Bitcoin Haberleri

Tüccarlar Bitcoin Fiyatının Düşmesini Bekliyor

Bu hafta Bitcoin fiyatında opsiyon piyasasındaki kısa vadeli düşünce düşüş yanlısı oldu.

Piyasa değerine göre önde gelen kripto para geçen hafta görülen 9.450 dolarlık seviyesinden kısa süre önce 9.063 dolara düştü. BTC şu anda 9.000 dolar ve 10. dolar $ arasındaki birkaç haftalık ticaret aralığının alt ucunda işlem görüyor.

Yatırımcılar Bitcoin Fiyatının Düşmesini Bekliyor

Tüccarlar Bitcoin Fiyatının Düşmesini Bekliyor - Koinbox.Net

TradingView BTC fiyat: https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Kripto para türev verilere göre, aşağı yönlü trendin işaretçisi olan satın alma opsiyonlarına göre satış opsiyonları %4,9’a yükseldi. Bu pozitif metrik, kısa vadeli Bitcoin satış opsiyonlarının alışlarda daha fazla olduğu gösterir. Verilere göre yatırımcılar, Bitcoin’de aşağı yönlü bahislere giriyorlar veya potansiyel bir düşüş hareketine karşı spot piyasada long pozisyonlara karşı alımlar yapıyorlar.

Tüccarlar Bitcoin Fiyatının Düşmesini Bekliyor - Koinbox.Net

Bir aylık skew bir hafta önce %-7’nin altına düşerek alış opsiyonlarına yönelik daha güçlü bir talep olduğunu gösterdi; buna göre opsiyon pazarında yükseliş trendi var. Bir aylık skew artık daha aşağı yönlü olsa da altı aylık çarpıklık sıfır veya yükselişin altında kalıyor.Aralık ayında sona erecek alış opsiyonlarına olan talep satış opsiyonlarına olan talepten daha yüksek. Üç aylık skew ise nötr bölgeye, %0’a yaklaşıyor.

Böylece opsiyon tüccarları Bitcoin’de düşüş yanlısı olsa da kendilerini spot piyasada alım yaparak koruyorlar.

“Bitcoin Fiyatı Olumlu COVID-19 Haberleri ile Neden Artmıyor?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/wp-admin/post.php?post=27379&action=edit

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu