için fiyatında önemli bir hareketlilik görülmeyen TrueUSD (TUSD), 13 Mart 2020 tarihinde tüm zamanların en düşük seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 0,9179 dolara geriledi. TrueUSD (TUSD), aynı tarihte 127,830,131 dolarlık piyasa değerine ve 448,126,137 dolarlık işlem hacmine sahip oldu.

Şu anda dolar seviyesinde işlem gören TrueUSD (TUSD), dolarlık piyasa değerine ve dolarlık işlem hacmine sahip görünüyor.

TrueUSD (TUSD) grafiği şu şekilde:

TrueUSD (TUSD) Alınır mı?

Wallet Investor, TrueUSD (TUSD) için “çok iyi olmayan uzun vadeli (1 yıllık) yatırım” değerlendirmesini yapıyor. TrueUSD (TUSD) fiyatının bir yıl içerisinde 1,002 dolara ulaşabileceği, yani sadece yüzde 0,213’lük bir kâr sağlanabileceği ifade ediliyor.

5 yıllık tahminlerini de aktaran Wallet Investor, TrueUSD (TUSD) fiyatının, 27 Haziran 2026 tarihinde 1,009 dolara yükselebileceğini belirtiliyor. Bu durumda şu anda gerçekleştireceğiniz 100 dolarlık yatırım, 2026 yılında yalnızca 100,9 dolara kadar yükselebilir.

TrueUSD (TUSD) sabit coin olarak piyasaya sürüldüğü ve itibari paraya sabitlendiği için söz konusu sabit coinin sadece kripto para birimlerine karşı geçici bir koruma olarak satın alınması gerektiğine dikkat çeken Wallet Investor, bunun yatırım olarak düşünülmemesi gerektiğini ifade ediyor.

İlginizi Çekebilir: Shiba Coin Geleceği 2021 – SHİB Coin Alınır mı?

TrueUSD (TUSD) Madenciliği

TrueUSD (TUSD) madenciliği yapılamıyor. Mevcut TUSD miktarı, emanette tutulan USD miktarı tarafından belirlendiği için madencilik yapmak mümkün değil. Yeni TUSD oluşturmak için TrustToken platformu üzerinden USD aracılığıyla TUSD basmak gerekiyor.

TUSD tokenleri, kullanıcılar tarafından satın alınıp kullanıldıkça oluşturuluyor ve imha ediliyor. Öte yandan, TUSD oluşturulurken alınan her USD emanete konuluyor. Yani TUSD’nin piyasaya sürülen ve dolaşımda bulunan arzının tamamı, ABD doları tarafından teminat altına alınıp destekleniyor.

Öte yandan, söz konusu ABD dolarları, FDIC (Federal Mevduat Sigorta Şirketi) tarafından sigortalanmış banka hesaplarında tutulup Cohen&Company firması tarafından aylık olarak denetleniyor.

TrueUSD (TUSD) Yorumları

TrueUSD (TUSD) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

Dolar endeksli bir token. Bana güven verdi.

TUSD, fiyat istikrarsızlığını ve volatiliteyi bastırıyor. Bu nedenle diğerlerine kıyasla TUSD ile çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Şunu da belirteyim: Yeni tokenler, halka açık bir şekilde denetlenen akıllı sözleşmeler tarafından basılıp yakılıyor. Böylece size tam teminat veriliyor.

Kripto para piyasasında fiyat oynaklığı ile baş etmek çok zor. Bu yüzden bazı gereksiz riskler alabiliyoruz ama TUSD ile söz konusu fiyat oynaklığının üstesinden gelmek mümkün.

TrueUSD (TUSD) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, TrueUSD (TUSD) fiyatının, 2021 yılının Ağustos ayında ortalama 1,35 dolar seviyesinde olması bekleniyor. Söz konusu tahminlere göre, TrueUSD (TUSD) fiyatının, Eylül ayında ortalama 1,46 dolar, Ekim ayında ortalama 1,61 dolar, Kasım ayında ortalama 1,32 dolar ve Aralık ayında ortalama 1,58 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.

Ağustos ayı fiyat tahmini

Trading Beasts tarafından yapılan tahminlere göre, TrueUSD (TUSD) fiyatının, 2021 yılının Ağustos ayının başında 1,2800641 dolar seviyesinde olması bekleniyor. Beklenen maksimum fiyat 1,6000885 dolar iken, minimum fiyat 1,0880602 dolar olarak ifade ediliyor. Ay sonu fiyat tahmini ise 1,2800708 dolar.

Eylül ayı fiyat tahmini

TrueUSD (TUSD) fiyatının, Eylül ayının başında 1,2800708 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Beklenen maksimum fiyat 1,6000963 dolar iken, minimum fiyat 1,0880655 dolar olarak belirtiliyor. Ay sonu fiyat tahmini ise 1,2800771 dolar.

Ekim ayı fiyat tahmini

TrueUSD (TUSD) fiyatının, Ekim ayının başında 1,2800771 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. Beklenen maksimum fiyat 1,6001033 dolar iken, minimum fiyat 1,0880703 dolar olarak ifade ediliyor. Ay sonu fiyat tahmini ise 1,2800827 dolar.

Kasım ayı fiyat tahmini

TrueUSD (TUSD) fiyatının, Kasım ayının başında 1,2800827 dolar olması bekleniyor. Beklenen maksimum fiyat 1,6001099 dolar iken, minimum fiyat 1,0880747 dolar olarak belirtiliyor. Ay sonu fiyat tahmini ise 1,2800879 dolar.

Aralık ayı fiyat tahmini

TrueUSD (TUSD) fiyatının, Aralık ayının başında 1,2800879 dolar olacağı tahmin ediliyor. Beklenen maksimum fiyat 1,6001156 dolar iken, minimum fiyat 1,0880786 dolar olarak ifade ediliyor. Ay sonu fiyat tahmini ise 1,2800924 dolar.

TrueUSD (TUSD) Güvenilir midir?

TrueUSD (TUSD), şu anda piyasada bulunan en güvenilir sabit coinlerden biri olarak kabul ediliyor. TrustToken platformunun şeffaflığının ve TUSD’nin tamamen ABD doları tarafından desteklenmesinin bu konuda etkili olduğunu söyleyebiliriz.

TrustToken platformunun kullandığı akıllı sözleşmeler, üç farklı güvenlik firması tarafından üç kez bağımsız bir şekilde denetlendi. Denetimler sonucunda herhangi bir sorun tespit edilmedi ya da rapor edilmedi. TUSD’yi destekleyen tüm fonlar emanette tutuluyor. Söz konusu fonlar, aynı zamanda tröst şirketleri tarafından da tutuluyor. Bu sayede TrustToken platformu, söz konusu kullanıcı fonlarına direkt erişim sağlayamıyor.

TUSD sahipleri, fonların kötüye kullanılmasına karşı yasal olarak korunuyor. Fonların tutulduğu hesaplar, FDIC (Federal Mevduat Sigorta Şirketi) tarafından sigortalanmış hesaplardır. TrustToken platformu, Cohen&Cohen Company tarafından her ay denetleniyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi, banka hesaplarında bulunan ABD doları miktarı ile dolaşımda bulunan TrueUSD (TUSD) miktarı ile eşleştiriliyor.

TrueUSD (TUSD) Nereden Satın Alabiliriz?

TrueUSD (TUSD); Binance, Bittrex, KuCoin ve Uniswap gibi birçok borsadan satın alınabilir. TUSD’nin birçok borsada listelenmesi sayesinde yanlış fiyatlandırmayı yakalayıp arbitraj yapmak mümkün olabiliyor. Yani söz konusu borsalardan herhangi birinde 1 dolardan ufak bir sapma görülmesi durumunda borsalar arasında yapılan işlemlerle fiyatın eski haline dönmesi sağlanıyor.

TUSD satın almak için direkt olarak TrustToken platformuna girip, kullanıcı olarak kayıt yaptırabilirsiniz. KYC sürecini de tamamladıktan sonra 1:1 oranında TUSD satın alabilirsiniz. Tokenlere yönelik bütün alımlar, banka transferi olarak işlenir. TrustToken, TUSD satın almak ya da kullanmak için herhangi bir ücret istemez. Fakat kullanıcıların şahsi bankalarının kendi ücretleri olabilir.

TrueUSD (TUSD) Fiyatı ve Grafiği – 1 TrueUSD (TUSD) Kaç TL Kaç Dolar?

1 TrueUSD (TUSD) Kaç TL?

1 TrueUSD (TUSD), şu anda TL seviyesinde işlem görüyor. TrueUSD (TUSD), şu ana kadar en yüksek 11,84 TL’yi gördü. En düşük seviye ise 7,97 TL olarak kayıtlara geçti.

1 TrueUSD (TUSD) Kaç Dolar?

1 TrueUSD (TUSD), şu anda dolar seviyesinde işlem görüyor. TrueUSD (TUSD), şu ana kadar en yüksek 1,36 doları gördü. En düşük seviye ise 0,9179 dolar olarak gerçekleşti.

TrueUSD (TUSD) Yükselir mi?

TrueUSD (TUSD) fiyatının yıllar içerisinde nasıl bir seyir izleyebileceğini kavrayabilmek için tahminlere bakalım
Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, TrueUSD (TUSD) fiyatının, 2022 yılında 1,77 dolara, 2023 yılında 2,1 dolara, 2024 yılında 2,54 dolara, 2025 yılında 2,92 dolara, 2026 yılında 3,52 dolara, 2027 yılında 3,98 dolara ve 2028 yılında ise 4,44 dolara kadar ulaşması bekleniyor.

Wallet Investor, TrueUSD (TUSD) fiyatının, bir yıl içerisinde 1,002 dolara ve 5 yıl içerisinde 1,009 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor.

Gov Capital ise TrueUSD (TUSD) fiyatının, bir yıl içerisinde 1,662769 dolara ve 5 yıl içerisinde 5,616 dolara kadar ulaşabileceğini aktarıyor.

Trading Beasts tarafından yapılan tahminlere göre, TrueUSD (TUSD) fiyatının, 2022 yılının Ocak ayında ortalama 1,2800964 dolar ve Aralık ayında ortalama 1,2800793 dolar seviyesinde olması bekleniyor. 2023 yılının Ocak ayında ortalama 1,2800705 dolar ve Aralık ayında ortalama 1,2798711 dolar seviyesinde olacağı tahmin edilen TrueUSD (TUSD) fiyatının, 2024 yılının Ocak ayında ortalama 1,2798415 dolar ve Aralık ayında ortalama 1,2793758 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor.

TrueUSD (TUSD) Ne Zaman Çıktı?

TrueUSD (TUSD), 2018 yılının Ocak ayında kısıtlı bir yatırımcı tabanına tanıtıldı. TrustToken platformundaki sabit coinlerden biri olan TUSD, zaman içerisinde istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etti. TUSD, diğer sabit coinlerde de olduğu gibi, likidite artışını kolaylaştırmayı ve genel kullanıcılar ile kripto para yatırımcılarına kalıcı bir varlık sunmayı hedefliyor.

TrueUSD (TUSD) Kurucusu Kim?

Jain An, TrustToken platformunun kurucu ortağı ve CEO’sudur. Kernel’de insan beynini matematiksel olarak modellemeye çalışan ilk mühendistir. Söz konusu isim, Texas Üniversitesi’nde Bilişim Sistemleri eğitimi gördü.

Rafael Cosman, TrustToken platformunun ikinci kurucu ortağıdır. Kendisi aynı zamanda söz konusu platformda baş mühendis olarak da görev yürüttü. Cosman, TrustToken’in kuruluşunda yer almadan önce Kernel’de mühendis olarak çalıştı. Google’da damühendis olarak çalışan Cosman, kâr amacı gütmeyen teknoloji merkezi StreedCode’un kurucu ortağı oldu. Cosman, Stanford Üniversitesi Bilgisayar Bilimi mezunu.

Tory Reiss, TrustToken platformunun üçüncü kurucu ortağıdır. Söz konusu platformda Ortaklıklar ve İş Geliştirme Başkanı olarak görev yürüten Reiss, Nortwestern Üniversitesi’nde Davranışsal Ekonomi ve Girişimcilik eğitimi gördü. Reiss, mezun olmasının ardından Microsoft’ta satış pozisyonuna geçti. Söz konusu isim, daha sonra da iş geliştirme pozisyonunda kariyerine devam etti.

Stephen Kade ise TrustToken platformunun son kurucu ortağıdır. Kade, ekonomi ve sinirbilimi alanlarında önemli bir kariyere sahip.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu