Bitcoin Haberleri

Twitter Bitcoin Dolandırıcıları Hakkında Açıklama Yaptı

Twitter, “Sağlık için Kripto” saldırılarının arkasındaki grubun 130’dan fazla hesabı Bitcoin çalmak için hedeflediğini söyledi.

Sosyal medya platformu bugün bir konu başlığında henüz belirlenemeyen bilgisayar korsanlarının “küçük bir hesap alt kümesi” üzerinde tam kontrol sahibi olduklarını söyledi; Hackerlar gönderdiği tweetler ile Bitcoin istedi.

Twitter Bitcoin Hacker Grubunun 130 Hesabı Hedeflediğini Söyledi

 

TradingView BTC fiyat: http://tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Hackden etkilenen arasında eski ABD başkanı Barack Obama ve Elon Musk; Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Justin Sun gibi kripto para kişilikleri ve Coinbase ve CoinDesk gibi kripto para şirketleri yer aldı. Twitter, durumun üstesinden gelip doğrulanmış hesapları kilitlediğinde kullanıcılar dolandırıcılarınpaylaştığı BTC cüzdan adresine 125.000 ABD dolarından fazla Bitcoin gönderdi.

Twitter, saldırı grubunun herkese açık olmayan verilere erişip erişmediğini şu anda araştırıyor. Eski bir Twitter çalışanı, Financial Times’a şirketin yüzlerce mühendise tam yönetici kontrolü vererek gevşek güvenlik protokolleri olduğunu söyledi.

Hackerlar Twitter’ı 2009’da iki kez daha hacklediler; O sırada Federal Ticaret Komisyonu şirketi “veri güvenliğinde ciddi açıklar” nedeniyle eleştirdi. ABD’li milletvekilleri, Başkan Trump’ın hesabı hacklendiyse meydana gelebilecek zararı göstererek, son ihlalle ilgili endişelerini yayınlamaya başladılar.

“Kripto Para Tüccarlarının En Sık Yaptığı 8 Hata” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/kripto-para-tuccar-8-hata/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu