Anasayfa Altcoin Twitter, X Corp'a Bağlandı: Bunun Dogecoin için Anlamı Ne?

Twitter, X Corp'a Bağlandı: Bunun Dogecoin için Anlamı Ne?

Altcoin

Elon Musk'ın Twitter Inc. şirketini kapatarak X Corp.'a bağlaması Dogecoin (DOGE) için ne ifade ediyor olabilir? İşte ayrıntılar...

Twitter, X Corp'a Bağlandı: Bunun Dogecoin için Anlamı Ne?

Elon Musk, Twitter Inc. şirketini resmen kapatarak X Corp. bünyesine kattı. Bu, Musk'ın Dogecoin'i X içerisinde bir ödeme yöntemi olarak duyuracağı zamanın yaklaştığı anlamına gelebilir.

Twitter Inc. resmî bir açıklama olmaksızın geçen hafta bir şirket olarak varlığını sona erdirdi. Peki, bu Dogecoin için ne anlama geliyor? Mahkeme belgelerinin gösterdiği gibi X Corp., Twitter Inc. ile birleşti. Bir mahkeme dosyasında şu ifadelere yer verildi:

Federal Hukuk Muhakemeleri Usulü Kuralları'nın 7.1(a)(1) maddesi uyarınca Davalı X Corp'un aşağıda imzası bulunan avukatı, Davalı Twitter, Inc.'in çıkarlarının halefi olarak burada 'Twitter Inc. şirketinin X Corp. ile birleştiğini ve artık var olmadığını' belirtiyor. 

Belge, siyasi aktivist Laura Loomer'in hesabı 2019'da yasaklandığında federal şantaj yasalarını ihlâl ettiği gerekçesiyle Twitter'a açtığı bir davadan geliyor. İlginç olan ise kamuya açık olarak paylaşılan mahkeme dosyaları.

4 Nisan itibarıyla Twitter, tamamen Elon Musk'ın sahibi olduğu X Corp. tarafından satın alındı. X Corp. özel bir şirkettir. Ana şirketi X Holdings Corp.'dur. Mahkeme belgelerinde halka açık hiçbir şirketin X Corp. veya X Holdings Corp hisselerinin yüzde 10 veya daha fazlasına sahip olmadığı belirtiliyor.

X Holdings Corp., özel sektöre ait X Corp.'un ana şirketidir. Elon Musk, Twitter'ı 44 milyar dolara satın almak için Nisan 2022'de X Holdings I, II ve III adlı üç holding şirkete başvurdu. Ardından Musk'ın; Tesla, SpaceX, Neuralink, The Boring Company ve Twitter'ı bir araya getiren yeni bir süper şirket oluşturmak için çalıştığına dair haberler ortaya çıktı.

Kamuya açık belgeler, aynı zamanda Twitter ile Elon Musk'a ait X Corp. arasındaki birleşmenin 15 Mart 2023'te Nevada'da yapıldığını ortaya koyuyor. Belgeler, Twitter'ın şirket merkezinin artık Delaware yerine Nevada'da olduğunu ortaya koyuyor.

X.com'un 1999 yılında Elon Musk, Harris Fricker, Christopher Payne ve Ed Ho tarafından kurulan bir çevrimiçi banka olduğunu da belirtmekte fayda var. 2000 yılında X.com, Confinity ile birleşti ve adını PayPal olarak değiştirdi.

X, Dogecoin için Ne Anlama Geliyor?

Twitter, X Corp'a Bağlandı: Bunun Dogecoin için Anlamı Ne?

Birleşme resmî olarak duyurulmadığı için kısa vadede Twitter uygulaması üzerinde hemen bir etki yaratması pek mümkün görünmüyor. Fakat kurumsal yeniden yapılanma, Musk'ın Twitter'ı X adlı "everything app"e (her şeyin uygulaması) dönüştürmek için attığı ilk adım olabilir.

4 Ekim tarihli bir tweet'te Musk, Twitter'ın satın alınmasını "everything app olan X'i yaratmak için hızlandırıcı" olarak nitelendirdi. Milyarder, Çin'in WeChat'inden sonra modellenen uygulamayı yenilemeyi planlıyor.

Everything app uygulamasının temel işlevi ödemeler olacaktır. Geçmişte bir yandan "Twitter Coin", diğer yandan ise "Dogecoin gibi kripto para birimlerinin bir ödeme aracı olarak entegrasyonu" hakkında çok sayıda söylenti vardı.

Son raporlara göre, şimdilik Twitter Coin ile Reddit benzeri bir ödül sistemine ve itibari para ödemelerine odaklanılmış gibi görünüyor.

Bununla birlikte Dogecoin ve diğer kripto para birimlerinin bir ödeme aracı olarak uygulamaya entegre edilmesi sadece bir zaman meselesi gibi görünüyor. Dogecoin topluluğu için X'in Twitter Inc ile birleşmesi, Musk'ın Dogecoin'i X içerisinde bir ödeme yöntemi olarak duyuracağı zamanın yaklaştığı anlamına gelebilir.

DOGE fiyatı, yazının hazırlandığı sırada 0,08505 dolardan işlem görüyor. Meme coin'in fiyatı son 24 saatte yüzde 1,7 arttı.

Kaynak: Bitcoinist

Twitter, X Corp'a Bağlandı: Bunun Dogecoin için Anlamı Ne? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik