Bitcoin Haberleri

Ukraynalı Politikacı 25 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Kaybetti

Ukrayna parlamentosu (Verkhovna Rada) üyesi Davyd Arakhamia, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda, uzun süredir yaklaşık 400 Bitcoin bulunan kripto para birimi cüzdanına erişemediğini itiraf etti.

Yanlışlıkla 400 Bitcoin kaybetmek…

Davyd Arakhmia bir politikacı ve eski bir girişimcidir. 400 Bitcoin içeren dijital cüzdanına erişimi nasıl kaybettiğinin hikayesini paylaştı.

Girişimci olduğu zamanlarda Davyd Arakhmia, şirketi müşterilerden Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı ve Ukrayna parlamento üyesi o zamanların BTC’nin daha yeni çıktığı zamanlar olarak nitelendirdi.

Davyd Arakhmia bir dalgınlıkla sabit diskindeki özel anahtarı sildiğini söyledi. Davyd Arakhmia; “Dosya bir film formatlı dosya gibi görünüyordu ve gerçek içeriğini unuttum ve yer açmak için diğer filmlerle birlikte sildim.

Şu anda 400 BTC 25.049.000 dolara denk geliyor.

Davyd Arakhamia, Ukraynalı yetkilileri kripto para varlıklarını beyan etmeye zorlayan son yasa hakkında:

Yetkililer dijital para varlıklarının kökenini kanıtlamakta güçlük çekebileceğinden, bu bildirimin kolluk kuvvetleri mali kurumlarının ve bir veya iki yıl içinde başlatılan yeni ceza davalarının dikkatini çekeceğine inanıyorum.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Donald Trump, Bitcoin'i Öldürmek İstedi

Eski Ripple CTO’su, BTC cüzdanına erişemiyor

Bu yılın başlarında da benzere bir hikaye patlak verdi. Eski Ripple CTO’su Stefan Thomas da Bitcoin cüzdanına erişimi kaybettiğini açıkladı.

Davyd Arakhamia tarafından “tutulan” ulaşılamaz BTC miktarının aksine Stefan Thomas o zamanlarda 231 milyon dolarlık Bitcoin’e erişemediğini söyledi. Bunun toplam değeri şimdiye kadar ikiye katlandı ve toplamda 437,8 milyon dolar oldu.

O zamanlarda Stefan Thomas, tamamen kiltlenmeden önce cüzdanına erişmek için yalnızca iki deneme hakkına sahipti.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu