Anasayfa Altcoin UBS, Para Piyasası Fonu için Popüler Altcoin'i Tercih Etti!

UBS, Para Piyasası Fonu için Popüler Altcoin'i Tercih Etti!

Altcoin

UBS Asset Management, tokenize edilmiş bir para piyasası fonu için harekete geçti.

UBS, Para Piyasası Fonu için Popüler Altcoin'i Tercih Etti!

Büyük bir küresel fon yönetim şirketi olan UBS Asset Management, Ethereum blockchain üzerinde tokenize edilmiş bir para piyasası fonunun ilk "canlı denemesini" başlattı. UBS, abonelikler ve itfalar gibi zincir üstü süreçleri keşfetmek için tescilli hizmeti UBS Tokenize'den yararlanıyor.

Bu pilot program aracılığıyla UBS Varlık Yönetimi, abonelikler ve itfalar da dâhil olmak üzere blockchain üzerinde fonla ilgili çeşitli faaliyetler yürütmeyi amaçlıyor. Singapur ve Güneydoğu Asya'daki UBS Varlık Yönetimi Başkanı Thomas Kaegi, bu girişimi sadece tahvillerin ötesinde çok çeşitli finansal varlıkların tokenize edilmesi potansiyelinin ortaya çıkarılmasında çok önemli bir adım olarak görüyor.

UBS, Tokenizasyon Çabalarını Artırıyor

UBS, bu gelişmenin Singapur Para Otoritesi tarafından denetlenen daha büyük bir girişim olan Project Guardian'ın bir parçası olduğunu belirtiyor. Bir değişken sermaye şirketi (VCC) olarak yapılandırılan bu para piyasası fonu, Singapur'un yatırım ortamında yeni bir yasal çerçeveyi temsil ediyor.

İlk işlemlerin başarılı bir şekilde uygulanmasının ardından UBS Varlık Yönetimi, daha çeşitli finansal kuruluşlarla iş birliği yaparak ve çeşitli yatırım stratejilerini keşfederek girişimin kapsamını genişletmeyi planlamaktadır.

UBS, blockchain teknolojisine dâhil olma konusunda bir geçmişe sahiptir. Kasım 2022'de finans kurumu, hem geleneksel platformlarda hem de blockchain platformlarında alınıp satılabilen dünyanın ilk dijital tahvilini tanıtarak manşetlere çıktı. 

Aynı yılın Aralık ayında firma, 50 milyon dolar değerinde tokenize edilmiş sabit oranlı bir senet çıkararak başka bir kilometre taşına ulaştı. Bu ilerlemenin üzerine Haziran ayında UBS, üçüncü taraf bir ihraççı için 200 milyon yuan değerinde tamamen dijital yapılandırılmış senet oluşturarak blockchain çalışmalarına devam etti.

UBS, Para Piyasası Fonu için Popüler Altcoin'i Tercih Etti!

UBS, Finansın Geleceğini Keşfediyor

Ethereum tabanlı pilot uygulama, UBS'in blockchain tabanlı finansal araçlara yönelik girişiminde önemli bir kilometre taşına işaret ediyor. Bu, sadece UBS'e değerli bir deneyim kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda sektörün "blockchain'in piyasa likiditesini ve müşteri erişilebilirliğini nasıl geliştirebileceğini" anlamasına da katkıda bulunuyor.

Bu pilot proje, küresel finans endüstrisinin blockchain ve tokenizasyonun potansiyel teklifleri konusunda şimdiden heyecanla dolup taştığı bir döneme denk geliyor. Teknik olarak bir pilot proje olsa da UBS'in denemesi, sadece bir denemenin ötesine geçerek, geleneksel finans kuruluşlarının yerleşik uygulamalarını blockchain teknolojisinin dönüştürücü gücüyle nasıl entegre edebileceklerine dair bir plan niteliği taşıyor.

UBS Başkanı Colm Kelleher, bu yılın başlarında blockchain hakkında yorumda bulundu ve teknolojinin durdurulamaz doğasını vurguladı. Kelleher, blockchain teknolojisinin operasyonel engelleri ve maliyetleri önemli ölçüde azaltma potansiyeline sahip olduğunu ve etkili bir şekilde kullanılması halinde finansal ekosisteme son derece değerli bir katkı sağlayabileceğini belirtti.

UBS, Para Piyasası Fonu için Popüler Altcoin'i Tercih Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar