Kripto Para Haberleri

Trump mı? Biden mi? Kripto para sektörü için hangi lider gelmeli?

Ne kadar tuhaf görünse de kripto para piyasaları Beyaz Saray’ı veya Senatoyu veya ABD Temsilciler Meclisi kimin kazandığını umursamıyor.  Bunun temel nedeni ise iki tarafında trilyonlarca dolar değerinde destek paketi sözü vermesidir.

ABD ekonomisi çöküşte

Seçimlerin ötesine bakıldığında, ABD ekonomisinin eşi görülmemiş kötü yönetiminin değişmeyeceği çok açıktır.

ABD Adalet Bakanlığı ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından alınan son önlemler BitMEX’i yasadışı bir şekilde lisanssız türev borsası işletmekle ve Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmekle suçladı. BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, Amerika doğumludur ve ABD’de büyümüştür. Arthur Hayes şu anda her ay yüz milyarlarca dolar ticaret yapılan türev sözleşmelerini pratik olarak icat etmiştir.

Bitcoin

Bu tarz suçlamalar en iyi Amerikan marifetidir. Amerikalılar suçlu olarak etiketleyerek ödüllendirir. Ne için diyecek olursanız? Bu hareket büyük ve siyasi olarak bağlantılara sahip bankaları rekabetten korumak için yapılmıştır. ABD hükumetinin BitMEX’i mahvetmeye çalıştığı sırada, JPMorgan’ın değerli metal piyasalarını kasıtlı olarak manipüle ettiğini ve yatırımcıların 300 milyon dolar kaybetmesine neden olduğunu ve sessizce ABD otoriteleri ile bir anlaşma yaptığını öğrendik. JPMorgan’ın adı tek bir davada bile geçmedi…

Trump mı? Biden mi?

Tüm bu olaylar 2008 gibi geliyor. Tekrardan on milyonlarca Amerikalı evlerini kaybetti. Düzinelerce banka bilerek yatırımcılarını kandırdı ve yine de kimse suçlanmadı ya da hapse girmedi.

Bitcoin için Trump mı Biden mı?

Tüm bu durumda ne kadar tartışmalı olsa da ABD ekonomisini gerçekten düzeltmek için bir başkanlık seçiminden çok daha fazlası gerekiyor. Kripto para piyasaları bunu anlıyor. Amerika’nın eski yasal ve politik sistemleri ne kadar kaotik bir noktaya gelirse, kripto paralar da o kadar çok gelişir.

ABD yetkilileri kripto para ticaretine ne kadar çok müdahale ederse, uluslararası olarak yeniliklere duyulan ihtiyaç artar. Çin veya Rusya gibi küresel rakipler ABD ile kıyaslandığında kripto paralar konusunda gayet iyi bir konumdadır.

ABD doları ne kadar çok yozlaşırsa küresel olarak daha fazla kişi itibari paralardan kaçarak kripto paralara yönelecektir. Bu yüzden ABD başkanlık seçimlerini kimin kazandığı ve kimin kaybettiği kripto para endüstri için bir önem teşkil etmez. Basılacak dolarlar her türlü dönüp dolaşıp kripto paralara gelecektir.

“BitMEX’in düşüşü kripto para sektörü için iyi mi?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitmexin-dususu-iyi-mi/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu