Anasayfa Sektörel Tutuklandığı İddia Edilen Justin Sun'ın Yaptığı Transfer Şaşırttı!

Tutuklandığı İddia Edilen Justin Sun'ın Yaptığı Transfer Şaşırttı!

Sektörel

Hong Kong'da tutuklandığı iddia edilen Justin Sun'ın iki dev borsaya yaptığı transfer şüphe uyandırdı.

Tutuklandığı İddia Edilen Justin Sun'ın Yaptığı Transfer Şaşırttı!

TRON kurucusu Justin Sun'ın Binance ve Huobi borsalarına yaklaşık 4,6 milyon dolar değerinde olan toplam  2.200 Ethereum (ETH) transfer ettiği ve bu nedenle piyasa gözlemcileri arasında şüphe uyandırdığı bildirildi.

Bu hamle, Sun'ın Hong Kong'da tutuklandığına dair söylentilerin ortaya çıkmasından sonra geldi. Sun, "FUD'u, sahte haberleri, saldırıları vb. yoksay" anlamına gelen "4" şeklinde bir tweet atarak bu söylentileri hemen yalanlasa da topluluğun endişesi devam etti. Bu da TRON'un yerel kripto para biriminde önemli bir tasfiye artışına yol açtı.

Son tutuklama söylentileri ve Sun'ın fon transferi, iki olayın bağlantılı olup olmadığı konusunda soru işaretlerine yol açtı. Sun'ın transferinin kesin nedeni belirsizliğini koruyor olsa da bu, tutuklanmasıyla ilgili devam eden spekülasyonlara ve potansiyel yasal sorunlara bağlı olabilir.

Justin Sun Hakkındaki Suçlamalar Nelerdir?

Tutuklandığı İddia Edilen Justin Sun'ın Yaptığı Transfer Şaşırttı!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 22 Mart 2023 tarihinde Justin Sun ve tamamına sahip olduğu üç şirketi - Tron Foundation Limited, BitTorrent Foundation Ltd. ve Rainberry Inc. (eski adıyla BitTorrent) - aleyhine suç duyurusunda bulundu. Bu suçlamalar, menkul kıymet olarak nitelendirilen TRON (TRX) ve BitTorrent (BTT) varlıklarının kayıt dışı arzı ve satışı ile ilgilidir.

SEC; aynı zamanda Sun'ı ve şirketlerini, geniş çaplı wash trading yoluyla TRX için ikincil piyasayı hileli bir şekilde manipüle etmekle suçladı. Ünlülerin kripto şirketlerinden para aldıklarını açıklamadan sosyal medya hesaplarında TRX ve BTT'nin reklamını yaptıkları ileri sürüldü. SEC'in duyurusu, Sun'ın itibarına ve TRON projesinin geleceğine gölge düşürdü.

TRON'un yerel kripto para biriminin tasfiyesi ve birkaç borsanın tokeni delist etme kararı, projeye ve liderliğine olan güvenin kaybolduğunu gösteriyor.

Sun'ın Binance ve Huobi'ye yönelik ETH transferinin zamanlaması, devam eden yasal kargaşanın ve tutuklanma söylentileri ile ilgili belirsizliğin ortasında fon sağlama girişimi olabilir.

Kaynak: U.Today

Tutuklandığı İddia Edilen Justin Sun'ın Yaptığı Transfer Şaşırttı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik